Question Έχω κάποιες ερωτήσεις σχετικά με την παράνομη σύνθεση θειικής αμφεταμίνης

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
52
Points
28
Γεια σε όλους, είμαι καινούργιος εδώ και είμαι αρχάριος, οπότε έχω κάποιες ηλίθιες ερωτήσεις, idk αν κάποιος τις έχει ρωτήσει ποτέ, αλλά τέλος πάντων, ας ξεκινήσουμε !

είναι καλύτερα να έχουμε μια elrlenmeyer και να ζεσταίνουμε σε εστία ή μια φιάλη με επίπεδο πάτο και να ζεσταίνουμε σε υδατόλουτρο? Νομίζω ότι η φιάλη με επίπεδο πάτο είναι καλύτερη γιατί υπάρχει μεγαλύτερη επαφή θέρμανσης από την erlenmeyer, im right?

Αυτή είναι η δική μου "εγκατάσταση"
0IBA8uUNGW
Ένας απορροφητήρας όπως αυτός είναι καλός;


Χρειάζομαι πραγματικά έναν συμπυκνωτή και άλλα πράγματα; Αν δεν έχω, η απόδοσή μου θα είναι λιγότερο υψηλή, έτσι δεν είναι;


Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Πρέπει να χρησιμοποιείτε μόνο υδατόλουτρο, μια εστία θα χαλάσει την αντίδραση και τη φιάλη σας.
Πιστεύετε πραγματικά ότι το χρησιμοποιούμε μόνο για διασκέδαση;
θα χάσετε διαλύτη, η αντίδρασή σας θα καεί και μπορεί να δηλητηριαστείτε από τους ατμούς του διαλύτη
 

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
52
Points
28
Εντάξει, επειδή είδα μια σύνθεση ενός ανθρώπου που χρησιμοποίησε μια εστία για να συνθέσει θειική αμφεταμίνη

Όχι, δεν το νομίζω αυτό. Ρωτάω επειδή άκουσα ότι δεν είναι απαραίτητο.

Δεν καταλαβαίνω πραγματικά όταν εννοείς "χαμένη διαλυτική ουσία", χαμένη διαλυτική ουσία με θέρμανση χωρίς συμπυκνωτή; (και για τους ατμούς έχω τον απορροφητήρα)

Αν θέλετε, μπορώ να δημοσιεύσω τη σύνθεση του θειικού αμφίου που έχω; Ίσως καταλάβετε καλύτερα τις ερωτήσεις μου.
 
Last edited:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Μπορείτε να κάνετε ό,τι θέλετε, αλλά είμαι βέβαιος ότι η δική μας μέθοδος είναι καλύτερη και λειτουργεί καλά. Σας το λέω για να σας βοηθήσω με καλή απόδοση και επιτυχία. Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε τηγάνι με νερό ως υδατόλουτρο.
Ακριβώς, ο συμπυκνωτής παλινδρόμησης συλλέγει τους ατμούς του διαλύτη και τους συμπυκνώνει πίσω στο μίγμα της αντίδρασης.
Εξαρτάται από εσάς.
 

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
52
Points
28
Ναι, το καλό υλικό είναι καλύτερο για το τελικό προϊόν

ναι, οπότε αν χάνονται ατμοί διαλύτη, το προϊόν θα είναι λιγότερο καθαρό και με μικρότερη απόδοση, σωστά;

Ναι, έχω έναν σύνδεσμο με τη σύνθεση αυτή τη στιγμή : https://www.coursehero.com/file/21677042/Amphetamine-Synthesis-Very-Easy-with-photos/

(η απόδοση είναι 70% περίπου)
 

HairyPoppins

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
50
Reaction score
26
Points
18
Γεια σας. το έχω κάνει με αυτόν τον τρόπο δύο φορές, την πρώτη φορά πήγε καλά, η 2η ήταν καταστροφή. πρέπει να χρησιμοποιήσετε το σωστό πάχος και μέγεθος αλουμινόχαρτου και κάποιο είδος συμπυκνωτή (χρησιμοποίησα ένα χωνί με ένα μεγάλο κύβο πάγου) Αν πρόκειται να το κάνετε Id προτείνω να ξεκινήσετε την αντίδραση έξω και μετά τη βίαιη φάση να την φέρετε πίσω μέσα ή να έχετε σόδα και προμήθειες για διαρροές στο χέρι. Δεν έφτασα κοντά στο %70 και δεν ήταν ούτε ένα καθαρό υψηλό! Ο σωστός εξοπλισμός είναι πολύ πιο ικανοποιητικός όμως!
 

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
52
Points
28
Γεια σου φίλε, τι εννοείς με τον όρο καταστροφή; Για το αλουμινόχαρτο μπορώ να αγοράσω ροκανίδια από αλουμινόχαρτο, όχι; Εντάξει, για τον συμπυκνωτή (δεν είναι πολύ ακριβός) θα τον αγοράσω όταν θα έχω κάποια χρήματα.

Εντάξει, άρα πρέπει να αγοράσω μια εστία, μια εστία σαν αυτή λειτουργεί; Για να ξεκινήσω εννοώ
ZuFYSOqsbk


Και όταν εννοείς βίαιη φάση, εννοείς το αμάλγαμα αλουμινίου με νιτρικό υδράργυρο ect;
 
Last edited:

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
512
Points
63
Deals
5
Για καθαρότερο προϊόν χρειάζεσαι τουλάχιστον μια πολύ καλή πλύση με ακετόνη, α/β καθαρισμός, απόσταξη ή κάτι τέτοιο είναι ιδανικό. εγώ για παράδειγμα πάω για καταβύθιση με l-τρυγικό οξύ, μετατρέπω το τρυγικό πάλι σε βάση και καταβυθίζω με θειικό, βγαίνει σούπερ καθαρό.

Εννοεί ότι όταν προσθέτεις το p2np sol. σε έτοιμο αμάλγαμα παράγεται μεγάλη ποσότητα θερμότητας, καθώς και θερμική διαστολή η οποία μπορεί να βγει από τον συμπυκνωτή σου και παντού στο πάτωμα/στο χώρο. αν το αλουμίνιο είναι πολύ λεπτό η αντίδραση είναι πάρα πολύ βίαιη. κοίτα το νήμα του patton για την απομόνωση της d-αμφεταμίνης, έχει ένα μέρος με τη σύνθεση με αυτή τη διαδρομή, είναι καλό να το παρακολουθήσεις.Προτείνει αλεσμένο αλουμίνιο σε μύλο του καφέ, με μικρές λωρίδες ακόμα και με 10g κινδυνεύεις με ηφαίστειο αν το φύλλο είναι πολύ λεπτό και κοντό. αλλά θα δεις, είμαι πρόθυμος να στοιχηματίσω ότι περισσότεροι από τους μισούς που κάνουν αυτή τη σύνθεση είχαν ανεξέλεγκτες αντιδράσεις τουλάχιστον μια φορά.
Αυτή η εστία είναι μια χαρά, δεν είναι ιδανική αλλά δουλεύει, έχω κι εγώ μια, πρέπει να τη συνδυάσεις με ένα θερμόμετρο για να έχεις σωστό υδατόλουτρο. αλλά αυτή η σύνθεση με AlHg που επέλεξες μπορεί να γίνει και χωρίς, απλά παράλειψε την παλινδρόμηση μετά την προσθήκη p2np, άφησε το να αντιδράσει και να κρυώσει πλήρως, κοσκίνισε και συνέχισε από εκεί, 60% απόδοση είναι εφικτή έτσι εγγυημένα.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
599
Points
93
Θα σας συνιστούσα να μην το κάνετε στην κουζίνα σας, αν σκοπεύετε να μαγειρέψετε ποτέ ξανά νόστιμο φαγητό εκεί.

Προμηθευτείτε ένα τραπέζι εργασίας, propper γυάλινα σκεύη και άλλες πηγές θέρμανσης από την εστία σας.

Η κουζίνα φαίνεται πάρα πολύ ωραία για να την καταστρέψετε με μια χημική μόλυνση.
 

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
52
Points
28
α/β καθαρισμός; im αρχάριος οπότε δεν ξέρω πραγματικά συντομεύσεις όπως α/β , οξύ-βάση υποθέτω;

Για τη σύνθεσή μου θα ακολουθήσω βασικό καθαρισμό με ακετόνη ή IPA, αλλά αν υπάρχει απλούστερος και καλύτερος καθαρισμός, δεν λέω όχι

ναι εντάξει καταλαβαίνω, θα το κάνω στον μικρό μου κήπο, οπότε για το αλουμίνιο, μικρό τετράγωνο (1cm x 1cm) είναι καλό, όχι πολύ λεπτό?

Θα ακολουθήσω τα βήματά σας, ευχαριστώ για όλα!
 

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
52
Points
28
Ναι, έχεις δίκιο, η κουζίνα μου είναι πολύ ακριβή για να φτιάξω θειική αμφίεση μέσα σε αυτήν !
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
599
Points
93
Σίγουρα :) Τώρα, καθώς ανήκετε στην ομάδα μας - μπορούμε να σας βοηθήσουμε να αποκτήσετε ένα οικονομικό εργαστήριο μικρής κλίμακας, ώστε να μην χρειάζεται να χρησιμοποιήσετε την κουζίνα σας. Απλά ρωτήστε μας μόλις είστε έτοιμοι και αν χρειαστείτε βοήθεια
 

TotalSynthesis

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 17, 2022
Messages
82
Reaction score
46
Points
18
πολλά πράγματα μπορούν να κατασκευαστούν από μόνοι σας αν έχετε χαμηλό προϋπολογισμό, ειδικά για αυτή την αντίδραση χωρίς να απαιτείται εξωτερική θέρμανση.
Μπορείτε να αντικαταστήσετε το δοχείο της αντίδρασης με ένα πλαστικό βαρέλι 50 λίτρων από το τοπικό κατάστημα σκληρών ειδών. Στη συνέχεια, ανοίξτε μια τρύπα στο καπάκι για να συνδέσετε τον συμπυκνωτή σας σε αυτό. Ο συμπυκνωτής μπορεί επίσης εύκολα να κατασκευαστεί από 2 σωλήνες, ο ένας με μικρότερη διάμετρο για να χωράει στον άλλο και το νερό ψύξης να ρέει ανάμεσα σε αυτούς τους δύο σωλήνες για να συμπυκνώσει τους ατμούς.

Μακριά από το τέλειο, αλλά εφικτό αν έχετε μικρό προϋπολογισμό.
 

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
52
Points
28
ένα πλαστικό τύμπανο σαν αυτό;
1bY87nTcZp
 

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
52
Points
28
Σας ευχαριστώ πολύ, για σας, πόσο κοστίζει ένα εργαστήριο μικρής κλίμακας ?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
512
Points
63
Deals
5
Ναι, βεβαιωθείτε ότι είναι hdpe ή pp ή κάτι με υψηλή χημική αντοχή.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
599
Points
93
Αυτό εξαρτάται από το τι θέλετε να κατασκευάσετε και επίσης από τις προσωπικές σας απαιτήσεις σε εξοπλισμό.

Ενώ πολλά πράγματα μπορούν να αυτοσχεδιαστούν, θα έλεγα ότι μπορείτε εύκολα να πάρετε ένα αρχικό σετ για κάποιες συνθέσεις (μικρής κλίμακας) από 1.000 - 2.500, όπου 2.500 θα ήταν ήδη πολλά.
Εκεί που μπορεί να γίνει ακριβό είναι αν θέλετε να προσθέσετε περαιτέρω ρυθμίσεις στο εργαστήριό σας για καθαρισμό (απόσταξη με ατμό, ροταβάπες...).
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
512
Points
63
Deals
5
πώς είναι ακριβή η απόσταξη με ατμό, είναι ένα ψυκτικό μέσο, ένας προσαρμογέας, μια επιπλέον φιάλη και νερό.
 

TotalSynthesis

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 17, 2022
Messages
82
Reaction score
46
Points
18
ναι, ένα τέτοιο τύμπανο είναι μια χαρά.
Ακόμη και αν πω ότι λειτουργεί, σημειώστε ότι απέχει πολύ από το να είναι τέλειο. οι αποδόσεις θα είναι χαμηλότερες επειδή τα αντιδραστήρια σας δεν θα αναμιχθούν τόσο καλά. σε ένα rbf, αν έχετε μια καλή αντίδραση, το περιεχόμενο της φιάλης θα αναμιγνύεται από μόνο του συνεχώς αν έχετε καλό βρασμό
 
Top