Πώς να συνθέσετε την 4-MethylProPioPhenone;

hlebsladky2

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 10, 2022
Messages
12
Reaction score
3
Points
3
Γεια σας, άνθρωποι! Έχω έρθει εδώ με μια τέτοια ερώτηση, δεδομένου ότι υπάρχουν τεράστιες δυσκολίες με το να εμφανιστεί πρόσφατα το 4MP. Δεν θέλω να το παραγγείλω από την Κίνα ή κάτι τέτοιο. Γνωρίζω ότι η σύνθεση του 4MP δεν είναι πολύ πιο δύσκολη από τη βρωμινοποίηση (4mmc). Έτσι, θέλω να το κατασκευάσω μόνος μου. Έχω βρει την αντίδραση Friedel-Crafts τελευταία, αλλά δεν με βοήθησε πολύ καθώς δεν βρήκα ακριβείς πληροφορίες. Ξέρει κανείς πώς να το κάνω; Merci!
 

Netflix

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 9, 2022
Messages
54
Reaction score
52
Points
18
Μπορείτε να το παραγγείλετε από την Ευρώπη επίσης τι πρόβλημα βλέπετε
 

billian1

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 28, 2022
Messages
4
Reaction score
1
Points
3
14,8 g (0,1 mol) 4'-μεθυλοπροπιοφαινόνης εισάγονται σε 100 ml χλωροφορμίου, παρουσία μικρής ποσότητας λεπτοαλεσμένου χλωριούχου αργιλίου, και προστίθεται σταγόνα προς σταγόνα διάλυμα 15,9 g (0,1 mol- 5 ml) βρωμίου, σε 20 ml χλωροφορμίου, ενώ ψύχεται με παγόλουτρο. Το μείγμα αφήνεται να αντιδράσει κατά τη διάρκεια της νύχτας σε θερμοκρασία περιβάλλοντος. Στη συνέχεια διηθείται, ο διαλύτης εξατµίζεται από το διήθηµα και το κρυσταλλικό υπόλειµµα πλένεται µε διαιθυλαιθέρα. Συλλέγονται 21,5 g κρυστάλλων. Και αν μπορεί να χρειαστείτε οποιεσδήποτε ερωτήσεις Forder ή να παραγγείλετε απλά PM mee mate ασχολούμαστε μόνο με τους πελάτες μας από την ΕΕ μόνο
 

hlebsladky2

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 10, 2022
Messages
12
Reaction score
3
Points
3

Υπερβολικός κίνδυνος. Τέτοιες ταχυδρομικές αποστολές είναι επικίνδυνες στη χώρα μου.
 

billian1

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 28, 2022
Messages
4
Reaction score
1
Points
3
Όχι δεν είναι επικίνδυνο όταν μας αφορά κύριε απλά στείλτε μου μήνυμα και θα σας δώσω οδηγίες για το πώς λειτουργούν τα πράγματα διακριτικά Okey
 
Top