Question Κρυσταλλική μεθαμφεταμίνη με τη μέθοδο του κόκκινου P.

Ayosquzuz

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Oct 6, 2024
Messages
4
Reaction score
1
Points
3
Αναρωτιόμουν λοιπόν αν είναι δυνατόν να φτιάξω πάγο με τη μέθοδο του κόκκινου P και όχι μόνο με ταχύτητα Είμαι νέος στη μαγειρική και δεν ξέρω τα πάντα, οπότε ελπίζω ότι όλοι μπορείτε να με βοηθήσετε
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,407
Solutions
4
Reaction score
963
Points
113
Deals
1
Βέβαια, στην πραγματικότητα βρίσκεται σε στενή κούρσα με το λίθιο/αμμωνία για την πιο δημοφιλή μέθοδο στις Ηνωμένες Πολιτείες. Φυσικά θα χρειαστείτε και το ιώδιο.
 

Ayosquzuz

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Oct 6, 2024
Messages
4
Reaction score
1
Points
3
και πώς νομίζετε ότι μπορώ να το κάνω αυτό; Σκεφτόμουν να το καταψύξω με αέριο CO2 ή απλά να το βάλω αυτό το σκύλο σε μια κατάψυξη.
 
View previous replies…

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,407
Solutions
4
Reaction score
963
Points
113
Deals
1
Μιλάμε για τον τρόπο με την αμμωνία λιθίου; Οι γνωρίζοντες το αποκαλούν αυτό αντίδραση LIKE της σημύδας επειδή δεν είναι ακριβώς σημύδα. Το διαλυμένο ελεκτρόνιο απορροφάται σε αμμωνιακό μη πολικό διαλύτη. Δεν απαιτείται άνυδρη αμμωνία...
 

Ayosquzuz

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Oct 6, 2024
Messages
4
Reaction score
1
Points
3
όλο αυτό το διάστημα εννοούσα τον τρόπο με τον κόκκινο φώσφορο για να είμαι πιο ακριβής: Ψευδοεφεδρίνη, κρύσταλλοι ιωδίου, κόκκινος Ρ, υδροξείδιο του νατρίου, καύσιμα coleman κ.λπ. Εννοώ ότι αν δεν είναι δυνατόν να φτιάξω πάγο από αυτό είμαι ανοιχτός σε οποιαδήποτε άλλη φιλική προς τους αρχάριους μέθοδο που μπορεί να ξέρετε.
 

Ayosquzuz

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Oct 6, 2024
Messages
4
Reaction score
1
Points
3
Και με αυτές τις μεθόδους αν θα μπορούσατε να δώσετε ένα βήμα προς βήμα και μια λίστα με τον εξοπλισμό/εξαρτήματα, γιατί όπως ανέφερα είμαι νέος στη μαγειρική και μπορεί να έχω βασικές γνώσεις χημείας αλλά και πάλι δεν καταλαβαίνω κάποιες προχωρημένες οδηγίες για παράδειγμα: "οι απλούστερες συνταγές" "μεθαμφεταμίνη από ψευδοεφεδρίνη" Με δυσκολία καταλαβαίνω αυτές τις οδηγίες καθώς δεν είναι οι πιο σαφείς.
 
Top