Question Χώρες με OTC κωδεΐνη;

Katty Korner

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 17, 2022
Messages
75
Reaction score
10
Points
8
Ο τίτλος τα λέει όλα. Απλά ψάχνω για έναν γενικό κατάλογο χωρών με otc κωδεΐνη. Θέλω να μεταναστεύσω κάποια στιγμή σύντομα, τα επόμενα 5 με 10, και αυτό θα είναι ένα ωραίο πράγμα που θα έχω, αλλά όχι ο κύριος λόγος για τον οποίο θα μετακομίσω, προφανώς.
 

Whatabeautifulife

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 16, 2022
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
Θα πρέπει να περιμένετε την Ταϊλάνδη, η οποία σχεδιάζει είτε να αποποινικοποιήσει είτε να νομιμοποιήσει την οπιούχο παπαρούνα και τα μανιτάρια. Δεν ξέρω πότε
 

Zarder

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 17, 2022
Messages
39
Reaction score
7
Points
8
Το Βιετνάμ διαθέτει μορφίνη OTC
 

coolguynicebeard

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 29, 2022
Messages
3
Reaction score
1
Points
1
η νότια Αφρική και η Αφρική γενικότερα... το έχουν σχεδόν σε κάθε χώρα και πόλη.
 

Loki12

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 18, 2022
Messages
52
Reaction score
26
Points
8
Η Νότια Αφρική συνήθιζε να είναι μια γνωστή πηγή για το φαρμακείο άπαχο, θα μπορούσατε να παραγγείλετε από ένα ηλεκτρονικό φαρμακείο όπως 2 ή 4 φιάλες από την κωδεΐνη-προμεθαζίνη τους, θα ήταν απλώς μικρότερες φιάλες (όπως μισά μπουκάλια αντί για πίντες). Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι το φαρμακείο έφυγε πριν από λίγο καιρό, έστελνε στις ΗΠΑ χωρίς πρόβλημα, ίσως έχεις λίγη τύχη να βρεις κάποιο άλλο παρόμοιο, πάω στοίχημα ότι θα έχουν και κωδεΐνη.

Το ίδιο γινόταν και στη Γαλλία. Συνήθιζαν να στέλνουν Euophon (νομίζω αυτό ήταν το όνομα του εναιωρήματος κωδεΐνης) και σιρόπι Προμεθαζίνης, το πολύ δύο φιάλες το καθένα, όλα online, χωρίς ερωτήσεις. Σταμάτησαν γύρω στο 2018-2020 νομίζω, όταν πέρασαν νόμους γύρω από τα διαδικτυακά φαρμακεία (απ' ό,τι θυμάμαι), απ' όσο ξέρω και τα δύο αυτά φάρμακα είναι ακόμα διαθέσιμα OTC, μόνο που μπορεί να χρειαστεί να τα ζητήσεις από τον φαρμακοποιό.

Οι περισσότερες ευρωπαϊκές χώρες έχουν την κωδεΐνη OTC, απλά με όρια στην ποσότητα που μπορείς να αγοράσεις (μπορείς απλά να την σφουγγαρίσεις όπως θα έκανες με το ψευδο-εφ στις ΗΠΑ).
 
Top