• Bienvenue dans la partie française du forum. N'oubliez pas que l'affichage de contacts (Jabber, Telegram, Signal et autres) entraînera un bannissement permanent ! Si vous décidez d'acheter ou de vendre quelque chose sans utiliser de compte séquestre et que vous perdez de l'argent, nous ne pourrons pas vous aider.

Amphetamine Οι αμφεταμίνες που παρασκευάζονται από α-έλαιο ακούγονται σαν μια καλή συνταγή;

ShalOhm

Don't buy from me
Resident
Language
🇫🇷
Joined
Nov 17, 2022
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
Γεια σας,

Μου έδειξαν μια "εναλλακτική λύση" για την οξίνιση της βάσης μου χρησιμοποιώντας μεθανόλη και όχι ακετόνη.
The recipe I was shown was as follows:

- 2.000 mL Α-έλαιο (ph12)
- 3,060 mL μεθανόλη
- 440g θειικό οξύ

Αρχικά, όλα τα προϊόντα τοποθετήθηκαν στην κατάψυξη.

Αφού ψύχθηκαν, αναμίχθηκαν το Α-έλαιο και η μεθανόλη.

Στη συνέχεια προστέθηκε σταδιακά το θειικό οξύ.

Έτσι προέκυψε διάλυμα με ph 7,7/7,8.

Στη συνέχεια, το μείγμα τοποθετήθηκε στην κατάψυξη, χωρισμένο σε διάφορες μερίδες.

Μεταξύ του τέλους της ανάμιξης και της τοποθέτησης της τελευταίας μερίδας στην κατάψυξη, είχαν περάσει 2-3 λεπτά και το ph είχε αυξηθεί σε περίπου 8,1.

Η απόδοση με την ποσότητα της βάσης είναι 1:2, άρα περίπου για τα 2 L Α-έλαιο βγήκαν 4 kg πάστας.

Τούτου λεχθέντος, δεν υπήρξε στάδιο εξάτμισης.


Τι πιστεύετε;
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Language
🇫🇷
Joined
Apr 10, 2022
Messages
300
Reaction score
165
Points
43
et tu consomme ca comme ca ? votre prod avec 3k de methanol en sauce et 5OOgr d'acide sulfurique pour le brulant ? ^^

όχι avopration γιατί το βάζουν στην κατάψυξη για να μείνει σε μορφή πάστας και να μην χάσει βάρος υποθέτω.....
 

ShalOhm

Don't buy from me
Resident
Language
🇫🇷
Joined
Nov 17, 2022
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
Γεια σας, συγγνώμη για την καθυστερημένη απάντηση...
Συμφωνώ μαζί σου για τη μεθανόλη, μάλλον ήταν για καλύτερη απόδοση. Όσον αφορά το θειικό οξύ, έλειπε και λίγο για να μειωθεί το ph! Έχετε μεταφέρει ποτέ δοχεία με θειικό οξύ; Δεν έχει καθόλου το ίδιο βάρος με το νερό- η πυκνότητα είναι πολύ μεγαλύτερη.
 

iliketrain

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 8, 2024
Messages
2
Reaction score
2
Points
3
Δεν νομίζω ότι υπάρχει πραγματικά συνταγή ή χρησιμοποιώ IPA και ρυθμίζω το ph μου μέχρι να είναι ουδέτερο δεν νομίζω ότι χρειάζεστε τόσο πολύ διαλύτη
 
Top