Question σχετικά με τις επιδράσεις της DMT

juliadeniro

Don't buy from me
Member
Joined
May 25, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Γεια σας κόσμε, βίωσα το LSD πριν από λίγο καιρό και απολάμβανα να βλέπω πόσο όμορφος είναι αυτός ο κόσμος και ποιος πραγματικά είμαι, εξερεύνησα τόσα πολλά πράγματα και έγιναν χόμπι προσωπικά.
και ο συγκάτοικός μου μου είπε ότι η DMT είναι το άμεσο τρένο για να βιώσετε NDE (Near Death Experience) χαχα είπε ακόμη και ο θεός υπάρχει αλλά u είναι ο θεός σας, θα αποσυνδεθείτε, αυτό είναι το πραγματικό κόκκινο χάπι, blabla αλλά τα πάντα
αισθάνθηκα κάπως έμπιστος, επειδή βίωσα μια φορά NDE με LSD, ήταν πολύ τρομακτικό αφού ένιωσα ότι πεθαίνω πραγματικά.

Οπότε η ερώτησή μου είναι, τι σκέφτεστε εσείς σχετικά με την NDE; Πιστεύετε ότι αυτά που βλέπετε όταν παίρνετε dmt είναι όλα αληθινά; ή είναι όλα ψεύτικα;

Ήμουν στη μαύρη πίσσα για λίγο καιρό, σπατάλησα τα χρόνια μου πριν, αλλά χάρη στο LSD, έγινα τόσο θετικός ποτέ. και αν το DMT μπορεί να με κάνει πιο θετικό, μακάρι να μπορούσα να δοκιμάσω!

και ευχαριστώ για τη φιλοξενία αυτής της ιστοσελίδας admin! εκτιμώ, φαίνεται αξιόπιστο λόγω της μεσεγγύησης!

Με τους καλύτερους χαιρετισμούς:)
 

Brain

Expert Pharmacologist
Joined
Jul 6, 2021
Messages
264
Reaction score
282
Points
63
Γεια σου φίλε μου!
Με μεσαίες ή υψηλές δόσεις DMT, μπορείτε να βιώσετε ΝΔΕ σε κάποιο βαθμό. Έχεις διαβάσει ποτέ λεπτομερώς για αυτό; Αν όχι, μπορώ να σου στείλω κάποια πολύ ενδιαφέρουσα βιβλιογραφία σχετικά με το θέμα.

Αν έχεις ήδη βιώσει NDE ενώ χρησιμοποιούσες LSD, είναι πολύ πιθανό να έχεις το ίδιο και με το NDE, αλλά θα έχεις μια πολύ διαφορετική "εμπειρία" από αυτή που θα είχες με το LSD.

Επιτρέψτε μου να σας πω την προσωπική μου εμπειρία: όταν έκανα χρήση DMT, ήμουν σε θέση να δω τη ζωή μου απ' έξω και να συμμετέχω σε κάθε επεισόδιο που θυμόμουν και ενσωματώθηκε στις συνειρμικές ίνες του εγκεφάλου μου, έγινε στερεό στη μακροπρόθεσμη μνήμη μου. Υπήρχε ένα πρόβλημα - το ταξίδι μου φαινόταν ατελείωτο, δεν ένιωθα καμία δυσφορία γι' αυτό, αλλά δεν μπορούσα να ελέγξω τις "μεταβάσεις" μεταξύ των επεισοδίων της ζωής, εμφανίζονταν αυθόρμητα στο κεφάλι μου.

Περιγράψτε την εμπειρία σας από την εμπειρία μιας NDE;
 

juliadeniro

Don't buy from me
Member
Joined
May 25, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Γεια σας Brain, ζητώ συγγνώμη για την καθυστερημένη απάντηση.

δεν είμαι σίγουρος αν ήταν μια πραγματική NDE, ένιωσα άνευ όρων αγάπη από τα φώτα και τα φώτα ήταν σαν να περνάω μια σήραγγα γεμάτη φώτα πολύ γρήγορα. Παίρνω ακόμη και συναισθηματικά συναισθήματα όταν θυμάμαι τι είδα.
Αυτό ακούγεται απίστευτο και νόμιζα ότι ήταν επειδή η μαύρη πίσσα κατέστρεψε τον εγκέφαλό μου.
Το βίωσα μόνο μία φορά, αλλά ήταν πολύ ισχυρό και αυτό άλλαξε ακόμη και τη ζωή μου, θετικά.

Λοιπόν, αφού είδα εκείνα τα φώτα, αναρωτήθηκα ακόμη και ότι ο θεός υπάρχει πραγματικά; ή απλά έγινα χαζός αφού ακούγεται τόσο εξωπραγματικό.
Επειδή ψάχνω για τη ΝΔΕ με DMT στο διαδίκτυο, κυρίως στο youtube και υπάρχουν μερικά βίντεο που έκαναν τη ΝΔΕ γραφικά
(έμοιαζε με σημάδια και μοτίβα του Βουδισμού στο βίντεο του youtube) και δεν μοιάζει με αυτό που είδα (τα φώτα).

Αλλά το καλό είναι ότι σταμάτησα σοβαρά τα σκληρά ναρκωτικά, όπως η μεθαμφεταμίνη και η μαύρη πίσσα, αφού έχω μια βαθιά πίστη ότι υπάρχει κάτι και δεν είναι όλα αυτά που βλέπουμε τώρα και
κυρίως, είναι τόσο συναρπαστικό να αναρωτιέμαι ποιος πραγματικά είμαι, τι θέλω να γίνω χρησιμοποιώντας LSD.
Φυσικά δεν πιστεύω σε αυτό (για τα φώτα που είδα) σαν μανιακός, απλά έχοντας λίγη πίστη άλλαξε η ζωή μου σαν να είμαι θετικός άνθρωπος.

Αν το DMT μας δίνει το πώς αισθανθήκατε, φαίνεται κάπως τρομακτικό χαχα "το ταξίδι φαινόταν ατελείωτο, δεν μπορούσα να ελέγξω τις μεταβάσεις"
Συνιστάτε στους ανθρώπους να χρησιμοποιούν DMT, αν μπορώ να ρωτήσω;
Όχι για ψυχαγωγικό σκοπό, για να γνωρίσω καλύτερα τον εαυτό μου.

Και μόλις θυμήθηκα ότι ο συγκάτοικός μου σοκαρίστηκε τόσο πολύ, αφού νόμιζε ότι ήμουν νεκρός χαχα

Παρεμπιπτόντως, σας ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σας,
θα ήθελα πολύ να διαβάσω τη βιβλιογραφία που έχεις για τη ΝΔΕ, θα μπορούσες να μου στείλεις όταν δεν είσαι απασχολημένος; ενημέρωσέ με :)

Ευχαριστώ πολύ και με τους καλύτερους χαιρετισμούς φίλε μου,
Στην υγειά μας.
 
Last edited:
Top