Question Τρισδιάστατη εκτύπωση χαπιών πιεστήριο διάτρησης μήτρες

fosties

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 18, 2024
Messages
45
Reaction score
11
Points
8
Ψάχνω εδώ και πολύ καιρό για μια καλή πηγή για τις μήτρες διάτρησης χαπιών.
Ξέρω ότι το Alibaba κ.λπ. τα έχει, αλλά η εισαγωγή στην Ευρώπη και τα τελωνεία είναι το πρόβλημά μου.

Το σχέδιό μου ήταν να εκτυπώσω μόνο το άκρο με το λογότυπο σε μία ή ίσως δύο πλευρές των punch dies.

Έχω ήδη πάρει μήτρες χωρίς λογότυπο, οπότε αν υπάρχει ένα υλικό το οποίο είναι τρισδιάστατα εκτυπώσιμο και αρκετά ανθεκτικό για μερικές εκτυπώσεις, θα ήταν αρκετό.
Λόγω του μεγέθους/τιμής της εκτύπωσης, η αλλαγή μιας άκρης με λογότυπο μετά από μερικές πιέσεις δεν θα είναι πρόβλημα.

Έχει κανείς εμπειρία με 3d εκτυπωτές και θα μπορούσε να μου πει αν αυτή η ιδέα θα μπορούσε να λειτουργήσει;

Το να είμαστε σε θέση να παράγουμε μια πρέσα χαπιών με νόμιμα/διαθέσιμα εξαρτήματα και έναν τρισδιάστατο εκτυπωτή θα ήταν μια ωραία ιδέα, η οποία συμβαδίζει με το πνεύμα αυτού του φόρουμ!
 

r4In3r

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Oct 7, 2024
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
Γεια σας!
φυσικά είναι αυτό εφικτό. Αν θέλετε να πάτε σε υψηλότερο ορισμό, χρησιμοποιήστε εκτυπωτές sla. Αυτοί μπορούν να επιτύχουν αναλύσεις τόσο μικρές όσο 25 μικρά, αλλά είναι πιο ακριβοί από τους εκτυπωτές fdm. Αλλά με αυτούς μπορείτε να βελτιώσετε την ανάλυση χρησιμοποιώντας ένα ακροφύσιο 0,2 χιλιοστών. Με τους εκτυπωτές fdm φροντίστε απλώς να χρησιμοποιείτε 100% πλήρωση για να κάνετε τις μήτρες όσο το δυνατόν πιο ισχυρές.
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
473
Reaction score
243
Points
43
Deals
1
Αγοράστε ένα από αυτά για να φτιάξετε το μοντέλο και, στη συνέχεια, ρίξτε το σε χάλυβα με έναν μίνι φούρνο, και στη συνέχεια μπορείτε να χρησιμοποιήσετε ένα Dremel για να ακονίσετε το αποτύπωμα της βαφής του χαπιού

 

r4In3r

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Oct 7, 2024
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
Ναι, αυτό θα ήταν μια καλή αρχή. Υποθέτω ότι δεν χρειάζεται η χύτευση ή θα δοκίμαζα πρώτα χωρίς, μόνο την ακατέργαστη εκτύπωση. Αν έχετε μια πρέσα, όπου απλά εισάγετε κάποιες μήτρες, δεν βλέπω κανένα πρόβλημα.
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
473
Reaction score
243
Points
43
Deals
1
Σκέφτομαι να μην αγοράσω ένα, εκτός αν κάποιος με προλάβει.
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
191
Reaction score
78
Points
28
Deals
9
things like that you do of steel
το μικρό του στοιχείο, μπορείτε να το παραγγείλετε σε εταιρεία που διαθέτει μηχανές cnc

η μικρή του εκτύπωση και απαιτεί καλή ανάλυση, οπότε ο εκτυπωτής fdm δεν είναι πραγματικά η καλή επιλογή, επειδή η εργασία που απαιτείται για την ολοκλήρωσή του θα είναι πολύ δύσκολη και ειλικρινά αδύνατη

οι περισσότερες ρητίνες για φωτοπολυμερή δεν έχουν τέτοια χαρακτηριστικά όπως τα πολυμερή για fdm. Συνήθως δεν είναι πραγματικά ισχυρές και απλά θα αλέθουν από οποιαδήποτε επαφή.
Φυσικά υπάρχουν και πιο ειδικές ρητίνες, στην πραγματικότητα υπάρχουν πολλά περισσότερα σε επιλογές από τα "κλασικά" ευρέως χρησιμοποιούμενα πολυμερή. Αλλά είναι πολύ ακριβά και πρέπει να ξέρεις πώς να τα χρησιμοποιείς για να έχεις τις δυνατότητές τους.
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
191
Reaction score
78
Points
28
Deals
9
θα δουλέψει, αλλά θα γίνει πολύ γαμημένη δουλειά, κατά τη γνώμη μου δεν είναι η βέλτιστη επιλογή του
απλά βρες κάποιον τοπικό νεαρό μηχανουργό που έχει μηχανήματα διάτρησης και θα το κάνει για σένα ούτε καν με 50 ευρώ περίπου
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
473
Reaction score
243
Points
43
Deals
1
Το καλύτερο από το να πληρώσετε 20k για ένα επαγγελματικό μηχάνημα μπορεί πάντα να το συντονίσει σε αυτό που χρειάζεται για να πάρει ένα σχέδιο εικόνας μικρής κλίμακας που γίνεται δοκιμή και σφάλμα
 

Eddybeaumont

Don't buy from me
New Member
Language
🇫🇷
Joined
Oct 12, 2024
Messages
9
Reaction score
3
Points
3
Γεια σας, τι μηχάνημα διαθέτετε; Έχω κάποιες μήτρες που μπορώ να σας πουλήσω, ή αν μπορείτε να με βοηθήσετε με την προσέγγισή μου για τη σύνθεση mdma θα σας προσφέρω μερικές.
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
473
Reaction score
243
Points
43
Deals
1
Κανείς δεν έχει ακόμη υπολογίσει ποια τρισδιάστατη μηχανή cnc/mill θα ήταν φθηνότερη για την κατασκευή σφραγίδων χαπιών μικρών λεπτομερειών

Σε τι χρειάζεστε βοήθεια στη σύνθεση;
 
View previous replies…

Eddybeaumont

Don't buy from me
New Member
Language
🇫🇷
Joined
Oct 12, 2024
Messages
9
Reaction score
3
Points
3
Παρεξηγήσαμε ο ένας τον άλλον. Μπορώ να σας προμηθεύσω με ταμπόν, έχω την κινεζική επαφή. Αλλά πρέπει να ξέρω το μοντέλο της μηχανής σας ή τουλάχιστον το μέγεθος των μήτρων σας. 37 χιλιοστά; Χρειάζομαι βοήθεια για να μπω στη σύνθεση γιατί θα ήθελα να παράγω mdma για να το βάλω στα χάπια μου. Είμαι νέος στη χημεία αλλά μαθαίνω πολύ γρήγορα και έχω πολύ, πολύ μεγάλο κίνητρο. Έχω ήδη κατανοήσει τη διαδικασία μέσω του pmk, αλλά καταλαβαίνω ότι αυτή η οδός είναι πλέον κλειστή...
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
452
Reaction score
692
Points
93
Εάν χρειάζεστε MDMA, μπορείτε να ξεκινήσετε από το bk-mdma. Η ευκολία σύνθεσης και οι πρόδρομες ουσίες είναι νόμιμες
 

Eddybeaumont

Don't buy from me
New Member
Language
🇫🇷
Joined
Oct 12, 2024
Messages
9
Reaction score
3
Points
3
Ευχαριστώ για τις συμβουλές, θα προσπαθήσω να κάνω κάποια έρευνα για το θέμα. 😘
 

Eddybeaumont

Don't buy from me
New Member
Language
🇫🇷
Joined
Oct 12, 2024
Messages
9
Reaction score
3
Points
3
Μετά από κάποια έρευνα διάβασα ότι το Bk-mdma είναι λιγότερο ισχυρό και διαρκεί λιγότερο χρόνο από το mdma. Θα ήθελα να συνθέσω mdma (επιτρέψτε μου να εξηγήσω, φτιάχνω τα δικά μου χάπια, αλλά το mdma είναι πολύ ακριβό για να το αγοράσω (και ποτέ δεν ξέρεις πραγματικά την ποιότητα), οπότε το περιθώριο κέρδους μου είναι πολύ χαμηλό. Για να λύσω το πρόβλημά μου, θα πρέπει να συνθέσω mdma). Έχω μεγάλο κίνητρο και μαθαίνω γρήγορα.
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
452
Reaction score
692
Points
93
Μια πρέσα δισκίων πρέπει να είναι κατασκευασμένη από μέταλλο, επειδή χρειάζεται ισχυρά μέρη για την εκτύπωση και μεγάλη δύναμη για να σχηματίσει ένα δισκίο. Οι μικρότερες πρέσες ζυγίζουν από 100 κιλά. Δεν νομίζω ότι μπορείτε να φτιάξετε μια τέτοια συσκευή σε έναν οικιακό τρισδιάστατο εκτυπωτή από πλαστικό. Αν πραγματικά πρέπει να εκτυπώσετε έναν μικρό αριθμό δισκίων, τότε η καλύτερη λύση είναι ένας ενθυλακωτής. Ή μπορείτε να αγοράσετε μια πρέσα δισκίων από την Κίνα. Ή σύμφωνα με τα σχέδια, να κατασκευάσετε μια πρέσα σε μια μηχανή φρεζαρίσματος CNC.
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
473
Reaction score
243
Points
43
Deals
1
Αυτά τα πωλούν στο Ηνωμένο Βασίλειο, αλλά κάνουν ερωτήσεις για ποιο λόγο το χρησιμοποιείτε; Εάν είστε ιδιοκτήτης μιας εταιρείας ect Plus χρειάζεστε ταυτότητα

 

r4In3r

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Oct 7, 2024
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
Θα εκτύπωνα μόνο τα μέρη που έχουν το σχέδιο πάνω τους. Οπότε μόνο τις μήτρες και να τις διατηρήσετε όσο το δυνατόν πιο επίπεδες. Τα υπόλοιπα θα ήταν μεταλλικά.

Ενδιαφέρθηκα αν αυτό είναι εφικτό και εκτύπωσα δοκιμαστικά μερικές μήτρες. Λειτουργούν τέλεια. Τους εκτύπωσα χρησιμοποιώντας ακροφύσιο 0,2 mm σε εκτυπωτή fdm. Νομίζω ότι, για δοκιμές σχεδίων ή χαμηλής ποσότητας, αυτά είναι τέλεια.
 

fosties

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 18, 2024
Messages
45
Reaction score
11
Points
8
Ουάου, αυτό ακούγεται υπέροχο!!!
Το σχέδιό μου ήταν ακριβώς το ίδιο, εκτυπώσατε ολόκληρη τη σφραγίδα η οποία είναι στερεωμένη στην πρέσα;

Θα μπορούσατε να μας δείξετε μερικές φωτογραφίες;

Αυτό θα ήταν σούπερ ενδιαφέρον, επειδή έχω ένα πιεστήριο για χάπια χωρίς σφραγίδες, οπότε αυτό θα ήταν μια συνολική αλλαγή παιχνιδιού για μένα για να το κάνω επιτέλους να λειτουργήσει ξανά!!!
 

Eddybeaumont

Don't buy from me
New Member
Language
🇫🇷
Joined
Oct 12, 2024
Messages
9
Reaction score
3
Points
3
Έχω ένα thdp 3 που ζυγίζει περίπου 30 κιλά
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
473
Reaction score
243
Points
43
Deals
1
Είναι να το φτάσετε στο Ηνωμένο Βασίλειο θα πρέπει να το αποσυναρμολογήσετε και να το στείλετε σε κομμάτια. Ζήτησα από τον Κινέζο πωλητή να το κάνει αυτό και αρνήθηκε εντελώς
 

Eddybeaumont

Don't buy from me
New Member
Language
🇫🇷
Joined
Oct 12, 2024
Messages
9
Reaction score
3
Points
3
Αν με βοηθήσετε να παράγω mdma μπορώ να σας βοηθήσω να βρείτε την ευτυχία σας (έχω ΤΗΝ κινεζική επαφή που χρειάζεστε!!!)
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
473
Reaction score
243
Points
43
Deals
1
Φορτία από πληροφορίες στο φόρουμ σχετικά με το BMK
 
Top