Nákupní seznam homelab pro noob

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
47
Points
18
Vyhledal jsem hodil amazon a chci se podělit o seznam laboratorních produktů, které jsem našel k použití pro různé účely.

Neváhejte mi prosím poradit, jaké vybavení si chci koupit.

Mým plánem je, aby bylo malé a cenově výhodné.


1. Destilační souprava
(destilační souprava vevor 1000 ml) s topným tělesem nebo bez něj?

2. Kádinka, další hadičky, potrubí

3. Nálevka, zkumavky, pipeta, špachtle, ventilátory , kbelík. láhve na mytí filtrů, sada na testování ph, svorky, nářadí.

4. Bezpečnostní pomůcky (maska, rukavice atd.).

5. Vakuová pumpa + komora

6. Magnetické míchadlo s ohřívačem: Onilab 280°

7. Vodní čerpadlo.

Děkuji předem
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,405
Solutions
4
Reaction score
960
Points
113
Deals
1
Pokud jste jako já, budete pokračovat dál a dál. Jsou tu lidé, kteří nemají ani kousek skla. Jsou tu lidé, kteří mají každý kousek, který si dokážete představit. Začal jsem tam, kde začínáte vy, a zatím jsem přidal;
1. Studený sifon, jinak bude vaše čerpadlo plné vody. Umírá i několik dalších věcí.
2. Claisenův adaptér. Koupil jsem si ho, protože můj rm narážel do kondenzátoru, ale hodí se mít ve varné baňce 2 otvory, pro nálevku nebo plynový injektor.
3. Tříhrdlá baňka, reakce, reflux a destilace bez bourání.
4. Allihnův kondenzátor pro reflux
5. Sušicí trubice z několika důvodů
Chlorid vápenatý, síran hořečnatý molekulární síto jiné sušící břidlice
6.5. Krystalizační misky, mám několik pyrexových koláčových forem. Jsou tam 3 dolary za kus nebo tak nějak
Náhradní kekové svorky, které se rozbíjejí nebo ztrácejí.
Vlastně číslo 1. Bucknerův trychtýř doopravdy. To je nutnost mít. Doporučuji nějaký s vakuovým otvorem na nálevce, takže můžete použít jakoukoli baňku.

To je přesně to, co jsem udělal já. Mám ještě pár dalších kousků, které jsem nezmínil, baňky s plochým dnem, erlenmeyerovu soupravu, zkumavky. Svorky vakuové maznice
 

googie

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 1, 2023
Messages
45
Reaction score
32
Points
18
Kádinky, kterých není nikdy dost, a 2 oddělovací nálevky.
 

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
47
Points
18
Thx za tipy, nějaká rada na levné magnetické míchadlo s topnou deskou?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
512
Points
63
Deals
5
Udělejte si laskavost a pořiďte si vevorovou horní míchačku za 60E a spárujte ji s pláštěm a/nebo kuchyňskou varnou deskou, kterou lze použít pro kapalinovou lázeň.
Pokud jste v Evropě, doporučuji vyhnout se skleněnému nádobí vevor, mají patentovaný spoj, mohu doporučit nějaké prodejce pevného skla. pokud je to dlouhodobá záležitost, kterou plánujete, mohli byste se rovnou zaměřit na budoucnost.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
156
Points
43
Ty destilační soupravy Vevor 32ks, které se dají sehnat na ebay, jsou výhodné a IMHO je nezbytná pořádná skleněná refluxní/destilační souprava a vakuová pumpa + buchner. Taky to chce magnetickou míchací plotýnku s pořádnou regulací teploty a levné ponorné akvarijní čerpadlo pro kondenzátory.

Standardní bezpečnostní vybavení, celoobličejový respirátor, laboratorní plášť, rukavice.

To je vaše základní vybavení kromě drobností, jako jsou špachtle, skleněné tyčinky, filtrační papír atd. Cokoli dalšího opravdu záleží na tom, co děláte. Nemá smysl kupovat soxhletové extraktory nebo láhve na mytí plynů, pokud neděláte něco, co je vyžaduje, ale vždycky budete někdy destilovat.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
226
Reaction score
159
Points
43
Děkujeme za zmínku o 32dílné sadě! Zdá se to být příliš dobré na to, aby to byla pravda. Mám jednu na cestě. Bude to sloužit ke stejnému účelu pro destilaci a refluxování ? Člověk by měl být schopen improvizovat buchner s řezákem na sklo a nějakým odpadem. Ponorný se dá sehnat dost snadno.
Zbývá míchací vařič a vakuová pumpa, které by měly být dosažitelné za >200 dolarů.
Takže opravdu asi 300 dolarů a už vaříme. Ještě jednou děkuji.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
156
Points
43
Ano, většinou používám Allihnův kondenzátor pro reflux nebo můžete pro některé aplikace použít Vigreuxův. Liebigův a Grahamův kondenzátor pro destilaci. Protože jste v tom pravděpodobně nováčkem, jsou tyto PDF soubory pro nooba nezbytnou četbou.
 

Attachments

  • TXLfW6jnqd.pdf
    135.1 KB · Views: 609
  • oMBubD7vxf.pdf
    114.1 KB · Views: 652
  • mX2Yc0LGFH.pdf
    4.3 MB · Views: 512
  • Oo7KsvU5qL.pdf
    906.7 KB · Views: 505
  • EQxL4uVaJ2.pdf
    4.8 MB · Views: 536

googie

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 1, 2023
Messages
45
Reaction score
32
Points
18
Vybavení Vevor je vzhledem k ceně skutečně dobré. Mám tu destilační soupravu, nevynechala ani jeden krok.

https://m.vevor.com/magnetic-stirrer-c_11062/vevor-magnetic-stirrer-hot-plate-digital-hotplate-stirrer-2000-rpm-2l-w-stand-p_010493051894

A

https://m.vevor.com/magnetic-stirrer-c_11062/1000ml-lab-electric-heating-mantle-sleeves-magnetic-stirrer-500w-thermost-heater-p_010322605939

Se všemi ostatními, které jste zmínili, je skvělý startér. Zbytek si pořídíte podle potřeby. Hodně štěstí.
 

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
47
Points
18
Dostal jsem malou aktualizaci pro svou nadcházející domácí laboratoř.
Takže nyní dorazila buchlerova nálevka a baňka, které jsou připraveny k použití s běleným fiterpapírem.
Už mám i další kádinku a magnetická míchadla.
Už mám i latexové rukavice z úklidového oddělení.

Myslím, že dalším velkým krokem bude extrakční sada Vevor + topné a míchací těleso a vakuová komora.

Kromě toho si myslím, že budu potřebovat ještě nějaké kádinky a bezpečnostní vybavení, abych mohl začít s výrobou 4mmc.
 

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
47
Points
18
Takže jsem teď trochu zmatený z toho, jaké vybavení bych si měl pořídit příště pro syntézu 4mmc?

Nejdříve jsem si myslel, že budu potřebovat extrakční soupravu, ale viděl jsem také, že dělám syntézu methylaminem a toluenem pouze s plastovými lusky. Také jsem si pořídil normální varnou desku.

Takže co byste mi doporučili pořídit dál? Stačí pár plastových lusků a odměrky plus pořádná plynová maska?

Greez
 

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
47
Points
18
Nákupní seznam Amazonu:

1. labglass
https://www.amazon.de/VEVOR-Laborat...fix=laborglas+vevor,aps,138&sr=8-3&th=1&psc=1

2. Vakuová pumpa
https://www.amazon.de/VEVOR-Vakuump...1702215042&sprefix=vevor+vakuu,aps,177&sr=8-5

3. Ohřívač, magnetické míchadlo
https://www.amazon.de/VEVOR-Heizman...=vevor+labot+heizmantel+1000ml,aps,200&sr=8-1


4. Bezpečnostní zařízení
https://www.amazon.de/Gefahrgutkoff...A==&sprefix=gefahrgutkoffer+73,aps,184&sr=8-1

Držák laboratorního skla
https://www.amazon.de/VEVOR-Unterst...09-91f2-78a2619bce37&pd_rd_i=B093F7BWDX&psc=1

Celkové množství:

řekněte mi, co si myslíte o mém nákupním seznamu.

Chci zpočátku vyrábět 3 a 4 mmc.

pokud to půjde levněji, dejte mi prosím vědět, protože pro začátek je to investice kolem 1000 €, což pro mě není malá částka!
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
280
Reaction score
112
Points
43
Preferuji nákup na polských stránkách Vevor.pl v PLN. Je to legrační, ale je to o něco levnější než na eur.vevor.com v eurech.
 

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
47
Points
18
Viděl jsem ppl vyrábět 4mmc pouze v plastových nádobách, takže si nejsem jistý, zda je laboratorní sklo opravdu nutné kromě účelu sušení acetonu
 

kpach

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 26, 2023
Messages
60
Reaction score
37
Points
18
Přejeme vám hodně štěstí při výrobě a děkujeme, že jste se podělili o část svého výzkumu/vybavení!
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
226
Reaction score
159
Points
43
Ahoj @1019er skončil jsi někdy u výroby nějaké kočky? Jak to dopadlo?
 

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
47
Points
18
Bohužel ne, ale brzy jsem dostal peníze na laboratorní vybavení. Podle mého názoru nemá smysl ji kupovat po částech.
 
View previous replies…

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,405
Solutions
4
Reaction score
960
Points
113
Deals
1
Neexistuje žádná sada, která by byla kompletní. Nikdy jsem neviděl soupravu se studenou pastí. Může mít 4 kondenzátory, ale nemá chladovou past. V žádné soupravě jsem také neviděl nálevku na vyrovnávání tlaku. Protože jste si ji ještě nekoupil, pojďme si to vyjasnit. Nepořizujte si plášť, ten bude stačit jen na 1 velikost baňky. Deska může dělat jakékoliv baňky kádinky erlymeyers. Talíř je univerzálnější. NIKDY jsem neviděl sadu s vodní pumpou. Můžete destilovat bez vakua, ale ne bez vodní pumpy. Hadice v těch soupravách jsou šmejd. Vedou vodu do kondenzátorů, ale ve vakuu se rozpadají.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
226
Reaction score
159
Points
43
Společnost Frit vám kryje záda. 💪
Pro účely utajení může být lepší nakupovat vše po částech.
Pokud by se někdo rozhodl pořídit si ohřívací plášť, bylo by nejlepší pořídit si větší a pak v něm můžete používat baňky menších rozměrů pomocí pískové lázně?
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
226
Reaction score
159
Points
43
Neměl jsem na mysli výhradně skleněné nádobí, v nákupu skleněného nádobí nevidím příliš velké riziko. Jde o myšlenku nakoupit vše potřebné pro syntézu najednou, stejnou metodou, na stejnou adresu atd. Nechci působit jako přehnaně paranoidní, jsem asi jeden z nejhloupějších a nejneopatrnějších. Jen návrh a připomínka, buďte opatrní, zůstaňte v bezpečí.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,405
Solutions
4
Reaction score
960
Points
113
Deals
1
Posrali byste se, kdybyste věděli, co všechno prošlo mými dveřmi a zase vyšlo ven. Věci sice rozděluji mezi místní místa a internet, ale společné sezení na mém zápraží přineslo několik radikálních produktů
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,405
Solutions
4
Reaction score
960
Points
113
Deals
1
Nevrrmind, nedíval jsem se pořádně na toho dinosaura a myslel jsem si, že je to kuře. Už jsem se k němu vyjádřil dávno. Ale mám všechny tyhle sračky na seznamu přání.👍
 
Top