Otázky týkající se syntézy alprazolamu/flualprazolamu

Mulch4065

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 25, 2022
Messages
3
Reaction score
1
Points
1
Mým referenčním materiálem je 10.1007/s00044-016-1585-z a syntéza alprazolamu v malém měřítku, kterou jsem našel zde - základnímu postupu rozumím.

Mám však několik otázek a nemohu na ně najít odpovědi jinde na internetu.

  1. Prekurzor 2-amino-5-chlorbenzofenon je pro alprazolam, ale předpokládám, že ho lze nahradit 2-amino-5-chlor-2'-fluorobenzofenonem pro flualprazolam? Nebo se jedná o jinou substituci?
  2. Lze chloroacetylchlorid nahradit ethylchloroacetátem?
  3. Je jedinou možností acetanhydrid? Myslel jsem, že acetylchlorid by zde mohl fungovat také, až na to, že HCl by se uvolňoval jako plyn (s nímž se samozřejmě hůře pracuje). Pořád je to ale jednodušší než shánět AA.
  4. Je hydrazinhydrát přímo nahraditelný hydrazin sulfátem? Je snazší ho získat, práce s ním je bezpečnější a produkt se na konci stejně vyčistí. Pokud ne, myslím, že se dá přeměnit na hydrazinhydrát, takže je alespoň stále snazší ho získat.

Všechno ostatní potřebné pro tuto syntézu lze získat, i když mám několik otázek týkajících se zvětšení rozsahu reakce. Největší obavy mám z posledního kroku, kde bylo použito 25 ml AcOH. Je to libovolné množství?

Syntéza v malém měřítku zde navrhovala, abyste pro celou tuto reakci použili baňky ve tvaru hrušky - předpokládám, že varná baňka bude fungovat dobře?

Omlouvám se za zdánlivě hloupé otázky a děkuji! V tomto případě jsem trochu mimo svou komfortní zónu, takže by mi stačila jakákoli literatura na toto téma :)

. Nakreslil jsem syntézu (s použitím ethylchloroacetátu, acetylchloridu a hydrazinsulfátu - nevím, jestli hydrazinsulfát bude fungovat, ale zbytek se zdá být v pořádku). Hydrazinhydrát se pravděpodobně dá sehnat, takže to není nejtěžší část této syntézy.

Jtq5GlNZQ0
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,692
Solutions
3
Reaction score
2,817
Points
113
Deals
1
Dobrý den, ano
Nejsem si jistý, na karboxylovém uhlíku je jiná skupina.
Pravděpodobně máte pravdu
Pravděpodobně ano, ale musíte zvýšit množství NaOAc, protože tam musíte získat základní prostor. -SO4 bude reagovat s Na z NaOAc.
Bylo to převzato z článku.
Co myslíte tou varnou baňkou? Baňku s kulatým dnem? To je v pořádku. Hruškovitá baňka je vhodnější pro manipulaci při syntéze v malém měřítku.
 

Mulch4065

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 25, 2022
Messages
3
Reaction score
1
Points
1
Děkujeme za odpověď!

Pokud jde o acetylchlorid, naznačujete, že by měl fungovat? Vaše odpověď mě v tomto ohledu trochu mate.

Provedu další průzkum substituce ethylchloroacetátem, protože je určitě snazší ho sehnat.

Měl jsem na mysli RBF, omlouvám se, že jsem se nevyjádřil jasněji, a děkuji za pochopení. Volba baňky ve tvaru hrušky mě dost zmátla.

Na zdraví :)
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,692
Solutions
3
Reaction score
2,817
Points
113
Deals
1
Omlouvám se, chtěl jsem říct, že si nejsem jistý, zda to bude fungovat. Ale můžete to zkusit a podělit se s námi o svůj výsledek. Naše fórum vám bude vděčné =)
Musíte to zkusit, myslím, že po první syntéze to doporučíte jako já!
 

Mulch4065

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 25, 2022
Messages
3
Reaction score
1
Points
1
Děkujeme za pomoc!

Nejsem si jistý nad ethylchloroacetátem, ale pevně věřím, že místo acetylchloridu by měl fungovat acetanhydrid - je sice o dost reaktivnější, ale snad ne o moc.

Každopádně vzhledem k tomu, jak snadno se tu acetylchlorid získává, je to jen rychlá reakce a destilace od acetanhydridu.

Chystám se provést další výzkum, protože ethylchloroacetát se získává mnohem snadněji než chloroacetylchlorid.
 

madmoney69

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 29, 2022
Messages
165
Reaction score
160
Points
43
Udělali jste na něm nějaký pokrok?
 
Top