Farmakologie pyrovaleronů. Proč jeho příčina způsobuje psychózu?

RWG13

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Joined
Mar 26, 2024
Messages
15
Reaction score
7
Points
3
Dobrý den, z vědeckého hlediska mě nesmírně zajímá téma pyrovaleronů. Proč se uživatelé koupelové soli tolik liší od ostatních uživatelů stimulantů? Například metamfetamin je zcela vhodný jako bojový stimulant, sportovní doping (vyzkoušeno na mně) a je zcela možné se při jeho užívání věnovat produktivní intelektuální činnosti. Ale nikdy jsem se nesetkal ani neslyšel o uživatelích a-pvp, kteří by dělali něco jiného než nutkavé redávkování a hledání hmyzu pod kůží. To samozřejmě platí i pro závislé na pervitinu, ale konkrétně pro závislé, a ne jen pro příležitostné nebo rozumné uživatele. Studoval jsem farmakologické působení těchto látek a zjistil jsem, že jsou obzvlášť selektivní stejně jako NDRI, dalo by se předpokládat, že psychóza je způsobena nadměrnou stimulací dopaminu, bez změkčujícího účinku serotoninu (jak se děje například u stejného pervitinu nebo kokainu). Existuje ale například stejný methylfenidát, s identickým principem účinku, ale uživatelé Ritalinu také nemají podobné příznaky. V čem by podle vás mohl být problém?
 
Top