Potřebujete tipy na způsoby čištění pyrolidinofenonu (analog a-PiHP).

MethylAminoNH3

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 30, 2023
Messages
13
Reaction score
3
Points
3
Dobrý den,
Jsem tu nový člen, ale čtu si tu už nejméně 5 měsíců.

Mám základní znalosti z chemie a ještě něco navíc. Studoval jsem "chemii 1", jak se nazývá v mé zemi. Je to chemie pro střední školy (věk ~ 15). Také jsem četl o organické chemii a Pharma-chemii asi 3 roky čtením knih a online. A chystám se podat přihlášku ke studiu organické chemie na univerzitě.

Takže k otázce.

Mám rád pyrolidinofenony jako a-PVP, a-PHP a tak dále. Můj oblíbený je a-PiHP a skandinávský exkluzivní 2-methyl-PVP. Tento skandinávský prodejce nyní uvolnil 2-methyl-PiHP (2-methyl-alfa-PiHP)
IUPAC pro 2-Me-PiHP je níže
1-(tolu-1-yl)-4-methyl-2-(pyrrolidin-1-yl)pentan-1-one
(Tedy stejně jako a-PiHP, ale s přidanou methylovou skupinou na 2. uhlíku na aromatickém fenylovém kruhu).

Je poměrně slabý, pokud jde o účinnost. A zdá se, že mají problémy s čistotou. První várka byla úžasná. Homogenní bílý krystalický prášek. Ale poslední měsíc byla šarže světle žlutá a účinnost se snížila o hodně.

Normálně bych ji rekrystalizoval buď destilovanou H2O, nebo čistým etanolem. Ale můj kondenzátor na mém destilačním zařízení je prasklý a nepoužitelný.

Existuje nějaký jiný způsob, jak ji vyčistit?

Chemikálie, které mám po ruce, jsou kyselina chlorovodíková 30 %, bezvodý aceton a bělidlo, které obsahuje chlornan sodný. (Pochybuji, že bělidlo může čistit, protože je to oxidační činidlo).

Nějaké tipy?
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
545
Reaction score
298
Points
63
Pokud se má jednat o hydrochlorid (jen hádám), je nejlepší cestou rekrystalizace z vody, do vody můžete před rekrystalizací přidat trochu ethanolu, aby se mírně snížila rozpustnost při pokojové teplotě (doporučuje se také několik hodin v mrazáku), po odfiltrování sraženiny můžete do filtrátu (kapaliny) přidat trochu studeného acetonu a po dalším ochlazení se může ještě trochu vysrážet. Bělidla a kyseliny vám materiál určitě zničí, takže je prosím nepoužívejte. Snížení účinnosti ve srovnání se 4 methylem je způsobeno tím, že další methyl na pozici 2 na aromatickém kruhu mírně brání dokování molekuly v cílovém proteinu (receptoru a/nebo transportéru). Doufám, že vám to pomohlo, a nezapomeňte si přečíst nebo shlédnout vysvětlující video o rekrystalizaci.
 

MethylAminoNH3

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 30, 2023
Messages
13
Reaction score
3
Points
3
K výše uvedenému: Omlouvám se, ještě jsem nečetl. Udělám to teď, ale chtěl jsem nejdřív ukázat obrázek.
Zde je obrázek

Destilovanou vodu nemám. Mám prasklý kondenzátor... A voda z kohoutku obsahuje tolik jiných látek, že krystaly chutnají jako hovno.
Ale... Vlastní cívka, kterou prochází pára, není prasklá... Cívku v kondenzátoru můžu chladit zmrzlým hadrem...
Etanol obsahuje mnoho dalších věcí, jak jsem řekl.. Není destilovaný, protože mám rozbitý kondenzátor.

Rekrystalizaci jsem provedl VŠECHNO. S destilovanou H2O a vždy jsem měl VELMI dobré výsledky. Ale nemám destilační přístroj, takže nemůžu destilovat vodu z kohoutku.

Zapomněl jsem se zmínit. Etanol, který mám teď, není destilovaný.
Obsahuje etanol, propan-2-ol a denatonium-benzoát. Propan-2-ol je isopropylaklohol, že?
Nezničil by denatonium benzoát všechno? Chuťově
42zVwKGjf6
 
View previous replies…

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
545
Reaction score
298
Points
63
Pokud jde o 4 roky doktorského studia preparativní organické chemie, destilovanou vodu jsem používal pouze tehdy, když jsem měl určitý důvod se domnívat, že přítomné ionty budou problematické, takže jsem provedl nespočet syntéz a rekrystalizací z vody z vodovodu, ale mohu vám dát dobrý tip: kupte si v lékárně tablety uhlíku, rozdrťte je a přidejte do vroucí vody a pak ji přefiltrujte (také vím, že destilovaná voda by měla být levnější a snadněji k dostání v každém supermarketu nebo na čerpací stanici nebo cokoli jiného). Kondenzátor se pro rekrystalizaci zejména z vody běžně nepoužívá, stačí stará kádinka vhodné velikosti (děkuji Berzeliusovi), větší baňka s kulatým dnem plná studené vody umístěná nahoře je rozumný kondenzátor, pokud použijete směs vody a nějakého mísitelného rozpouštědla, ve vaší situaci trochu acetonu, protože ten máte čistý. V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ NEPOUŽÍVEJTE ALKOHOL NAPLNĚNÝ BEZOÁTEM DENANTONU!!! Je to ta nejhorší známá látka a totálně vám zkazí věci. Hodně štěstí a hodně štěstí!
 

MethylAminoNH3

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 30, 2023
Messages
13
Reaction score
3
Points
3
Hehe, ano, vím, že Denatonium B je ta nejhořčejší látka. Jen jsem uvedl, co jsem měl. A vím, že při rekrystalizaci se nepoužívá kondenzátor. Ale potřebuji destilovat vodu z kohoutku, abych mohl provést Re-X. Dříve jsem dělal Re-X s vodou z kohoutku a hůř se odpařovala, hůř chutnala kvůli minerálům a podobným sračkám.

A voda + aceton tvoří azeotrop... H2O a aceton bych k reextrakci nepoužíval.
 

MethylAminoNH3

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 30, 2023
Messages
13
Reaction score
3
Points
3
Cant I otočit PV na volnou bázi, extrahovat volnou bázi oleje nebo extrahovat vodu a ponechat volnou bázi oleje v nádobě.
Promýt ji vhodným rozpouštědlem (Možná mohu toto vynechat? |Dotaz: Když se vyrobí olej na volnou bázi, je čistší než výchozí prášek HCl?)

A pak jej opět přeměňte na HCl pomocí 30% kyseliny chlorovodíkové.
 

MethylAminoNH3

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 30, 2023
Messages
13
Reaction score
3
Points
3
Je rozpustný v acetonu. Ale možná některé nečistoty není? Měl bych ji rozpustit v acetonu a pak se zbavit nerozpustných látek a pak nechat acetonový roztok obsahující mou látku odpařit? Vyčistilo by se to trochu?
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
545
Reaction score
298
Points
63
Zůstal bych u vody a možná 10 až 15 % acetonu, aby se snížila rozpustnost za studena, můžete filtrovat dvakrát nejprve při pokojové (nebo venkovní) teplotě a pak do filtrátu přidat ještě trochu acetonu a dát na pár hodin do mrazáku a pak filtrovat za studena (tip: umístěte nálevku do mrazáku s nádobou s filtrátem) rozdíl v pevných látkách (pokud tam nějaký je) může být pro vás relevantní... Vím, co očekávat, ale nechám vás poučit se z experimentálního zjištění, protože je ode mě poučnější :)).
P.S. máte pravdu a to, co jste řekl, není úplně špatně, ale nemusí to být tak relevantní, jak si myslíte.
 
View previous replies…

MethylAminoNH3

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 30, 2023
Messages
13
Reaction score
3
Points
3
jak bylo řečeno.. Voda z kohoutku obsahuje minerály a zničí chuť a zážitek z vapování. A rozpustnost v H2O je již velmi nízká, například 10mg/ml (25c). Udělal jsem nespočet re-X s těmito analogy pyrovaleronu. Ale pouze s destilovanou H2O
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
545
Reaction score
298
Points
63
Rellevantní rozpustnost je v téměř vroucí vodě, protože re-x rozpouští pevnou látku ve vroucím rozpouštědle, pak se odloží zabalená do alu fólie a ručníku nerušeně, aby se co nejpomaleji vrátila na pokojovou teplotu, pak se dá do mrazáku, aby se zvýšil výtěžek. Vzhledem k tomu, že plánujete vaping, pochybuji, že 100C poškodí vaše věci, ale buďte minful na skutečnost, že musíte nasytit vroucí vodu s pevnou látkou, takže ne jen udělat roztok, který musíte odpařit, abyste získali to nejlepší.
 

MethylAminoNH3

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 30, 2023
Messages
13
Reaction score
3
Points
3
Jak bylo uvedeno, umím provést rekrystalizaci s jedním rozpouštědlem. Provedl jsem jich více než 100x, převážně s destilovanou H2O. Roztok s látkou jsem přesytil na teplotu kolem 90-96 stupňů Celsia. A pak nechám roztok velmi pomalu ochladit na RT ve vodní lázni, která má asi 40 °C.
Jakmile dosáhne RT, ochladím ho na teplotu kolem 15c. Pak ho dám na 20 minut do chladničky. A pak ho dám do ledové lázně, dokud matečný roztok nedosáhne teploty asi 2-3 °C.

Pak ho přefiltruji přes vakuový filtr a propláchnu ledově vychlazenou dH2O.

Vím, jak se dělá rex.

Moje otázka zde zněla, jak mohu čistit s rozpouštědly, která mám po ruce.
Zejména tím, že to převedu na freebase, rozpustím freebase například v Chloroformu (pokud to dokáže rozpustit freebase ofc). A pak z něj opět udělat HCl.

Můj ethanol není připraven. Je to "červený etanol". V USA se mu možná říká "bioetanol". Je to etanol, IPA, MEK a denatonium benzoát.
Zkusil jsem do zkumavky s červeným etanolem přidat trochu bělidla (chlornan sodný).

Barva se změnila z červené na úplně čirou, jako voda... Odstranilo to denatonium-benzoát?
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
545
Reaction score
298
Points
63
Omlouvám se, že jsem opět špatně odhadl vaši kompetenci, opět máte pravdu, pokud chcete volně vázat věci, použijte vodný NaOH (snadné a levné prodává se jako čistič odpadů... v Evropě doporučuji MrPropper ten, který se prodává v oranžové krabičce, která obsahuje plastovou nádobku, je to čistý NaOH granulát, protože i když najdete malé sáčky, některé mohou mít barviva a parfémy.... ne ne, ten, který jsem zmínil, stojí ekvivalent 2,5 eura nebo tak nějak), pak extrahujte chloroformem (poškození jater a ospalost spoiler alert), opatrně okyselte suchým plynem HCl, protože je nejlepší, ale 30% může fungovat i míchaný a pak opět zmrazený před filtrací vakuem, pak promyjte acetonem a vysušte ve vakuu. Váš ethanol je jen odbarvený bělidlem a teď je ještě horší, denantonium benzoát je sice částečně hydrolyzovaný, ale věřte mi, že je pekelně hořký a stále vážně ohrožuje váš materiál... kondenzátor přece jen potřebujete, ethanol můžete pro jistotu jen destilovat a stejně nebude moc čistý, ale ostatní rozpouštědla nejsou takový problém. K odstranění barvy i hořkého stufu z vašeho alkoholu lze použít aktivní uhlí (najdete ho také v lékárně jako tablety), dokonce i otevření čerstvé kazety s plynovou maskou má stejný účinek. Kdyby mi nějaký idiot nesebral laboratoř, měl bys ode mě jako dárek zaslaný pěkný kondenzátor.
 

m924

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 28, 2022
Messages
29
Reaction score
17
Points
8
Sám nemám moc znalostí, ale myslím, že některé RE-X by měly fungovat dobře, kromě toho nemám moc co říct, omlouvám se!
 
Top