Question Houby na farmě

Kerzab1

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 4, 2023
Messages
5
Reaction score
2
Points
3
Dobrý den, rozhodoval jsem se, že si udělám domácí farmu nějakých kouzelných hub, ale může mi někdo říct, co všechno musím vědět a co všechno musím mít k výrobě?
Další otázka je, kolik bude stát koupit 1-5g magických hub od nějakého dealera?
Kdo mi dá dobrou odpověď, budu mu vděčný.
 

JohnWebb

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 17, 2022
Messages
39
Reaction score
45
Points
18
@AKWA - Tento sir má mnoho zkušeností s pěstováním hub a extrakčními metodami. Velmi přátelský člověk, který mi pomohl s mými dotazy ohledně hub. Možná pomůže i vám. 😊
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,482
Solutions
4
Reaction score
1,007
Points
113
Deals
1
Mohl bych, ale bylo by to hodně psaní. Existuje několik způsobů, jak na to jít. Tam, kde jsem já, má 5 gramů hodnotu 25-35 usd. Když se podíváte, je k dispozici hora informací. Projděte si "The Shroomery.org".
 

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
66
Points
18
Připojuji se k tomu, co řekl @Frit Buchner, a také bych vás nasměroval na philly golden teacher, Willy's world, 90 seconds mycology a konečně na youtube kanál mycotrophic. Mycotrophic je podle mě nejlepší, i když přestal být aktivní na youtube, aby se soustředil na patreon a discord, jeho videa jsou stále nesmírně užitečná
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
226
Reaction score
161
Points
43
Boomer shroomer na youtube má několik skvělých informací. To je však pravděpodobně pro zkušenější uživatele. Já jsem s používáním PF Tek nikdy neměl žádné problémy. Jako začátečník doporučuji začít tam, tato metoda je víceméně "blbuvzdorná".
Potřebné položky: Tlakový hrnec. 1 nebo 1/2 půllitrové zavařovací sklenice - nejlépe širokohrdlé. Sáček vermikulitu, sáček perlitu, organická hnědá rýže, velká plastová vana "rubbermaid", mixér nebo mlýnek na kávu a samozřejmě vaše stříkačka na spory. Spory, které seženete na internetu - jsou legální - alespoň na většině míst v USA. Vše ostatní seženete ve Walmartu nebo v okolí města. Dále je nezbytné - kuchyňské náčiní, alkohol ke sterilizaci v průběhu celého procesu. Rýži si rozemelte na mouku pomocí mixéru nebo mlýnku. K naplnění sklenic se použije poměr 2/3 šálku vermikulitu, 1/4 šálku mouky z hnědé rýže a 1/4 šálku vody. Sterilizuje se v tlakovém hrnci a vstříknou se spóry. Uchovává se v temnu a teple po dobu několika týdnů.
Postupujte podle těchto pokynů: https://erowid.org/plants/mushrooms/mushrooms_mmgg.shtml

NEMOHU DOSTATEČNĚ ZDŮRAZNIT: BĚHEM CELÉHO PROCESU MUSÍTE BÝT CO NEJČISTŠÍ! Jinak si jen vypěstujete plísně/bakterie a promarníte čas/peníze!

Pokud však jde o terárium - postupujte podle níže uvedeného postupu.
Dno plastové vany naplňte asi centimetrem nebo 2 cm perlitu. Přidejte tolik vody, aby se vsákla do celého perlitu a aby nějaká zůstala stát na dně, ale ne tolik, aby se dostala nad perlit. To je vaše terárium. Až se vám sklenice dokončí kolonizovat - houba poroste po celé sklenici, aniž by se zbarvila - počkejte ještě týden, abyste měli jistotu, že jsou zralé. Nikdy neotvírejte sklenice, dokud nepočkáte několik dní poté, co uvidíte celou sklenici kolonizovanou. Některé jsou rychlejší než jiné.
Nyní jste připraveni "porodit" své "koláče". Vyprázdněte všechny sklenice ("koláče") do další vany naplněné do poloviny vodou, abyste je "ponořili" - nechte je 12-23 hodin plavat - a pak je umístěte do terária. To pomůže říct koláčům, že je čas na výrobu hub, a ponoření pomůže rehydratovat vaše koláče, protože houby jsou z více než 90 % tvořeny vodou - tento krok hodně pomáhá.
Díky stojaté vodě v teráriu bude dostatek vlhkosti, měli byste vidět vlhkost nahromaděnou na boku terária - to je dobré znamení. Terárium nechte na teplém a tmavém místě a každý druhý den ho zkontrolujte, otevřete na pár minut víko, abyste se nadýchali čerstvého vzduchu, a nechte ho hodinu nebo dvě na světle, NIKDY ne na přímém slunci! Po několika dnech uvidíte, že se na koláčích tvoří "kolíčky". Za několik dalších dní budou houby hotové. Sbírejte je těsně předtím, než se klobouček oddělí od stonku. Po první sklizni koláče opět na 12-23 hodin "namočte" a uložte zpět do terária na další sklizeň.
"spláchnutí". Pokud terárium začne vysychat, stačí přidat více vody do perlitu na dně, ale ne tolik, aby vaše koláče seděly ve vodě. Jen tolik, aby se udržovala vysoká vlhkost.

Vaše koláče se propláchnou 2/3/4krát, stačí je po každém propláchnutí znovu ponořit a opakovat, dokud už nerostou, snažte se s koláči nemanipulovat a při sběru je nepoškodit nebo houby nevytrhnout - nepoškozujte koláče.
K sušení se nejlépe hodí sušička potravin, ale není nezbytná. Můžete sušit na vzduchu pomocí ventilátoru apod. Před uskladněním musí být houby VYSCHLÉ a musí se u nich zlomit stopka, jinak se zničí.
Každé další propláchnutí má sníženou výtěžnost a účinnost. Nejlepší je první spláchnutí, nejhorší poslední. Doufám, že vám tyto informace pomohou! o7
 
Last edited:

loadingST

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇬
Joined
Sep 10, 2023
Messages
99
Reaction score
67
Points
18
Mohl by mi někdo z vlastní zkušenosti ( shlédl jsem spoustu videí na youtube) říci, ale zda funguje med pro pěstování spor v tzv. tekuté kultuře, a zda je tento roztok dost dobrý na to, aby se dal do hnědé rýže (několikrát převařené) a začalo se pěstovat mycelium ?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,482
Solutions
4
Reaction score
1,007
Points
113
Deals
1
Med bude fungovat, ale má určitou plísňovou imunitu, takže není ideální. Karo, sirup z hnědé rýže PIVOVARSKÝ EXTRAKT, prostě to musí být nějaká forma glukózy/fruktózy. S použitím spor k očkování LC jsou spojeny problémy, ale už se to dělalo. Soldados Erowid tech je starší než on a pravděpodobně starší než já a "terárium", tj. ovocná komora, je špatná konstrukce. Tím pádem je problém se snahou naučit vás to tady. Napsal jsem 7stránkový článek do mezinárodního mykologického periodika, který vyšel asi před 10-12 lety a i na 7 stranách je to opravdu jen shrnutí
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
226
Reaction score
161
Points
43
Neřekl jsem, že je to nejnovější nebo nejlepší technika nebo něco podobného, pouze jsem tvrdil, že je "blbuvzdorná". Poskytl jsem volnou osnovu, podle které se může zvídavý začátečník řídit. Sterilizace je pravděpodobně největším problémem týkajícím se začátečníka a tlakový hrnec vitálně eliminuje jakékoli chyby až do tohoto bodu. Stačí tyto sklenice po kolonizaci naočkovat a porodit. Frit Buchner má pravdu, návrh terária, který je uveden v tom tek na erowidu, je složitý a hloupý, proto jsem uvedl velmi jednoduchou alternativu - mokrý perlit v plastové vaně, nikdy jsem neměl problémy s neplodováním nebo vysycháním. Vzduchové hadice a zvlhčovače a "kapací štít" a kdovíco ještě, nejsou potřeba. Stačí přidat šálek nebo dva vody podle vlastního uvážení, tolik, aby se v teráriu "zapařilo". Jako začátečníkovi bych doporučoval, abyste si celý proces nejdříve pořádně osvojili, než se budete pokoušet o inovace. Jsem si jistý, že existují mnohem lepší způsoby, jak to udělat, ale rozhodně to není těžké a ani z poloviny tak složité, jak si to spousta lidí představuje. Pokud je tek starší než já, (35+ let), pak pravděpodobně existuje důvod, proč ho stále poskytují - protože je vyzkoušený a pravdivý. Mým záměrem je pouze pomoci vysvětlit a zjednodušit.
 
Top