Kouření pervitinu - snížení škodlivosti?

amphmnamii

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 10, 2022
Messages
57
Reaction score
31
Points
18
Kouření pervitinu je pro mě a mnoho lidí na celém světě velmi zábavné. Nicméně pervitin potřebuje k odpaření teplo (~170 °C v závislosti na struktuře a čistotě pervitinu) a lidé ho obvykle přepalují. Pak se molekuly pervitinu začnou rozpadat a obvykle zčernají.

Moje otázka zní, co je to za zbytek pervitinu a jak se dá ruduce vdechovat jedovaté látky ze skleněné dýmky.

Zkoušel jsem pálit při nižší teplotě a zkoušel jsem roztírat povrch roztaveného pervitinu, ale není to vůbec účinné.

Nějaké nápady?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,405
Solutions
4
Reaction score
960
Points
113
Deals
1
Záleží na způsobu výroby, cestě WHT a také na teplotách a přebytcích. Tento dokument to rozebírá opravdu dobře. Nejlepšímzpůsobem, jak se jim vyhnout, bych koupil kvalitní výrobek. Metamfetamin by neměl dlouho černat. Ve skutečnosti nikdy, pokud ho nespálíte na škvarek. Zní to, jako byste nedostávali methnor jste gerring silně adulterat3d meth. Máš fotku?
 

amphmnamii

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 10, 2022
Messages
57
Reaction score
31
Points
18
To se děje i při užívání pervitinu. Pic teď nemám, vyhodil jsem poslední dýmku.
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
218
Reaction score
224
Points
43
Když je metamfetamin vystaven teplotám mnohem vyšším, než je jeho bod vypařování, jeho molekuly se začnou rozkládat pyrolýzou (chemickým rozkladem v důsledku tepla). Při tomto rozkladu mohou vznikat různé toxické sloučeniny. Černé zbytky, které vidíte, jsou pravděpodobně směsí spáleného pervitinu a těchto toxických chemikálií, které mohou při vdechování způsobit poškození plic a dalších tkání.

Ačkoli žádná metoda užívání pervitinu není zcela bezpečná, zde je několik přístupů, které by mohly pomoci snížit riziko vdechování škodlivých vedlejších produktů:

1. Nižší a kontrolovanější zahřívání: Vyzkoušeli jste již nižší teploty, což je dobrý krok. Klíčové je zde usilovat o rovnoměrné a stálé zahřívání dýmky, aby nedocházelo ke spalování pervitinu. Použití butanového hořáku s měkkým plamenem (namísto přímého vysokého žáru) může pomoci účinněji kontrolovat teplotu. Cílem je zahřát jen tolik, aby se pervitin odpařil, nikoliv spálil.

2. Roztírání pervitinu na tenké vrstvy: Rozložení pervitinu na povrchu trubky v tenčí vrstvě může pomoci vystavit větší část látky nižšímu teplu, což umožní lepší odpařování. Jak jste si však všimli, ne vždy to funguje dobře. Jedním ze způsobů, jak to zlepšit, je jemné naklánění a otáčení dýmky během zahřívání, čímž zajistíte, že se pervitin nebude hromadit a přehřívat na jednom místě.

3. Chlazení výparů: Zvažte použití delších skleněných trubek nebo zařízení, která umožňují mírné ochlazení páry před inhalací. Horká pára může způsobit větší podráždění plic a potenciálně může nést více nečistot. Delší trubky dávají páře čas mírně zkondenzovat, což umožňuje větším toxickým částicím usadit se uvnitř trubky, místo aby byly vdechovány.

4. Časté čištění potrubí: Pravidelně čistěte skleněnou dýmku, abyste odstranili veškeré usazeniny. Nejenže zbytky z předchozích sezení mohou ovlivnit chuť, ale mohou také přispět k uvolňování škodlivých chemických látek při opětovném zahřívání. Používejte správnou metodu čištění skla, například izopropylalkohol a sůl, abyste rozpustili zbytky a zabránili opětovnému vdechování spálených materiálů.

5. Techniky vdechování: Pomalejší a menší šlukování může také snížit množství výparů vdechovaných najednou, čímž se sníží podráždění a potenciální expozice škodlivým vedlejším produktům.

Je důležité si uvědomit, že i při použití metod snižování škodlivosti s sebou pervitin nese značná rizika pro fyzické i duševní zdraví. Kouření pervitinu může vést k poškození plic (někdy nazývanému "pervitinové plíce" nebo pneumonitida), těžké závislosti, kardiovaskulárnímu stresu, kognitivním poruchám a poruchám duševního zdraví, jako jsou úzkost, paranoia a psychóza.
 

amphmnamii

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 10, 2022
Messages
57
Reaction score
31
Points
18
Děkujeme za přesnou odpověď. Doufal jsem, že mi odpovíte.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,405
Solutions
4
Reaction score
960
Points
113
Deals
1
To zní jako práce pro můj pid a cívku e-dab rig.
 

amphmnamii

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 10, 2022
Messages
57
Reaction score
31
Points
18
Ukažte mi, jak to děláte 😏
A řekněte mi, které si mohu koupit.
 
Top