Make 4-methylpropiofenon/ CAS : 5337-93-9

TiTcapitan

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 21, 2022
Messages
1
Reaction score
1
Points
1
Všechny výpočty pro 1 kilogram 4-methylpropiofenonu.

Všechna činidla jsou extrémně chlazená.
Toluen (657)gramů se přidá do baňky v ledové lázni , chlorid hlinitý(1043) gramů, míchá se 10 minut, pak se propionylchlorid (700)gramů vykopává pomocí dělicí nálevkygram 40 minut.
Po prohloubení se reakční hmota vyjme z ledové lázně a ponechá se při pokojové teplotě 1 hodinu, aby se promíchala.

Do laboratorní kádinky připravíme směs ledu (3700)gramů a (142)gramů 36% kyseliny chlorovodíkové.
Ve výsledku máme 2 vrstvy rozdělené na dělicí nálevce, kterou potřebujeme spodní .
Destilací odeženeme přebytečný toluen při teplotě 110 stupňů. vyměníme přijímací baňku za čistou nádobu, připojíme vývěvu a odeženeme náš čistý 4-methylpropiofenon.

PS: Nepředstírám stoprocentní spolehlivost a správnost této metody. Sám nejsem odborník na chemii, ale z důvodu nedostatku jiných metod používám tento recept. Metoda byla vyzkoušena v praxi, výsledkem je produkt, který potřebujeme.
Budu rád, když mi odborníci nabídnou alternativní syntézu.

PPS:
Chemické brutto formule pro činidla:
chlorid hlinitý - AlCl
propionylchlorid - C3H5OCl
Toluen - C7H8O
4-methylpropiofenon - C10H12O

Chemická reakce: C7H8 + C3H5OCl = C10H12O + HCl
 

longinfornow

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 8, 2023
Messages
13
Reaction score
6
Points
3
Můžete zveřejnit obrázky této metody?
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
160
Points
43
"V laboratorní kádince připravíme směs ledu o hmotnosti (3700)gramů a (142)gramů 36% kyseliny chlorovodíkové.
V důsledku toho máme 2 vrstvy rozdělené na dělicí nálevce, kterou potřebujeme spodní."

Počkat, co se zde stalo s předchozí reakční směsí? Dali jste ji do kádinky, přidali trochu ledu a 142 g kyseliny chlorovodíkové, což vedlo k oddělení vrstev? Prosím, vysvětlete to.

Také, pokud je to možné, při jaké teplotě a tlaku jste vakuově destiloval svůj 4'-methylpropiofenon?

V ideálním případě, co je zdrojem této reakce? Možná by nám pomohlo podívat se také na původní syntézu.

Já jsem tuto syntézu zatím nezkoušel, ale ze zvědavosti to asi udělám. Vždycky jsem pro nové způsoby výroby jakékoli zajímavé chemické látky.
 

plancklong

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 7, 2022
Messages
36
Reaction score
13
Points
8
Zde je výňatek z úlu od člena úlu, který tyto syntézy (počínaje 4-methylmethcathinonem z toluenu a propionylchloridu a 2 následnými kroky, které vyvrcholily syntézou 4-methylmethcathinonu) provedl a zaznamenal výsledky!
 

Attachments

  • EjuDGNeQZk.pdf
    93.6 KB · Views: 576
Top