Hledáte vhodnou, nastavitelnou vakuovou vývěvu, která by vám pomohla s..

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Hledám tedy vývěvu, která spolehlivě vytáhne vakuum 640 mm hg.
S vakuovou destilací jsem úplný nováček a snažím se využít svůj benzaldehyd, aniž bych musel shánět nitroethan, protože ho nemohu sehnat.
Stejně potřebuji slušnou vývěvu pro Buchnera - nejsem si jistý, jestli jsou všechny nastavitelné, nebo ne, ale hodilo by se mi použít stejnou vývěvu pro reakce, pokud budu kupovat jednu.....
Může mě někdo nasměrovat správným směrem ? EBay? AliExpress ? Cokoliv opravdu dělá jen potřebuji aby dokázala vytáhnout 640 mmhg a zdá se že to nikdo neuvádí jako tuto jednotku.
Dělal jsem konverzi na jeden na eBay (stejně z Číny, takže bych ho sehnal asi na AliExpress).
Díky! Opravdu potřebuji vaši pomoc!
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,416
Solutions
4
Reaction score
968
Points
113
Deals
1
Tzv. VAKUUM JE PRO MNOHO LIDÍ MATOUCÍ. 640 mm/hg je přibližně 2,5 psi vakua. To znamená, že je o 2,5 psi nižší než tlak vzduchu na úrovni moře (14,7 psi), není to ve skutečnosti vakuum, je to jen nižší než atmosférický tlak, který je 750 mm/hg.. 1 atmosféra 14,7 psi 750 Pascale 1 torrent. Stejně tak lze tohoto malého množství podtlaku dosáhnout pomocí 12V stejnosměrné automobilové vývěvy, která ovládá klapky světlometů nebo mechanismy ostřikovačů čelního skla. Takovou lze pořídit za 25-30 dolarů.
Další vývěvou na seznamu je jednostupňová rotační lamelová vývěva. Jsou vakuové bubliny z epoxidu jsou 1/4 až 1/3 hp a mohou produkovat 15 + násobek vakua, které říkáte, že potřebujete. Mohou být k dispozici za 50-70 dolarů na Ebay Amazon ect. K dispozici jsou větší jednostupňové vývěvy, dvoustupňové rotační lopatky a další konstrukce začínající od 20násobku toho, co potřebujete, až po 50 nebo vícenásobek toho, co potřebujete. Pořiďte si studený sifon, jinak budete měnit olej při každém použití. Obecně platí, že čerpadla automobilového typu nevyžadují sifon, mohou pracovat pod tlakem nebo ve vakuu, nevyžadují olej a jsou velmi malá. Každý typ má nějaké výhody a nevýhody
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Je zvláštní, že jsem se zde setkal s chemikem a ten říkal přesně totéž. Také jsem se na to díval na videu na pootube a to ještě prohloubilo mé chápání.
Dříve jsem používal ruční vakuovou pumpu, ale rozbila se.
Nakonec jsem se rozhodl pro vývěvu, která je v podstatě dva v jednom, přetlaková i podtlaková - asi na opravu aut (no, to se tam píše).
Píše se tam, že její maximální tlak je 7 barů.
Upřímně řečeno, chtěl jsem se řídit syntézou pro racemický amfetamin, která využívá vakuovou destilaci při tlaku tuším kolem 650 mm hg, takže jak říkáš, je to opravdu malý podtlak (nebo podtlak, jak jsi správně poznamenal.😀).
Upřímně řečeno, zdá se mi to jako podivné vakuum, protože jak jste zcela správně podotkl - 650 mm hg není až tak hluboko pod/nad 🙃) atmosférickým tlakem.
Myslím, že největší věc, kterou jsem si uvědomil, je, že to není 1 velikost pro všechny scénáře pro vývěvy v laboratoři... je potřeba více různých typů - zejména v případě, že se bavíme o pořízení rotovapu nebo GCMS nebo něco.....
Také jsem si uvědomil, že si musím koupit studenou pastičku, kterou vložím mezi věc, na které budu vytahovat vakuum, a vývěvu - pro všechny případy. Myslím, že už to mám v hlavě srovnané.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Mimochodem, děkuji za odpověď na můj příspěvek, jsem tu docela nováček a dlouho jsem tu číhala - přinejmenším od té doby, co jsem vás našla! Vedlo to také k tomu (bez slovní hříčky), že jsem se seznámil alespoň s 1 člověkem, který skutečně ví, co dělá, a považuji to za velmi inspirativní.....
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,416
Solutions
4
Reaction score
968
Points
113
Deals
1
Elektrická čerpadla, která lze stisknout, se někdy hodí, řeknu vám, jak. Vakuum snižuje teplotu varu a tlak ji zvyšuje. Při 2 atmosférách (14,7 psi nad okolní teplotou) voda vře při 250f namísto 212. S tím se dá dělat několik věcí. Nejlepší je podle mého názoru vytvořit přesycený roztok pro krystalizaci. Něco rozpouštíte v minimálně horkém rozpouštědle. Začne to krystalizovat. Perfektní, nechte to minutu vařit rozpouštědlo. Připojte vzduchové potrubí a natlakujte to. Nyní se rozpouštědlo může zahřát více . Krystaly se znovu rozpustí a vy snížíte teplotu. To je ono , přesycený roztok bez hádání nebo čehokoli letvit se začne srážet a natlakujte ho. Pravděpodobně si ušetříte kolo vysávání rozpouštědla po první sklizni.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
330
Reaction score
276
Points
63
Pro filtraci a podobně je nejlepší použitá zubařská pumpa, jsou levné a mnohem kvalitnější než čínské šmejdy za 60 dolarů. Ebay nebo lépe inzeráty. Ty snesou nějaké zneužití všechny ostatní by už dávno umřely.
Na opravdovou vakuovou destilaci potřebuješ dvoustupňovou rotační lamelovou olejovou vývěvu s těsnícím ventilem a balastním ventilem. Použitá 50 let stará laboratorní vývěva je lepší než nová vývěva HVAC.

Do sacího potrubí dáte T-konektor a jehlový ventil pro regulaci podtlaku. 5 $.

Nepotřebujete manometr. Mechanické jsou pod 100 mbar k ničemu a digitální jsou příliš drahé a ne všechny robustní. Stačí jemný dotyk na jehlovém ventilu.

A VŽDY nejprve vytvořte stabilní podtlak a teprve potom použijte teplo. VŽDY.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,416
Solutions
4
Reaction score
968
Points
113
Deals
1
Nejsem chemik. Jednostupňová vývěva dokáže vařit vodu při -50f, k čemu potřebujete tak velké vakuum? Existuje nějaký scénář, kdy by tajný drogový chemik financovaný z vlastních zdrojů mohl využít větší vakuum? Zvládne standardní skleněné nádobí větší vakuum?
 

blacky2340

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 28, 2023
Messages
37
Reaction score
27
Points
18
Nevím, jak vy, ale moje vakuová pumpa stála méně než 20 eur. Stačí vytrhnout kompresor ze staré ledničky vypustit freon a připojit ho do zásuvky. Vydržela mnohem déle a stále žije než moje rotační lamelová vývěva.
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
124
Reaction score
55
Points
28
Právě jsem zakoupil vysokotlaké vodní čerpadlo (žádný aliexpress nebo amazon). Pomocí velkého plastového boxu a vhodných hadic recirkuluje vodu.
Na výstupu je pak umístěna odsávačka. Takže tato kombinace dokáže v případě potřeby i drhnout plyn a čerpat kapaliny. Může dostat dostatečně vysoký tlak na odsávačku, aby se voda vařila při 25 stupních celsia. Když do boxu vložím proužky ledových kostek, podtlak bude nižší a voda se může vařit při 10/15, a je také chemicky odolná (alespoň pro brom, který jsem testoval). Nastavení je tak snadné, jako otočit knoflíkem zdroje nahoru/dolů.
 
Last edited:

blacky2340

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 28, 2023
Messages
37
Reaction score
27
Points
18
Může překonat kompresor do chladničky za 20 eur, který se nezasekne jako některá jiná čerpadla, když se do něj dostanou rozpouštědla?
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
124
Reaction score
55
Points
28
Cenově: ne. Ale nepoužíval jsem kompresor do ledničky, takže nemohu posoudit.
 

blacky2340

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 28, 2023
Messages
37
Reaction score
27
Points
18
Vyzkoušejte si to, budete překvapeni
 

yuiopjkl

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 14, 2022
Messages
77
Reaction score
44
Points
18
Stačí vám 640 mmhg
Použití (12V membránové čerpadlo R385 DC)
Je levné a můžete získat větší tlak, než potřebujete.
Můžete ji také použít k čerpání vody do kondenzátoru
 
Top