Horečka z amfetaminu

SelfExper1menter

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2023
Messages
17
Reaction score
1
Points
3
Mám k dispozici racemický amfetamin sulfát. Má být čistý a skutečně se zdá být přiměřeně čistý: téměř bílý (mírný nádech do červena), bez zápachu. Vodný roztok je hořký a trochu kyselý, ale jinak nemá žádnou specifickou chuť.

Když užívám 30 mg perorálně, funguje, ale způsobuje horečku (asi 37,2-37,5 °C).

Znamená to, že obsahuje nějakou toxickou příměs a mám ho vyhodit, nebo je možné, že horečku způsobuje samotný amfetamin? Měl někdo jiný horečku z amfetaminu, zejména z tak malých dávek? Bohužel v dohledné době nemohu amfetamin získat z jiného zdroje, takže nemohu ověřit, zda by také nezpůsobil horečku.
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
221
Reaction score
228
Points
43
Dávka 30 mg se vztahuje k silné, nikoliv malé dávce. Také pyrexie neboli horečka je jedním z klasických fyzikálních účinků stimulancií. Pokud teplota nepřesáhne 38-39 stupňů Celsia, po působení látky klesá a nemá tendenci se zvyšovat, neměli byste se obávat zbytečně. Bohužel v tomto případě nelze podle popisu účinku posoudit přítomnost/nepřítomnost nečistot. Mohu doporučit snížení dávkování a užívání v dobře větrané místnosti a pití vody po malých dávkách v průběhu celého sezení.
 

SelfExper1menter

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2023
Messages
17
Reaction score
1
Points
3
"Silný" mi moc neříká (jakože silný ve srovnání s čím?). Mohl byste mi uvést nějaké přibližné referenční body, např:
1) jaká dávka je potřeba, abychom zůstali vzhůru a nebyli ospalí celou noc?
2) jaká dávka má být silně příjemná a posilující, na rozdíl od pouhé stimulace? Například těch 30 mg, které nazýváte silnými, je pro mě docela stimulující (alespoň při absenci tolerance), ale vůbec ne příjemné, jen neutrální; kdybych byl laboratorní krysa, nehnalo by mě to ke stisknutí páčky, abych dosáhl takového účinku. To ovšem platí jen za předpokladu, že můj amfetamin je dostatečně čistý.
(To vše pro racemický amfetamin sulfát užívaný perorálně).

Mimochodem, ačkoli jsem se nesnažil měřit několikrát teplotu v průběhu času, zdá se, že horečka začíná klesat přibližně ve stejné době, kdy slábne stimulace. Stejně tak suchost v ústech (ale to vím, že je normální).

Vadí mi, že podle příbalového letáku Dexedrinu může být jednotlivá dávka dextroamfetamin sulfátu až 30 mg (což je v přepočtu 60 mg racemicky), ale horečka není uvedena jako nežádoucí účinek (vůbec!). Což nedává smysl, ledaže by levoamfetamin mnohem lépe vyvolával pyrexii než stejné množství dextra. Je to tak?
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
221
Reaction score
228
Points
43
Jak jste si správně všimli, všechny dávky jsou zprůměrovány. Vždy je třeba pamatovat na individuální toleranci, kvalitu látky atd. Průměrné dávkování amfetaminu se pohybuje v rozmezí 10 - 20 mg. Co se týče "slasti", zde vidím problém v tom, že klasické stimulanty samy o sobě nepřispívají k nějakým živým a výrazným prožitkům slasti. Ten může být navozen atmosférou, činností, společností.

Snížení dávky stimulantu a naplánování sezení může také vytvořit podmínky pro projevení nejen stimulačních účinků. Zde stojí za zmínku také kvalita látky a stereoizomerie.

Pokud však hledáte opravdu příjemné pocity, měli byste se obrátit na stranu euforik, například MDMA.

Horečka je jedním z nejčastějších nežádoucích účinků dexedrinu. Zvýšení teploty je přirozeným důsledkem stimulace. Takto funguje farmakologie a biofyzika. Překontrolujte si své zdroje nebo si najděte jiné.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
156
Points
43
V závislosti na tom, kde měříte a s čím, to může být normální tělesná teplota. Amfetaminy způsobují termogenezi prostřednictvím uvolňování noradrenalinu. U dextra je to menší problém.
 

SelfExper1menter

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2023
Messages
17
Reaction score
1
Points
3
Dobře, je to velmi matoucí. Na jedné straně vy Paracelsus a 41Dxflatline oba říkáte, že horečka z 30 mg racemického amph je normální. Na druhou stranu v preskripčních informacích k Dexedrinu ani Adderallu(napříkladzde) se horečka jako vedlejší účinek neuvádí a 30 mg dávka je u těchto léků uvnitř te*****utického rozmezí. Jak to?! Zároveň se zmiňují o suchu v ústech a dokonce i o drobných věcech, jako je malé zvýšení krevního tlaku. A Adderall je z 25 % otravný levoizomer, takže kdyby byl za horečku zodpovědný výhradně levoamfetamin, Adderall by horečku způsoboval také.
 
Top