Odborný posudek je potřeba co nejdříve!

realh0bo

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 13, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Dobrý den, přátelé,

jsem na tomto fóru poměrně nová, ale už sem nějakou dobu nakukuji, nevím, jaká je správná etiketa, takže se rovnou vrhnu na to, o čem chci mluvit.

Budu pořádat ted-talk s otázkou teze: Co dělá marihuana mysl a tělo? Je to samozřejmě velmi rozsáhlá a otevřená otázka, která má pravděpodobně mnoho odpovědí s ještě více navazujícími otázkami, ale mým záměrem bylo, aby otázka byla záměrně široká, protože vládní regulační orgány v minulém století omezily výzkum této drogy. Odpovědí je příliš mnoho, ale přesto je možné najít přesné odpovědi. Snažil jsem se svou širokou otázku rozdělit na přesněji zaměřené otázky:

-------------------------------------------------------------------------
Jak marihuana ovlivňuje motorické funkce? Konkrétně při sportování nebo dokonce při řízení automobilu (což z právních důvodů nedoporučuji ani nepodporuji)?

Jak ovlivňuje těhotné ženy a vyvíjející se plod?

Proč mě přepadá chřipka?

Je skutečně binární rozdíl mezi sativou a indikou, nebo jde čistě o placebo efekt?

Do jaké míry je potlačen racionální proces myšlení, pokud vůbec?
-------------------------------------------------------------------------

Zkoušel jsem tyto věci hledat na tomto fóru, v Bibli pro uživatele drog a na Wiki, ale možná jsem nehledal dost důkladně (nehledal).

Pokud je někdo schopen na tyto otázky odpovědět nebo mě odkázat na místo, kde tyto odpovědi najdu, bylo by to úžasné.

A každému, kdo říká: "aha, tak si tyhle věci můžeš prostě vyhledat na clearnetu a odpovědi získat tam" - no, to bych mohl, ale proč to dělat, když mám lidi, kteří se skutečně zajímají o další výzkum marihuany navzdory předpisům doslova kdekoli.

TLDR: Mám ve schránce otázky, na které potřebuji odpověď. Odpovězte na ně (prosím), pokud můžete, nebo mě nasměrujte správným směrem.
 

AgamemnonFromTroy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 19, 2024
Messages
78
Reaction score
55
Points
18
Dobrý den,
Marihuana (THC) zpomaluje reakční dobu a schopnost koordinovat pohyby je to způsobeno tím, že THC interaguje s kanabinoidními receptory v mozku a nervovém systému, neumožňuje neurotransmiterové signální dráhy, což má za následek omezení motorických funkcí, i když to velmi závisí na dávce.
Pokud jde o otázku těhotenství, nejsem si zcela jistý, ale na internetu jsem četl, že THC může procházet placentou, což vede k takovým věcem, jako je nízká porodní hmotnost a vývojové problémy.
Chuť na jídlo se dostavuje, protože THC působí na části mozku, které mají na starosti hlad, a proto se cítíte hladoví a jídlo vypadá lákavěji.
Co se týče kmenů, nemám ponětí o různých kmenech, ale dávalo by smysl, aby mezi nimi byl rozdíl, i když nevím, jaký by mohl být.
Marihuana určitě zhoršuje kognitivní a rozhodovací schopnosti, i když záleží na dávce a toleranci člověka.
Doufám, že jsem pomohl, a hodně štěstí při rozhovoru!
 

realh0bo

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 13, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Dobře, takže pokud jde o zhoršení kognitivních myšlenkových procesů, rozhodování a podobně, existuje nějaký důvod nebo souvislost s tím, proč někteří lidé skutečně lépe řídí (ano, řídí jako auta) nebo lépe sportují (hráči NBA nebo atletiky), když jsou opilí THC, nebo je to také jen placebo?

Mám teorii o tom, že určité typy kmenů usnadňují úkoly, jako je řízení a sport, protože svalová paměť plně ovládá vaše tělo, protože vaše mysl prostě tak nějak bloudí, protože nevědomá stránka dělá všechnu práci.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
226
Reaction score
159
Points
43
Ahoj @realh0bo
Marihuanu kouřím, jak jen to jde, už asi 20 let, stejně jako spousta lidí, ale možná tu mohu nabídnout nějaký podstatný příspěvek.
Člověk by si myslel, že už budeme mít o této úžasné rostlině více informací. Navzdory všem současným vědeckým poznatkům mi připadá, že spousta informací je z pohledu "novodobého hipíka z kavárny" typu "povím vám o svém vzplanutí k LSD". Spekulativní a subjektivní, příliš komplikované a upřímně řečeno spíše neznalé a nesmyslné. Aneb mýty, které se opakují stále dokola od dob, kdy naši pradědečkové a prababičky podléhali reeferovému šílenství. Člověk by si myslel, že budeme mít více analytických informací o "oleji Ricka Simpsona" a jeho vlastnostech v boji proti rakovině, ale právě tyto věci se zřejmě zametají pod koberec, zatímco někteří lidé si myslí, že zachraňují planetu a bojují proti člověku, zatímco dělají zdravou volbu tím, že používají šampon s konopnou vůní.

Každopádně se pokusím co nejlépe odpovědět na vaše otázky a přidat to, co považuji za důležité. Pochybuji, že někde najdete dobré odpovědi "při zemi", ale rozhovor s těmi správnými huliči a tříbení vašich huličů vám pravděpodobně přinese pár desítek historek typu "vzpomínka na LSD související s čokoládovou zmrzlinou na pizze" a nic moc jiného.

S marihuanou je to tak, že se samozřejmě jedná o subjektivní zážitek, ale existuje mnoho proměnných, které to ovlivňují. Potence a odrůda trávy. Individuální tolerance. Způsob konzumace. Prostředí a další... To vše má samozřejmě vliv na prožitek uživatele.

Od doby, kdy jsem začal kouřit, se ve srovnání se současností moje zkušenosti při kouření marihuany drasticky změnily. Dříve jsem býval velmi introvertní, až jsem trpěl extrémní sociální úzkostí a nemohl jsem se účastnit akcí nebo angažmá jako obvykle. Na veřejnosti jsem se nejčastěji cítil nervózní a poněkud paranoidní. Obvykle jsem se chtěl jen zfetovat a zůstat sám a poslouchat hudbu nebo hrát videohry. Snědl bych tunu nezdravého jídla a upadl do hlubokého, dlouhého a osvěžujícího spánku. Tento typ zážitku už nemohu získat, bez ohledu na to, kolik jsem požil, věřím, že je to způsobeno roky expozice a tolerance. Jev, který jsem slyšel popsat jako "high school high." Zkušení uživatelé se tam už prostě nemohou dostat. Některé syntetické kanabinoidy mají určitý potenciál, ale to, co by mi bylo příjemné, by bylo pro méně zkušené příliš silné.

Zjistil jsem, že v počátečních fázích užívání marihuany jsou silně ovlivněny motorické schopnosti. Multitasking je téměř nemožný. Těžko se soustředit na dokončení jednotlivého úkolu - něco jako reklama může snadno odbočit na vedlejší kolej a zcela vykolejit jakýkoli pokrok, jako byste se dívali jinam a úplně vám to vypadlo z hlavy. Naproti tomu při toleranci a expozici zjišťuji, že to jen zlepšuje poznávací a motorické schopnosti. Významnou roli zde hraje způsob požití. Zjistil jsem, že bez ohledu na to, o jakou drogu se jedná, inhalace je spíše "na hlavu", zatímco konzumace látky má výraznější účinek na celé tělo. Konzumace marihuany a fyzická aktivita jsou úžasnou kombinací. Introverze, snížení bolesti/zánětu, koncentrace a energie. Skvělé pro rehabilitaci zranění. Zejména duchovní cvičení, například jóga nebo taiči a s tím spojené abstraktní teorie. Po cvičení se člověk stejně přirozeně chce najíst a odpočinout si. Kolektivním sportům a řízení auta je pro méně zkušeného uživatele pravděpodobně lepší se vyhnout. Na zkušenější a tolerantnější to podle mě nemá velký vliv. Argumentem, který se objevuje, je OUI a intoxikace marihuanou. Není to tak jednoduché jako dechová zkouška a krevní test vám moc neřekne o tom, jak moc je někdo pod vlivem. Já můžu mít v krvi 100x větší množství THC a přitom jsem týden nekouřil ve srovnání s člověkem, který nekouří a jen si dvakrát šluknul z bonga a naboural auto do stromu. Navzdory obsahu v krvi je sjetý až za ušima a já jsem naprosto střízlivý.

Myslím, že článek, který Frit nabídl o těhotenství, je docela dobrý. Já toho v té diskusi moc nabídnout nemůžu. Kromě opakování archaických mýtů opravdu není mnoho důkazů proti užívání marihuany v těhotenství. Zvlášť ve srovnání s vedlejšími účinky léků - nechápu, jak mohou marihuanu ještě odsuzovat. Tato rostlina vás opravdu netrestá za zneužívání jako "tvrdé drogy".

Co se týče munchies. Domnívám se, že na to má největší vliv obsah CBD a CBN, a právě zde přicházejí na řadu kmeny. Jeden kmen má vyšší obsah těchto kanabinoidů než druhý nebo naopak. Sativa je vyšší, hubenější rostlina, která poskytuje energičtější stimulační high - náchylnější k nervozitě, úzkosti a paranoie, o kterých jsem mluvil. Indica je nižší, bujnější rostlina, která poskytuje více "zhuleného" opojení. Indica neboli "In-da-couch" je známá pro stereotypnější klidné, líné, jedlé a spící opojení. Osobně nevidím velký rozdíl ani v jednom případě. Myslím, že spousta "vědy" kolem tohoto tématu je zmatená a zbytečná a většinou se používá pro marketing. V žádném případě bych to nenazýval binárním rozdílem. Všechno je to tráva, všechno dělá stejné věci, jen se tyto vlastnosti více či méně projevují. Připadá mi otravné, když lidé donekonečna mluví o tom, jak existuje dokonalý kmen trávy pro každou činnost nebo důvod, který vás napadne.

Inhibice racionálního myšlení? To jsem si nikdy nemyslel. Jak jsem řekl, novější uživatelé jsou nápadněji "otupělí" nebo pomalí. "Zhulení". Myslím, že máte pravdu, pokud jde o svalovou paměť a dělání věcí podvědomě, i když si nemyslím, že je to kvůli strainu, domnívám se, že zde je viníkem tolerance/expozice. Novější uživatel je znatelněji otupělý nebo zabržděný, zvláště když je třeba se uplatnit v neznámé nebo nepříjemné situaci. Tolerantnější uživatel bude poněkud posílen z opojení při méně náročných činnostech. Myšlení může být pomalejší, ale může to být proto, že uživatel promýšlí mnoho abstraktních perspektiv, možná hloupých, ale ne nutně iracionálních. Rozhodně ne ve smyslu nebezpečného. Domnívám se, že marihuana je jednou z nejškodlivějších, nejdůležitějších a pro lidstvo nejpřínosnějších látek. Hodně se tyto odpovědi budou lišit člověk od člověka a jak jsem řekl, vše je hlavně subjektivní, přičemž hlavním faktorem je, myslím, tolerance vystavení a síla látky. Hodně škodlivosti pramení z neznalosti a stigmatizace tohoto tématu. Současná kultura a společnost brání tomu, aby byl využit její nejvyšší potenciál. Můžete číst mezi řádky a říct, co si myslím o průměrném kuřákovi/nadšenci marihuany.

S takovou mentalitou se musíme potýkat. Roky pěstované nesmysly, které je třeba odnaučit. Na druhou stranu, jednou jsem byl se svým šéfem na obědové pauze. Dal si tři kapitány morgany a kolu s kolou. Taky hodně kouří trávu. Vykouřil jsem půl jointa a on se mě zeptal, jestli "budu v pořádku, abych se vrátil do práce." Podíval jsem se na něj bokem, jako... jako by... Byl jsem zahradní architekt, dělali jsme podzimní úklid listí, pozor. Mohl bych napsat manifest o plevelu nebo tak něco, ale to odbočuju. Myslím, že jsem ti toho zatím řekl dost, nejspíš víc, než potřebuješ. Snad to pomůže.

Rád občas chytám ted-talks, když je to zajímavé, doufám, že někdy chytnu ten tvůj a zjistím, že jsi to ty. Hodně štěstí! :)
 
Top