Question Má LSD nějaké špatné psychické/fyzické vedlejší účinky?

Grandthumb123

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 23, 2022
Messages
36
Reaction score
38
Points
18
Vždycky jsem četl o lidech, kteří se díky tripu s LSD zbavili závislostí nebo si vyléčili deprese. To ve mně vzbudilo dojem, že tato droga je naprosto v pořádku, ale rád bych se dozvěděl od někoho, kdo LSD absolvoval, a řekl mi, jaké to je a co cítil?
 

drZarah

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
7
Reaction score
1
Points
1
Odpovídám na vaši otázku v záhlaví: Podle našich nejlepších znalostí systematické přehledy a metaanalýzy ukazují, že LSD nepoškozuje lidské zdraví. Studie, které poukazují na opak, mají obvykle špatně propracovaný experimentální design (a často se v nich potvrzuje tendence výzkumníků, kteří se na nich podílejí). Na druhou otázku se naopak jediná autentická odpověď týká idiosynkratických zkušeností každého z nás.
 

LurkingInSight

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 2, 2023
Messages
1
Reaction score
1
Points
1
Psychedelika mají obrovskou škálu účinků, nebudete se dokonale shodovat s prožitkem jiné osoby. Doporučuji se na chvíli podívat na tyto webové stránky:

Z hlediska zbavení se závislosti to mohu potvrdit, 3 hodiny nechci nikotin, je to docela osvobozující. Dovedu si představit, že lidé s větší vůlí než já si ten pocit odnášejí a nikdy ho neopustí.
Vyléčení deprese, z mého pohledu je deprese to, že jste uvízli ve vyjetých kolejích negativního myšlení, a psychedelika vás z toho myšlení vytrhnou a na chvíli vás hodí do něčeho šíleného a potom jste to pořád vy, stejné problémy a možná i stejné pocity, ale budete mít tu vzpomínku na jiné myšlení a emoce a pohled na všechno a změní to vaše myšlení, protože nemůžete popřít, že jste mysleli jinak a cítili jste se velmi reálně.
To je skutečný te*****utický přínos ohledně LSD a psychedelik. Umožňují vám vidět věci novým způsobem. Pokud máte něco velmi silného, jako je duševní nemoc, zneužívání a trauma, velmi negativní zážitky nebo lekce z dětství, které vedou vaše rozhodování v životě a nakonec vedou k neúspěšnému a nešťastnému životu; pak mít něco, co vám umožní vidět věci jinak, možná ne správně nebo trvale, jen na chvíli jinak, dostane lidi na cestu sebereflexe a nakonec zlepšení.
Jsme sami sobě nejhoršími kritiky, a také jsme v tom nejhorší.
Pokud jde o mé vlastní zkušenosti.
Změnilo se to, jak jsem vnímala své smyslové vjemy, změnilo se to, jaké potraviny mi chutnají, přírodní potraviny se staly preferovanou možností, ale průmyslově vyráběné potraviny mohou být příjemné, pokud jsou správně udělané nebo s velkým množstvím cukru/tuku. Vizuální věci v tomto světě, které byly vytvořeny člověkem a neodrážely přirozená pravidla, jak by věci měly vypadat (nejsem si úplně jistý, co tím myslím, ale většinou je zřejmé, když člověk něco vyrobil, a zřejmost toho bledne ve srovnání s krásou přírody). Věci mi připadaly úžasné, zvuky jako by byly dál, ale slyšel jsem je zřetelněji. Smysly se sladily s ostatními smysly, jako by svým způsobem cítily totéž. Ne synestezie, spíš přemýšlejte o tanci, jak se pohyb spojuje se zvuky, které slyšíte.
Čas se stal nemožným vlastně sledovat, váš smysl pro něj je v prdeli, pokud si ho vezmete moc, nebudete schopni ho sledovat, pokud jste si ho nevzali dost, abyste ztratili tu kontrolu nad myšlenkami, pak budete schopni zjistit, jak dlouho to bylo, to bude obtížnější.
Rekurzivní myšlenky, to jsou myšlenky, které se vracejí znovu a znovu. Může to být úžasné, pokud máte hluboce osobní sebereflexi a transformativní uvědomění si sebe sama, které je pokaždé euforické, může to být peklo, pokud máte traumatické myšlenky na něco strašného ve vašem životě a uvíznete v té smyčce na dlouhou dobu. (Někteří lidé však uvádějí, že se poté cítí lépe, pokud jde o věci, které způsobují negativní emoce).
Dostala jsem křeče do celého těla, cítila jsem se skvěle.

Nedoporučoval bych a nedoporučuji je užívat, pokud máte duševní onemocnění, které zahrnuje halucinace nebo bludy. Zhorší to váš stav, může to z nových věcí udělat spouštěče a zvýšit jejich frekvenci. Pokud máte v rodině duševní onemocnění a máte pocit, že byste ho v sobě mohli mít také, prostě to nedělejte.
Jak už bylo řečeno, psychedelika mi také pomohla vidět můj největší problém se sebou samým, a to ohledně bludných myšlenek a toho, že jsem o nich vůbec věděl.

Můj upřímný názor je, že jediní lidé, kterým by užívání LSD a jiných psychedelik skutečně skutečně prospělo, jsou velmi nepřizpůsobiví lidé. Chlapci, kteří byli od mládí násilníci, ženy, které byly znásilněny, lidé, kteří utápějí své vědomí v chemikáliích, protože nedokážou unést vlastní myšlenky, všichni tito lidé potřebují chvíli oddechu od normálního života, aby mohli uvažovat o jiných věcech, o kterých nikdy neuvažovali.
Normální, pravidelně přizpůsobení lidé, kteří prožili správné množství traumat, je nepotřebují, protože v životě zažijí mnoho zážitků, které je donutí poctivě přehodnotit způsob, jakým přemýšlejí o světě. Poznáte, zda je váš způsob života v tomto světě funkční, nebo ne, protože se budete důsledně zlepšovat ve svých neúspěších, nikoli zhoršovat.
Pokud jste dobře nastavený člověk, stále z nich můžete získat pozitivní duševní změny, ale potřebujete je, nebo by vám život dal stejnou lekci méně intenzivním způsobem, protože jste přirozeně vnímaví k novým způsobům myšlení.

Omlouvám se za svou zeď spamu, já, stejně jako všichni evangelikální podobní dlouhovlasí hipíci, kteří psychedelika tlačí do světa, můžeme o svých zkušenostech hodně mluvit a moc se toho nedozvíte, ale opravdu si myslím, že mají přínos, není to zázračná droga, ale na některé věci je lepší než jakýkoli jiný nástroj, který máme právě teď v arzenálu.
 
Top