Nápověda k syntéze chloroformu, destilovat či nedestilovat?

AcidBase

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Sep 2, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Dobrý den,
Podíval jsem se na syntézu chloroformu a podařilo se mi ji provést již 2x pomocí tekutého bělidla a acetonu. Na některých místech se ale uvádí, že by se měl po filtraci také destilovat, pokud by se měl použít pro lidi.
Můj problém je, že nikdo neuvádí důvod, proč by se to mělo destilovat. Je to proto, aby se z něj úplně odstranila voda? Nebo je s ním v kapalné formě smíchána nějaká jiná nepříjemná látka, která se nefiltruje?

Chloroform primárně používám k extrakci opioidů, jako je heroin, když dělám extrakci kyseliny a zásady, takže destilace jen kvůli odstranění vody by byla zbytečná. Ale na druhou stranu chci vědět, jestli v chloroformu není něco hnusného, co by mohlo heroin i po odpaření znehodnotit a co by mohlo být nebezpečné pro použití, zejména pokud se někdo chystá použít přečištěný heroin intranazálně nebo intravenózně.

Děkuji!
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
531
Reaction score
287
Points
63
Rozpouštědlo musíte destilovat a také vysušit pomocí bezvodého MgSO4, Na2SO4 nebo CaCL2. Obvykle se provádí jedna jednoduchá a poté frakční destilace pro dosažení čistoty.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,402
Solutions
4
Reaction score
960
Points
113
Deals
1
Pokud surovinu strčíte na dva dny do zadní části mrazáku, fossa vody zmrzne a vy můžete chloroform z ledu jen vylít a led vyhodit. Při této syntéze vzniká několik vedlejších produktů, takže se doporučuje destilace. Také, pokud se nikdo nezmínil o I t, měli byste si ponechat 2 ml acetonu, takže je to omezovač reakce. Musíte spotřebovat všechen aceton, který jste přidali, protože aceton se rozpouští ve vodě a chloroformu, takže pokud na konci nějaký zbyde, váš chloroform je odpad a není možné ho opravit
 
Top