Syntéza AB-001 (v malém měřítku)

chemistrydude

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2022
Messages
74
Reaction score
21
Points
8
AB-001 je poměrně silný kanabinoid na bázi indolu s adamantanovým linkerem
NAKIaSMCVj

Zde je náš vzorec, co potřebujeme!

Přísady:
1-Adamantankarbonylchlorid (250 g pro výtěžek činidla AB-001 25 g možná ztratí na 15 g )
Chlorid cínatý IV (na gram adamantanu přidáme asi 0,5l nebo 500ml, měli bychom mít 1250 litrů SnCL4)
Ethylacetát (potřebujeme 500ml)
Indol (625g)
MgSO4(jako sušící činidlo lze použít síran sodný)
DCM (asi 1625 l)
Nitrometan (812,5ml)
Voda(1625L)

POZOR: DOPORUČUJI VÁM PŘEDPOKLADY, PROTOŽE MĚ TO FUNGOVALO, ALE NĚKDO SI MŮŽE STĚŽOVAT, ŽE JE TAM MALÉ MNOŽSTVÍ A NEBUDE TO MÍT 20g, MĚ TO FUNGOVALO, VÁM NEVÍM, TAK DOPORUČUJI ZMĚNIT PŘEDPOKLADY, TAKŽE V SYNTÉZE NEPŘIDÁVÁM SVÉ PŘEDPOKLADY, VYŠŠÍ JE MŮJ PŘEDPOKLAD, KTERÝ DOPORUČUJI ZMĚNIT!


Čas na syntézu:

1. SnCL4 se přidá do baňky s roztokem indolu v DCM.
2. Dejte míchat na 25 minut-30 minut, poté, co jste získali pokojovou teplotu, pak se přidá adamantankarbonylchlorid v malých dávkách spolu s nitromethanem.
3. Dejte míchat na 25 minut.Teplota tání adamantankarbonylchloridu je 49-51, zahříváme na teplotu 50*C po dobu 2 hodin, nezapomeneme na teflonový magnet, měl by se zahřívat a míchat.
4. Po uplynutí 2 hodin reakční směs načteme naší velmi studenou vodou, nyní filtrujeme, abychom ze směsi odstranili anorganický odpad, vrstvy by se měly oddělit.
5. Vodní vrstvu extrahujeme ethylacetátem a extrakt spojíme s výtažkem.
6. Poslední, organickou látku sušíme v MgSO4 nebo síranu sodném může fungovat také, měla by být zahuštěná za tlaku, POZOR: redukovaná
Sbíráme krystalický adamantan indol

Čas na přípravu AB-001:
Přidáme do baňky a NaOH.
Do baňky přidáme vodu.
Nyní adamantanový indol nalijeme do baňky.
Po vložení 1-bromopentanu alias amylbromidu.
Důkladně promícháme.

Umístíme na varnou desku a přidáme teflonový magnet, teplota je 50*C.
Nyní musíme počkat, až se adamantan indol rozpustí do kapalné fáze.
Objeví se dvě vrstvy, po 5 minutách umístíme z varné desky na stůl.
Počkáme, až bude baňka a směs mít pokojovou teplotu, očistíme vodou, NEPŘIDÁVÁME STUDENOU VODU na rozdíl od TM***** nebo naftoylindolů adamantanindol vykrystalizuje během několika sekund!
Nalijeme do kádinky a vrstvu AB-001 přidáváme do druhé kádinky pomocí jehly na sběr.
Jakmile se krystalizuje, je to asi 5 hodin.
Provádíme rekrystalizaci AB-001.
Naléváme IPA/ethylacetát/možná bude fungovat aceton, ale není vyzkoušený, myslím, že ne.
Takže teď se trefíme na teplotu asi 55*C, poté, co se krystalická věc rozpustí v rozpouštědlech, která jsem jmenoval.
Počkáme, až se vykrystalizuje.
Poté, co skleněnou tyčinkou rozbijeme velké krystaly, nyní filtrujeme pomocí vakuové filtrace, doporučuji promýt IPA.
Hotovo.
 
Top