Синтез с H2S04 и CaCO3/CaO?

ponellibro

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Mar 21, 2023
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
Здравейте,
видях много методи за синтез тук и всички те ми се струват малко сложни.
Моята ситуация е следната: получих 1 л от жълтото масло (предполагам, че е БМК?) и човекът, който ми го даде, нямаше подходящи инструкции за мен.
Получих само информация, че трябва да сложа маслото в голям съд от дебело стъкло и да капна H2S04 бавно в маслото.
Другата информация, която получих, е, че се нуждая от някаква допълнителна съставка като креда - но дори не знам дали това е CaCO3 или CaO.

1. Може ли някой да ми каже дали този метод може да работи?
2. Колко сярна киселина ще е необходима?
3. Имам ли нужда от CaCO3 или CaO в допълнение?
4. Кога трябва да добавя кредата?

Благодаря ви, момчета!
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
531
Reaction score
287
Points
63
Ако киселината е всичко, което трябва да добавите, най-вероятно сте получили масло А (амфетамин свободна база), в този случай трябва да образувате сулфатната сол. СаСО3 е инертен неразтворим бял прах, който може да се използва за нарязване на продукта, но съветвам да го използвате умерено за тази цел, тъй като неразтворим означава, че хората ще имат в носа си СаСО3, който няма да се разтвори. Сега, моят съвет е да разредите част от вашето масло с поне същия обем ацетон и след това да направите разтвор на H2SO4 в ацетон 5 мл ацетон на мл киселина (количеството на необходимата киселина е продиктувано от количеството на маслото А) киселината трябва да се добавя капка по капка при старателно разбъркване, ще наблюдавате как отначало става млечна, а след това се сгъстява, докато добавяте киселината. Въпросът е да не се добавя твърде много киселина (разтворът ще започне да разтваря утайката), в който случай се добавя още малко масло А. След това филтрирате цялото нещо и го промивате с ацетон на филтъра.
 

ponellibro

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Mar 21, 2023
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
Благодаря ви!!!
Как мога да направя процеса на филтриране? Подходящи ли са обикновените филтри за кафе?
 

bybys_siurblys

Don't buy from me
Member
Joined
Mar 22, 2023
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
Да, филтрите за кафе ще свършат работа, но вакуумната филтрация е по-добра за филтриране на кристали, защото изсмуква повече от разтворителя и е по-бърза.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
531
Reaction score
287
Points
63
Обикновените филтри за кафе ще се справят също толкова добре, колкото и вакуумната филтрация, както беше споменато по-горе, която се насърчава, но ако просто нямате вакуумна система, тогава има държач за филтър за кафе (пластмасово фино сито за многократна употреба с формата на отворен филтър за кафе, което можете да поставите в палстична фуния, достатъчно голяма, за да покрие поне 2\3 от нещото и това прави гравитационната филтрация с филтъра за кафе много по-бърза.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
531
Reaction score
287
Points
63
Моля, направете си услуга и опитайте това с максимум 25 мл масло и 50 мл сух ацетон, към които трябва да приготвите само като 1 мл H2SO4 конц. в 10 мл сух ацетон (целият разтвор на киселината може да не е необходим, освен ако не продължите да добавяте масло, за да достигнете рН не по-ниско от 6) и не забравяйте да изхвърлите разтвора на киселината в ацетон, тъй като не може да се съхранява. Съветвам това в случай, че имате масло BMK, което ще разберете от първите няколко капки киселина в случай, че не се появи мътност след минута-две от капенето случай, в който не се нанася толкова голяма вреда, просто изхвърлете в някаква лека основа като натриев карбонат NaCO3, известен като сода за пране или pH+ (raiser) от консумативите за басейни, които ви трябват като половин или чаена лъжичка или по-малко, след което го декантирайте. Не забравяйте, че BMK е на една крачка от амфетамин или метамфетамин, но трябва да пишете обратно за процеса, който трябва да направите, е различен и дори ако е малко по-сложен, все още е осъществим и си заслужава.
 

ponellibro

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Mar 21, 2023
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
Благодаря много! Един последен въпрос:
Концентрацията на H2SO4 е 15%. Вкъщи намерих и 33% HCl. Възможно ли е също или дори е по-добре да го направя с HCl - заради по-високата концентрация?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
512
Points
63
Deals
5
Предполагам, че имате предвид 15% във вода, ако да, то тя не е подходяща, особено за това количество. всеки грам вода ще изяде грам продукт. в идеалния случай искате да е с възможно най-високо конц. и възможно най-чиста. по-мръсна и с по-малко конц. киселина може да се използва донякъде, ако случаят е такъв, силно препоръчително е да замразите разтвора си за 24 часа и в идеалния случай да разреждате с повече ацетон, отколкото обикновено.
Сярната киселина дава сулфат, а HCl - хлороводород. Амфетаминовият хидрохлорид е хигроскопичен и не е подходящ.
 

ponellibro

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Mar 21, 2023
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
Имам ли нужда от сух ацетон? А не течността?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
512
Points
63
Deals
5
Сух =/= твърд
Под сух ацетон се има предвид, че той трябва да съдържа възможно най-малко вода, тъй като те се смесват помежду си.
Ако не е наличен безводен, може да се изсуши със сушилен агент като MgSO4, CaO, NaSO4, ако съдържанието на вода е ниско, ако е високо или в сместа има други разтворители, ще трябва да се дестилира, вероятно два пъти.
 

ponellibro

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Mar 21, 2023
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
"силно препоръчително е да замразите разтвора си за 24 часа" Имате предвид 15% разтвор на H2SO4, нали? И след това? Водата замръзва и мога да я извадя отгоре? и наистина са необходими 24 ч.?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
512
Points
63
Deals
5
Не, казах ви, че 15% не са подходящи. ако искате максимален добив, тогава да.
 

ponellibro

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Mar 21, 2023
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
Имам само течността, но тя е чист ацетон, а не продукт, съдържащ ацетон като п. рем. за нокти.
Само за да съм сигурна, че го правя по правилния начин:

1. приготвям по-високо концентриран H2SO4 (замразявам го в съд, от който лесно може да се отстрани водата)
---на следващия ден
2. изсушавам свободната основа с MgSO4 и изчаквам 30 мин.
3. пригответе разтвора за капки:
-изсушете ацетона с MgSO4 (КАКВОТО КОЛИЧЕСТВО?)
-смесете приготвения H2SO4 (изваден от фризера, с отстранена вода) с разтвора на ацетон/MgSO4 в съотношение 1:5 или повече 1:10
4. капнете бавно разтвора на киселината в основата и разбърквайте през цялото време
???
Надявам се, че сега съм на прав път:)
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
512
Points
63
Deals
5
Не можете да замразите водата в сярната киселина.
Опитайте се да получите поне 38%
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
512
Points
63
Deals
5
НЕ Е ОТ ЗНАЧЕНИЕ

Освен това поставяте кристализирания продукт след подкиселяването във фризера, така че да е прозрачен. не пречи да сложите и ацетон и да го използвате на студено
 

ponellibro

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Mar 21, 2023
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
Съжалявам, че не разбирам. Мога ли да замразя 15% H2SO4 и да премахна водата (отгоре), за да го направя по-концентриран и подходящ?
"Ако искате максимален добив, тогава да", имате предвид за 24 часа или как?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
512
Points
63
Deals
5
Отново, не, не можете да замразите водата в разтвора на сярна киселина.
 

ponellibro

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Mar 21, 2023
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
За съжаление това не е възможно в страната, в която живея.
15% е всичко, което мога да получа, така че трябва да работя с това по някакъв начин
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
512
Points
63
Deals
5
Можете да опитате, но не казвайте, че не съм ви предупредил
 

ponellibro

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Mar 21, 2023
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
Добре, така че сега имам този последен проблем. моята H2SO4 има само 15%...
И какво да направя?
Мога ли да изваря водата, ако не мога да я замразя?
Мога ли да направя нещо друго, за да получа по-висока концентрация?
Или мога да заменя сярната киселина с други киселини? Например лимонената киселина се предлага във високи концентрации в течно или безводно състояние...
Поръчката на H2SO4 с по-висока концентрация е последната възможност!
Моля, помогнете ми, затънал съм
 

broken_sharded

Don't buy from me
New Member
Joined
May 9, 2023
Messages
9
Reaction score
6
Points
3
Отидете в железарския магазин и от почистващ препарат за канализация, като например течен почистващ препарат за канализация rooto, той е 93% сярна киселина.
 
Top