Синтез на JWH-018 с Me2AlCl

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,047
Points
93
Схема на реакцията:
V67l4PErX8


Синтез:
1. Към разбъркан разтвор на 10 g 1-пентилиндол в 25 ml сух DCM при 0 *С се добавят по капки 100 ml Me2AlCl 1M в хексан и се разбърква 30 min при 0 *С.
2. Пресен разтвор на 11,2 g 1-нафтоилхлорид в 25 ml DCM се прибавя капка по капка при 0 *С и сместа се разбърква при стайна температура през нощта.
3. Реакцията се гаси с вода и се екстрахира с порции DCM.
4. Разтворът на DCM се промива с вода и 1М KOH, изсушава се (MgSO4) и разтворителят се отстранява във вакуум, за да се получи суровият продукт като жълто твърдо вещество (69 %).
 
Last edited by a moderator:

banana123

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 4, 2022
Messages
1
Reaction score
1
Points
1
Когато казвате "екстрахирано с DCM" в стъпка 3, имате предвид екстракция от водния слой? Мислех, че JWH не е разтворим във вода, затова си мисля, че може би не разбирам тази стъпка докрай. Също така, дайте ми да знам дали мога да ви изпратя DM, за да ви попитам за моя собствен синтез на JWH018. Видях, че сте помагали на много други хора във форума. Благодаря!
 

charmingcho

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2022
Messages
20
Reaction score
3
Points
3
Мисля, че слоят dcm.
 

charmingcho

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2022
Messages
20
Reaction score
3
Points
3
Може ли да се използва алтернативен me2alcl?
 

jayrockxiv

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 24, 2022
Messages
4
Reaction score
4
Points
1
Какъв сайт мога да имам, за да си купя jwh-018, който няма да ме изгори за парите ми Трябва ми прахът да се смеси и да се смеси с бяла хартия Аз съм в САЩ?????
 

Alex7920

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 17, 2023
Messages
7
Reaction score
1
Points
3
Me2AlCl е силно реактивен и чувствителен към въздуха, дори пирофорен. Как мога да го използвам в реакцията?
 
Top