Списък за пазаруване Homelab за noob

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
47
Points
18
Разгледах хвърлих amazon и искам да споделя списъка с лабораторни продукти, които намерих за използване за различни цели.

Моля, не се колебайте да ми дадете съвет за оборудването, което искам да купя.

Планът ми е да е малък и рентабилен.


1. комплект за дестилация
(комплект за дестилация vevor 1000ml) със или без нагревателен елемент?

2. Чаша, допълнителни тръби, въздуховоди

3. Фуния, епруветки, пипета, шпатула, вентилатори , кофа. бутилки за промиване на филтри, комплект за ph тест, скоби, инструменти.

4. Оборудване за безопасност (маска, ръкавици и др.)

5. Вакуумна помпа+камера

6. Магнитна бъркалка с нагревател: Onilab 280°

7. Водна помпа.

Благодаря предварително
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,405
Solutions
4
Reaction score
960
Points
113
Deals
1
Ако сте като мен, просто ще продължите да четете и да продължавате. Тук има хора, които нямат нито едно парче стъкло. Има хора с всяко парче, което можете да си представите. Започнах оттам, откъдето започвате вие, и досега съм добавял;
1. Студен сифон или помпата ви ще е пълна с вода. Тя умира и някои други неща.
2. Адаптер Claisen. Купих го, защото моят rm се блъскаше в кондензатора, но е удобно да имаш 2 отвора в колбата за варене, за фуния или газов инжектор
3. Колба с 3 гърла, за реакция, рефлукс и дестилация, без да се събаря
4. Кондензатор Allihn за рефлукс
5. Епруветка за сушене по няколко причини
Калциев хлорид, магнезиев сулфат, молекулярно сито, други сушилни разтвори
6.5. Съдове за кристализация, имам няколко съда за пай от Pyrex. Има 3 долара за брой или нещо подобно
Допълнителни скоби за кек, които се чупят или губят
Всъщност номер 1. истинска фуния на Бъкнер. Тя е задължителна. Предлагам такава с вакуумен порт на фунията, така че да можете да използвате всяка колба.

Точно това направих аз. Имам още няколко части, които не споменах, колби с плоско дъно, комплект на Ерленмайер, епруветки. Скоби за вакуумна смазка
 

googie

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 1, 2023
Messages
45
Reaction score
32
Points
18
Мензури, които никога не могат да бъдат достатъчно, и 2 сепараторни фунии.
 

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
47
Points
18
Thx за съветите, има ли съвет за евтина магнитна бъркалка с нагревателна плоча?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
512
Points
63
Deals
5
Направете си услуга и се снабдете с веворна горна бъркалка за 60Е и я съчетайте с мантия и/или кухненски котлон, който може да се използва за течна баня.
Ако сте в Европа, препоръчвам да избягвате стъклените изделия на vevor, те имат патентовано съединение, мога да ви препоръчам някои доставчици на твърдо стъкло. ако това е дългосрочно нещо, което планирате, може би е добре да се ориентирате към бъдещето.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
156
Points
43
Онези комплекти за дестилация на Vevor 32бр, които се предлагат в ebay, са изгодни и ИМХО един подходящ комплект за рефлукс/дестилация от стъкло и вакуумна помпа + бушнер са от съществено значение. Ще ви трябва и магнитен разбъркващ котлон с подходящ контрол на температурата и евтина потопяема аквариумна помпа за кондензаторите.

Стандартно оборудване за безопасност, респиратор за цялото лице, лабораторна престилка, ръкавици.

Това е основното ви оборудване, освен дреболиите като шпатули, стъклени пръчки, филтърна хартия и др. Всичко останало наистина зависи от това, което правите. Няма смисъл да купувате екстрактори или бутилки за промиване на газ, освен ако не правите нещо, което ги изисква, но винаги ще дестилирате в някакъв момент.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
226
Reaction score
159
Points
43
Благодарим ви, че споменахте комплекта от 32 части! Изглежда твърде хубаво, за да е истина. Имам един на път. Това ще послужи за същата цел за дестилация и рефлукс ? Човек би трябвало да може да импровизира бухнер с помощта на резец за стъкло и някои боклуци. Потопяемият е достатъчно лесен за намиране.
Остава разбъркващ котлон и вакуумна помпа, които би трябвало да са постижими за > 200 USD.
Така че наистина, около 300 долара и вече готвим. Благодаря ви отново.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
156
Points
43
Да, аз използвам предимно кондензатора на Allihn за рефлукс или можете да използвате Vigreux за някои приложения. Кондензаторите на Либиг и Греъм за дестилация. Тъй като вероятно сте начинаещ в тази област, тези PDF файлове са основно четиво за начинаещи
 

Attachments

  • TXLfW6jnqd.pdf
    135.1 KB · Views: 611
  • oMBubD7vxf.pdf
    114.1 KB · Views: 652
  • mX2Yc0LGFH.pdf
    4.3 MB · Views: 512
  • Oo7KsvU5qL.pdf
    906.7 KB · Views: 507
  • EQxL4uVaJ2.pdf
    4.8 MB · Views: 536

googie

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 1, 2023
Messages
45
Reaction score
32
Points
18
Оборудването на Vevor всъщност е наистина добро за тази цена. Имам този комплект за дестилация, не е пропускал нито един удар.

https://m.vevor.com/magnetic-stirrer-c_11062/vevor-magnetic-stirrer-hot-plate-digital-hotplate-stirrer-2000-rpm-2l-w-stand-p_010493051894

И

https://m.vevor.com/magnetic-stirrer-c_11062/1000ml-lab-electric-heating-mantle-sleeves-magnetic-stirrer-500w-thermost-heater-p_010322605939

С всички останали, които споменахте, е чудесно начало. Останалите ще придобиете при необходимост. Успех.
 

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
47
Points
18
Получих малка актуализация за предстоящата ми домашна лаборатория.
Така че сега пристигнаха фунията на Бюхлер и колбата, които са готови за използване с избелена фитерхартия.
Вече се сдобих с още една чаша и магнитни бъркалки.
Вече имам латексови ръкавици от отдела за почистване

Мисля, че следващата голяма стъпка ще бъде комплектът за екстракция на вевор + нагревателният и разбъркващият елемент и вакуумната камера.

Освен това мисля, че ще ми трябват още няколко чаши и предпазни средства, за да започна производството на 4mmc
 

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
47
Points
18
И така, сега съм малко объркан относно това какво оборудване трябва да си взема по-нататък за синтез на 4mmc?

Първо си помислих, че ще ми трябва комплектът за екстракция, но видях също така да правя синтез с метиламин и толуол само с пластмасови капсули. Също така се сдобих с нормален котлон за готвене.

Така че какво бихте ми предложили да си взема след това? Достатъчни ли са няколко пластмасови шушулки и мерителни чашки плюс подходяща газова маска?

Greez
 

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
47
Points
18
Списък за пазаруване в Amazon:

1. labglass
https://www.amazon.de/VEVOR-Laborat...fix=laborglas+vevor,aps,138&sr=8-3&th=1&psc=1

2. Вакуумна помпа
https://www.amazon.de/VEVOR-Vakuump...1702215042&sprefix=vevor+vakuu,aps,177&sr=8-5

3. Нагревател, магнитна бъркалка
https://www.amazon.de/VEVOR-Heizman...=vevor+labot+heizmantel+1000ml,aps,200&sr=8-1


4. Оборудване за безопасност
https://www.amazon.de/Gefahrgutkoff...A==&sprefix=gefahrgutkoffer+73,aps,184&sr=8-1

Държач за лабораторно стъкло
https://www.amazon.de/VEVOR-Unterst...09-91f2-78a2619bce37&pd_rd_i=B093F7BWDX&psc=1

Общо количество: 487, 95 €

Кажете ми какво мислите за моя списък с покупки.

Искам да произвеждам 3 и 4 mmc на първо време.

Ако мога да направя по-евтино, моля, кажете ми, защото това е инвестиция около 1000 € за начало, което не е малка сума пари за мен!
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
280
Reaction score
112
Points
43
Предпочитам да закупя Vevor на техния уебсайт в Полша vevor.pl в злоти. Смешно е, но е малко по-евтино, отколкото на eur.vevor.com в евро.
 

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
47
Points
18
Виждал съм ppl, които произвеждат 4mmc само в пластмасови контейнери, така че не съм сигурен дали лабораторното стъкло е наистина необходимо освен за целите на изсушаването на ацетон
 

kpach

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 26, 2023
Messages
60
Reaction score
37
Points
18
Успех с производството и ви благодарим, че споделихте част от вашите изследвания/оборудване!
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
226
Reaction score
159
Points
43
Хей, @1019er в крайна сметка направихте ли някоя котка? Как се получи?
 

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
47
Points
18
За съжаление не, но скоро получих пари за лабораторно оборудване. Според мен няма смисъл да го купувам на части
 
View previous replies…

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,405
Solutions
4
Reaction score
960
Points
113
Deals
1
Няма комплект, който да е пълен. Никога не съм виждал комплект със студен капан. Може да има 4 кондензатора, но не и студен сифон. Не съм виждал и фуния за изравняване на налягането в комплект. Тъй като все още не сте го купили, нека да ви разясним. Не вземайте мантия, тя ще се използва само за колба с 1 размер. С плочата може да се направи всяка колба с мензура erlymeyers. Тарелката е по-универсална. НИКОГА не съм виждал комплект с водна помпа. Можете да дестилирате без вакуум, но не и без водна помпа. Маркучите в тези комплекти са боклук. Те водят вода до кондензаторите, но се разрушават под вакуум
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
226
Reaction score
159
Points
43
Frit ви подкрепя. 💪
Може би е по-добре за целите на скриването да купувате всичко на части.
Ако човек все пак реши да се сдобие с нагревателна мантия, най-добре би било да вземе по-голяма и тогава ще може да използва колби с по-малък размер в нея, като използва пясъчна баня?
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
226
Reaction score
159
Points
43
Не мислех единствено за стъклените изделия, не виждам твърде голям риск в закупуването на стъклени изделия. Става дума за мисълта да се купи всичко необходимо за даден синтез наведнъж, по един и същ метод, на един и същ адрес и т.н. Не искам да изляза прекалено параноичен, вероятно съм един от най-глупавите и безразсъдни. Просто предложение и напомняне, бъдете внимателни, бъдете в безопасност.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,405
Solutions
4
Reaction score
960
Points
113
Deals
1
Бихте се посрали, ако знаехте какво е минало през моите врати и излязло отново. Разпределям нещата между местните места и онлайн, но седейки на моята таванска площадка заедно, бяха някои радикални продукти
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,405
Solutions
4
Reaction score
960
Points
113
Deals
1
Невррминд, не се вгледах добре в този динозавър и си помислих, че е пиле. Вече съм коментирал отдавна. Все пак имам всички тези глупости в списъка си с желания👍
 
Top