Въпроси относно синтеза на алпразолам/флуалпразолам

Mulch4065

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 25, 2022
Messages
3
Reaction score
1
Points
1
Моят референтен материал е 10.1007/s00044-016-1585-z и синтезът на алпразолам в малък мащаб, който намерих тук - разбирам основния процес.

Имам обаче няколко въпроса и не мога да намеря отговори на тях другаде в интернет.

  1. Прекурсорът 2-амино-5-хлорбензофенон е за алпразолам, но предполагам, че той може да бъде заменен с 2-амино-5-хлоро-2'-флуоробензофенон за флуалпразолам? Или става въпрос за различно заместване?
  2. Може ли хлорацетилхлоридът да се замени с етилхлорацетат?
  3. Единственият вариант ли е оцетният анхидрид? Мислех, че ацетилхлорид също може да се използва тук, но HCl ще се отделя като газ (очевидно по-трудно за работа). Все пак това е по-лесно, отколкото да се опитваме да си набавим АА.
  4. Може ли хидразин хидратът да се замени директно с хидразин сулфат? По-лесно е да се набави, по-безопасно е да се работи с него, а и продуктът така или иначе се почиства накрая. Ако не, мисля, че може да се превърне в хидразинхидрат, така че поне все още е по-лесно да се набави.

Всичко останало, необходимо за този синтез, може да се набави, въпреки че имам някои въпроси относно увеличаването на реакцията. Основното ми притеснение е последната стъпка, при която са използвани 25 ml AcOH. Това произволно количество ли е?

Малкият синтез тук предлагаше да се използват крушовидни колби за цялата тази реакция - предполагам, че кипяща колба ще работи добре?

Извинявам се за на пръв поглед глупавите въпроси и ви благодаря! Малко съм извън зоната си на комфорт с този въпрос, така че всеки материал за четене по темата би бил достатъчен :)

Направих синтез (използвайки етилхлорацетат, ацетилхлорид и хидразинсулфат - не знам дали хидразинсулфатът ще работи, но останалото изглежда добре). Хидразин хидрат вероятно може да се получи, така че това не е най-трудната част от този синтез.

Jtq5GlNZQ0
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,692
Solutions
3
Reaction score
2,817
Points
113
Deals
1
Здравейте, да
Не съм сигурен, че има различна група върху карбоксилния въглерод.
Вероятно сте прав
Вероятно да, но трябва да увеличите количеството на NaOAc, защото там трябва да се получи основно пространство. -SO4 ще реагира с Na от NaOAc.
Това е взето от една статия.
Какво имаш предвид под кипяща колба?? Колба с кръгло дъно? Това е добре. Крушовидната колба е по-удобна за работа при синтез в малък мащаб.
 

Mulch4065

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 25, 2022
Messages
3
Reaction score
1
Points
1
Благодаря ви за отговора!

Що се отнася до ацетилхлорида, предполагате ли, че той трябва да работи? Малко съм объркан от отговора Ви в това отношение.

Ще направя още едно проучване на заместването с етилхлорацетат, тъй като определено е по-лесно да се сдобия с него.

Наистина имах предвид RBF, извинявам се, че не съм бил по-ясен, и ви благодаря за прозрението. Изборът на крушовидна колба ме обърка доста.

Наздраве :)
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,692
Solutions
3
Reaction score
2,817
Points
113
Deals
1
Съжалявам, исках да кажа, че не съм сигурен, че ще проработи. Но можете да опитате и да ни споделите от вашия резултат. Нашият форум ще ви бъде признателен =)
Трябва да опитате, мисля, че ще го препоръчате след първия си синтез като мен!
 

Mulch4065

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 25, 2022
Messages
3
Reaction score
1
Points
1
Благодарим ви за помощта!

Не съм сигурен за етилхлорацетата, но твърдо вярвам, че ацетилхлоридът би трябвало да работи вместо оцетния анхидрид - той е МНОГО по-реактивен, но се надявам да не е прекалено много.

Както и да е, поради това, че тук е лесно да се получи ацетилхлорид, само една бърза реакция и дестилация го делят от оцетния анхидрид

Ще направя още няколко проучвания, тъй като етилхлорацетатът се получава много по-лесно от хлорацетилхлорида.
 

madmoney69

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 29, 2022
Messages
165
Reaction score
160
Points
43
Направихте ли някакъв напредък по него?
 
Top