Имате проблеми със синтеза на хероин в Labdas?

Darksmoke

Don't buy from me
New Member
Joined
May 15, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Здравейте,

Попаднах на това ръководство за синтез и имам няколко въпроса към него.
Въпреки че е на немски език, може би можете да го преведете...

Синтез: In einem 10-ml-Zentrifugenglas werden 28,5 mg Morphin, 29,4 mg N,N-(Dimethylamino)-pyridin, 1 ml Dichlormethan (DCM) und 100 µ l Essigsäureanhydrid vorgelegt. Das Gemisch bleibt nun 5 bis 6 min stehen. Nach Ablauf der Zeit wird das Gemisch mit 2 ml Wasser versetzt und in einem Scheiderichter mit 10 ml Dichlormethan ausgeschüttelt. Das Wasser wird abgetrennt und die organische Phase mit wasserfreiem Natriumsulfat getrocknet. Nach dem Verdampfen des Lösungsmittels bleibt Heroin zurück.

1. Ако към 100 yl Acetanhydrid и 1ml Chloroform се добавят 2ml вода, няма ли това да накара останалата част от нереагиралия Acetanhydrid да се разтвори във водата и да реагира до оцетна киселина?
1б) няма ли след това оцетната киселина да извлече част от хероиновата основа в киселата водна фаза?

2. Ако в сместа има толкова 4-DMAP (който е по-добре разтворим в DCM, отколкото във вода, и е твърд материал, няма ли след изпаряването на DCM да остане не само хероин, но и още 4DMAP?

Мисля, че това са две големи въпросителни за този синтез, но нямам задълбочени познания в областта на химията...

Имам и някои въпроси, които не са свързани със синтеза, а с процеса на пречистване или кристализация.

3. Какво е "морфинов киселинен тартарат" и "неутралната му сол" Няма ли само морфинов тартарат и морфинова основа? Каква трябва да бъде киселата сол на морфиновия тартарат (ако тартаратът е неутралната сол?)

4. Ако от смес от 1-бутанол и толуол се извлече морфин с 1% воден разтвор на винена киселина, дали тогава част от 1-бутанола няма да се разтвори във водата и по-късно, когато морфиновият тартарат се изреже отново с амоняк, дали тогава морфиновата основа няма да влезе в разтвор с частичния 1-бутанол, който се е разтворил във водата? Също така тя не би могла да се изсуши от водата, а обратно.

5. (много важен основен въпрос) Би ли било възможно също така да се извлече база в сол от чиста органична фаза като DCM+Морфин-база с воден киселинен разтвор? Или киселината никога няма да достигне до Морфин-базата, тъй като тя е напълно отделена от водата (с киселината).

Може би някой може да ми помогне! Ще бъда изключително благодарен, ако някой експерт химик ме поучи на моите (може би глупави) въпроси.

Благодаря ви вече,

Darksmoke.
 

Teck Tonik

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 18, 2021
Messages
13
Reaction score
15
Points
3
Честно казано, нямам и най-малка представа, обаче вие правите това, за което винаги съм мечтал да си направите собствен херион lol. Опитвам се да разбера дали е сложно да се направи фентанил, защото това е приблизително размерът на моя толеранс.
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
301
Points
63
Сигурни ли сте, че е необходимо това количество катализатор (29,4 mg за 28,5 mg морфин)? Мисля, че това не е съвсем точно.
Добавя се вода, за да се извлекат остатъците от оцетния анхидрид. Мисля, че хероинът няма да напусне органичната фаза при такова съотношение на разтворителите (H2O/dcm - 2/10).
 
Top