Question Проблем с разделянето на сместа за разреждане на сироп

quickquestion123

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 17, 2024
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Здравейте

Извинявам се за леко глупавия въпрос, това не е никъде близо до готините химически неща, които се обсъждат тук, също така се извинявам, ако е в грешен раздел, не можах да реша дали отива тук, опиати, готвене Q&A и т.н., така че pls ми кажете да се премести, ако е погрешно, но тук е проблемът.

От известно време разработвам собствена рецепта за домашно приготвяне на постно (не е сложно, знам), но се опитвам да я доближа до истинското нещо, колкото е възможно. Взимам си хапчета кодеин и прометазин и се опитвам да ги разреждам във възможно най-малко вода. След като се разбъркат добре с магнитна бъркалка, ги смесвам със сироп с високо съдържание на фруктоза (или обикновен сироп, който правя на собствената си печка, ако съм навън) и мъничко алкохол, за да ги консервирам (понякога). След това добавям всички оцветители, ароматизатори и т.н. и разбърквам много добре на ръка, тъй като магнитната ми бъркалка не може да се справи с вискозитета на сиропа. Проблемът обаче е, че ми харесва да пия само малки количества, тъй като многото ме мързи, така че в крайна сметка обикновено правя 8 флоуза и ги разтеглям, а когато ги оставя за няколко дни, забелязвам, че млечнобялата вода с всичко разтворено в нея се отделя на върха на сиропа (предполагам, че заради различната гъстота). Как да спра това? Това е гадно и не знам нищо за това, което правя наистина, не искам да предозирам и не искам да се налага да ремиксирам всеки път. Може ли някой да ми даде някакви насоки? Благодаря на всички!
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,404
Solutions
4
Reaction score
960
Points
113
Deals
1
Вложих 0 усилия в изследването, но първата очевидна мисъл е да не добавяте вода, а да използвате етанол. Тогава няма да има вода за отделяне, а и така или иначе добавяте алкохол като консервант. Jsu го добавете към натрошените хапчета, вместо да го добавяте по-късно
 
Top