Модерация на форума?

longinfornow

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 8, 2023
Messages
13
Reaction score
6
Points
3
Напоследък видях, че няколко души използват расови обиди в името си. сега, разбира се, имаме много хора от цял свят, така че не очаквам всеки да знае историята или значението на всяка обидна дума в моята страна, но мисля, че това хвърля лош поглед върху форума и може би бихме могли да имаме някакви правила срещу използването на определени думи в потребителското си име. idk какво мислите?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,472
Solutions
4
Reaction score
1,002
Points
113
Deals
1
Мисля, че 🤔🤔 това е ненужна цензура и нарушаване на личните права. Човек трябва да може да се нарича, както иска. Ако вие имате защитено право да обозначавате пола си или пола си по какъвто и да е начин, защо аз да не мога да бъда червенокож хоки? Вие предлагате изпреварващо решение на проблем, който не съществува. Това е моето мнение.
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Братко, аз съм бял с кожена глава, моята ЖФ е отчасти джамазец/сириец. Децата ми са нашият продукт. Майната му на тази б.с. за свободата на словото, стига да не си неонацист, на кого му пука как се наричат хората? Наричали са ме whiteboy , honkey достатъчно пъти от моите братя с по-тъмна кожа и доверие, дори са ме наричали бял с думата N, стига да не е омраза, просто свобода на словото, майната му на тези глупости. Той я, тя те, чернокож бял? Не сме ли просто хора в основата на всичко това?
 

longinfornow

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 8, 2023
Messages
13
Reaction score
6
Points
3
Предполагам, че всичко зависи от това какъв се опитва да бъде този форум, искам да кажа, че не е нищо ново да се видят обиди, използвани във форумите, нито пък е изненадващо, но тук имаме правила и дори модерация, така че наистина сме само на една крачка от кодекс на поведение.
При това положение се съмнявам, че на някого му пука, но мисля, че това може да се промени, ако форумът получи повече внимание отвън.
 

soprano82

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 26, 2023
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
Самият аз не съм виждал нищо от такова естество, като се има предвид, че не съм тук от толкова дълго време. но като цяло, както онлайн, така и офлайн, в живота съм открил, че да не се взимаш твърде насериозно и да развиеш самоиронично чувство за хумор е най-добрият инструмент, за да преминеш през живота невредим. Защото ние сме създания на навика и поддаването на ролята на жертва няма да бъде кратка нежелана спирка в нашето пътуване, а постоянна дестинация.

Освен това не мисля, че цензурата би се приела добре в пространство като това, не защото хората искат да псуват сами по себе си, а по принцип, хората биха я възприели като посегателство върху основни човешки права и слово и може би дори биха се опитали да разширят границите още повече, което би направило ситуацията, която описвате, потенциално по-лоша.

Сигурен съм, че администраторите/модераторите имат достатъчно работа, за да се справят с големия брой спорове за ред, което е мястото, където трябва да бъдат техните приоритети, според мен.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Расизмът не е мнение, а престъпление срещу човечеството!


Тези, които си дават име, дискриминиращо определени групи, го правят не защото искат да изживеят личната си свобода, а защото искат да изключат дадена група и да я обидят. Това е истината и нищо друго.

Препоръчвам ви да отидете отново на училище, явно е било твърде отдавна за вас двамата, или сте добре дошли да си припомните отново фактите, за да се замислите отново върху смисъла на думите си.

 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,472
Solutions
4
Reaction score
1,002
Points
113
Deals
1
Трябва да разберете, че хората, които използват тези имена, са от групата. Искате да кажете, че те желаят да изключат себе си? Може би, но това не изглежда да следва логиката. Наричам себе си с имена, които хората от моя етнос намират за пренебрежителни, и причината да го правя е да повишавам осведомеността. За да повиша осведомеността, че тоягите и камъните могат да ми счупят костите, но никога няма да ме наранят.
Важно е да помним миналото, но аз не бях в него, както и вие. Не
Всички престъпления срещу човечеството са расизъм, но целият расизъм не е престъпления срещу човечеството не е расизъм... аз правя много наркотици, но съм почти сигурен, че реакцията ти е предимно сигнализиране за добродетел. Не ми се струва искрена или подходяща за ситуацията. Тя не предлага никакво прозрение или смислен коментар, така че ми е трудно да разбера стойността ѝ.
 

MarkAnderson

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Feb 22, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Важна е гледната ви точка относно използването на определени наименования за осведоменост, като се набляга на устойчивостта. Признаването на сложността на историческите събития и индивидуалния опит е от решаващо значение. Въпреки че намерението зад отговора ми беше да се обърне внимание на потенциалната чувствителност, оценявам обратната ви връзка. Участието в смислен диалог за расизма включва различни гледни точки и аз съм тук, за да насърчавам конструктивните разговори.
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Този сайт е посветен на химията?
 

longinfornow

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 8, 2023
Messages
13
Reaction score
6
Points
3
да, но колкото и да става въпрос за химията, става въпрос и за легитимиране на търговията с лекарства като такава, която се уважава и на която се вярва, че поддържа същия стандарт за качество като този, който се прилага към фармацевтичните компании, са форумът не може да бъде приеман сериозно, ако не можем да уважаваме всички религии, полове и етноси във възможно най-добра степен, трябва да осигурим приобщаващо пространство, където всички се чувстват добре дошли, расовите обиди не само са неуважителни, но и не отчитат съвсем реалната тежест, която носят. ако продължаваме да допускаме дискриминация в този форум, подкопаваме мисията на този форум и активно вредим на репутацията му сред широката общественост. помислете как ще изглежда това в някоя новинарска статия, искаме ли да изглеждаме като расистки егоистични наркодилъри или като някакви хипита с мисия отговорно да предоставят наркотици?
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
226
Reaction score
160
Points
43
Аз съм сравнително нов тук, така че ме поправете, ако греша, но това до голяма степен изглежда като несериозен проблем. Когато потребителите започнат да сключват съюзи и да отправят заплахи или да се опитват да набират хора за своя "клан", или да се организират по този начин, тогава някой трябва да се намеси и да ги накара да го отведат някъде другаде. Ако някой иска да нарече себе си нещо, което някой може да сметне за обидно по злонамерен начин, той само проектира собственото си невежество. Кой е дискриминиран? Всички ние сме толкова анонимни, колкото изберем да бъдем. Тук на всички е предоставена една и съща възможност. Ако не ви харесва, не сте длъжни да се занимавате с тях. Ако не се отнася за вас, оставете го да мине. Ако наистина ви притеснява толкова много, може би имате нужда от малко по-дебела кожа.

Как ще изглежда това в някоя новинарска статия? Този сайт до голяма степен е фокусиран върху дейност, която повечето хора няма да разберат или харесат, независимо дали сме политически коректни или не. Смятам, че този манталитет е продукт на десетилетия културна подривна дейност от страна на медиите, училищата, развлекателната индустрия, политическата сцена и т.н. Необходимостта да се застъпим за хората, които не могат да се "защитят" сами. Ако това не е "привилегията", за която говорят, не знам какво е. Идеята, че някой се е справил толкова добре, че има времето и енергията да се бори за всички, които нямат тази "възможност" - малцинствата. "Трябва да се върнеш в училище" е типът отговор, който очаквам да чуя. За какво? Критична расова теория или обучение за чувствителност към ЛГБТ? Или за да бъда подложен на лицемерието и двойните стандарти отново и отново? Говорейки за себе си, предполагам, че съм твърде глупав, за да възприемам необходимостта да се налага да бъда харесван или приеман от всички. Отдавна съм свалил този товар.

Не се сблъсквам с твърде много глупави националисти. "Нео-нацистите" и този тип компания, от друга страна, са от друга порода. Съвременното левичарство, са повече или по-малко склонни към същия фанатизъм - само че вместо нетърпимост, вие ТРЯБВА да толерирате цялата дегенерация и мръсотия, иначе сте "расист, нацист, хомофоб и т.н." Не е нужно да си гений, за да видиш какво не е наред със света и защо. Иска ми се да мисля, че повечето от нас са се озовали тук, защото са "извън закона" - това не означава, че сме непременно лоши хора. Означава, че не позволяваме на други хора да решават как да живеем живота си. Че не се страхуваме да бъдем себе си, каквито и да сме. Познавам себе си много добре и се чувствам много добре в кожата си. Когато се опитвах да бъда такава, каквато си мислех, че всички искат да бъда, се мразех, бях шибано нещастна. Политическата коректност и организираната неоправдана омраза са две различни неща. Изгледайте филма "Гран Торино" с Клинт Истууд, ако не ви е прекалено тежък...

Да обобщя: "Може да не съм съгласен с това, което имаш да кажеш, но ще умра, борейки се за правото ти да го кажеш".
PS, да, трябва да си намеря работа. :D
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
531
Reaction score
248
Points
43
Мисля, че докато всички се разбираме и сме цивилизовани, няма нужда да се притесняваме за потребителските имена. Ако тези хора се окажат тролове, можем да се отървем от тях
 
Top