L-PAC (фенилоацетокарбинол)

Enki777

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2023
Messages
12
Reaction score
1
Points
3
Здравейте на всички, аз съм нов тук. Би ли могъл някой от вас, които имат опит, да сподели с мен и с други, които се интересуват, някакъв добър и ефикасен метод за производство на този прекурсор на ефедрина в домашни условия? Разполагам с бензалдехид, дрожди, меласа и кофа за алкохолна ферментация. От известно време събирам информация, преведох на моя език един патент (US6271008), както и някои други изследвания, любопитен съм за този процес, за съжаление не съм запознат с този усъвършенстван химически код, обичам, когато знанията се дават ясно, а повечето от тези изследвания са написани на езика на учените, трудно е да се докопаш до конкретна, последователна информация, а не бих искал да объркам нещо, като направя нещо неточно, затова моля опитните в този метод да ме водят като разбиращ родител за ръка стъпка по стъпка. Вярвам, че това може да бъде опростено в инструкции в подобен стил (предпочитан примерен шаблон):

За да получите 100 г фенилацетокарбинол (по метода на биотрансформацията), трябва да:
1) Добавете х милилитра/грама меласа в кофа, след което добавете (х) грама дрожди
2) След 24 часа добавете (х) милилитра/грама бензалдехид
и т.н.


Можете ли да ми помогнете да попълня тази инструкция по точен начин, така че да послужи на мен и на други хора, които се интересуват от производството на l-PAC в бъдеще? Или съм пропуснал някоя тема, която лесно би могла да ме насочи към решението? Помогнете ми да опростя тази енигма. Поздрави!
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Здравейте, тази биосинтеза е доста сложна. Тя е с много повече стъпки, отколкото споменахте по-горе. Ако не сте биолог или химик, си струва да започнете с други начини за синтез.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
531
Reaction score
287
Points
63
като биохимик и специалист по синтетична органична химия се чувствам длъжен да ви кажа, че "изкуството" не стои в събирането на материалите (и организмите) и осигуряването на оптимални условия за необходимото време, а по-скоро в извличането на целевата молекула от сместа в достатъчно чиста форма
 

Enki777

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2023
Messages
12
Reaction score
1
Points
3
Ако желаете, можете да разширите тази тема. Ще се радвам да се запозная с вашите знания. Може би бихте могли да ми препоръчате някои интересни източници, от които черпите знанията си.
 
View previous replies…

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
531
Reaction score
287
Points
63
един стар професор ми каза точно това, използвайки други думи, така че това не е цитат, но казва истината... Хванах само края на кошерния форум, но базата данни за родий беше основният ми източник на информация... Горещо препоръчвам практическата органична химия на Vogel като ръководство за учебник, както и Pihkal an Tihkal очевидно.
 

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
66
Points
18
Трябва да се съглася, че в биопроизводството основният разход, след като имате работещ щам, обикновено е пречистването на продукта. С L-PAC обаче това не е толкова лошо, не са необходими никакви модни колони или нещо подобно
 

Enki777

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2023
Messages
12
Reaction score
1
Points
3
О, какъв прекрасен отговор, толкова съм любопитен за тези знания, благодаря за това. Тъкмо проверявам книгата на Вогел, а също така ще проверя Пихкал и Тихкал, виждам, че първата е доста дълга книга, но съм гладна за знания и мозъкът ми иска да яде :)
 
Last edited:

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
166
Points
33
Веднъж експериментирахме с обикновена мая, бензалдехид и захар (меласа).
И получихме л-пакет.
Възстановихме л-пак по различни начини.
Като цяло технологията работи, но не е получила промишлен мащаб.
 

Enki777

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2023
Messages
12
Reaction score
1
Points
3
Благодаря за отговора. Ще тествам ефективността на биосинтетичния метод чрез знанията, които имам за ядрената физика, имам много конкретна представа за нея. Би било чудесно да споделя резултата от моето изследване с всички вас.
 

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
66
Points
18
Като допълнение към това, което вече беше казано преди, използването на обикновена бирена/пекарна мая ще доведе до слаби добиви. В промишлен мащаб това се прави със специализирани щамове, получени чрез мутагенеза и селекция. Подобно на 20-кратно увеличение на добива.

Както и да е, през следващата седмица или две ще предложа подробно ръководство за това как да се направи, но все пак в интернет има някои много опростени техники.
 
View previous replies…

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
531
Reaction score
287
Points
63
Идеята за щам е вярна... оптимизираните образци са изключително скъпи и не са публично достъпни
 

Enki777

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2023
Messages
12
Reaction score
1
Points
3
Благодаря за отговора. По въпроса за производителността - познавам една методика, която може да окаже значително влияние върху производителността и чистотата на крайния продукт, и възнамерявам да споделя резултатите си, след като натрупам достатъчно знания и тестове. Ще бъда изключително благодарен за това ръководство, най-много ме интересува съотношението на използвания бензалдехид спрямо меласата и другите продукти, използвани в синтеза, информацията, която намерих, е доста неконкретна.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
531
Reaction score
287
Points
63
трябва да прочетете за явлението, наречено инхибиране на субстрата (идеята, че твърде много от веществото, което трябва да се трансформира, пречи на ензима да работи ефективно, като по този начин добивът спада значително, ако не се убие реакцията)
 

Enki777

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2023
Messages
12
Reaction score
1
Points
3
Благодаря за съвета, просто проверявам.
 

Enki777

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2023
Messages
12
Reaction score
1
Points
3
Изучавам учебник за студенти по биохимия и очаквам с нетърпение да прочета вашето ръководство :)
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
659
Points
93
Deals
8
Мисля, че е по-добре да го купите директно е на разположение в търговската мрежа.
 

Enki777

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2023
Messages
12
Reaction score
1
Points
3
За съжаление не е наличен в магазина в цялата ми страна, , дори няма преводи на моя език, ако искате да го направите, трябваше сам да преведа патент US6271008, както и KC18-3-0363 и Pure Appl. Chem. 1997, Vol. 69, No. 11, pp. 2371-2386, за да извлека знанията.
 
View previous replies…

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
659
Points
93
Deals
8
Той може да дойде директно от доставчиците от Китай на вашия адрес.
 

Enki777

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2023
Messages
12
Reaction score
1
Points
3
Благодаря за съвета, но мисля, че все пак е по-спестовен, по-добър и удовлетворителен вариант да отида само до корена на синтеза и да си направя собствен. Ще използвам някакво ормусно вещество, за да го направя (течна плазма от костен мозък) и съвременни познания по алхимия/ядрена физика, за да получа потенциално много по-малко замърсяващ разтвор, мисията ми е да намеря спасителна алтерватива на класическия метамфетамин без/с намалени странични ефекти, за да може да се наложи да правя собствен L-PAC. Ако намерим нещо спасително, това може потенциално да спре войната с наркотиците, затова избрах метода на биосинтеза, защото притежавам вещество, което почиства всичко и го прави симбиотично в нано-атомен мащаб. За да обясня малко моя подход, добавям графика, която малко обяснява метода, който ще използвам.
 

Attachments

  • 0zQAlx6gZf.png
    0zQAlx6gZf.png
    186.3 KB · Views: 277

Enki777

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2023
Messages
12
Reaction score
1
Points
3
Позволете ми да копирам откъс от съобщение, изпратено до потребителя G.Patton: Става въпрос за плазмена технология, основана на ядрената физика, материята се случва на нано-атомно ниво, тествам тази технология от много години и успешно постигнах излишък в производството на метали, без да се разграждат базовите образци, това е вид синтез на суровината в резултат на правилната конфигурация на магнито-гравитационните полета, сега тествам друг аспект на тази технология, разкъсах атомните връзки на костния мозък, подредих полето му (магнитна кристализация), за да получа плазма, и бих искал да я използвам като добавка към средата за дрожди при производството на L-PAC, за да получа потенциално изключително чисто ново вещество, много подобно на l-фенилоацетокарбинол, но много по-кристализирано (пречистено, силно интегрирано на клетъчно ниво), това също би могло да окаже огромно влияние върху ефективността на производството на L-PAC, тъй като полученото от мен вещество е в състояние да осигури на дрождите безкраен брой елементи, необходими за биосинтеза, и може да бъде успешно постигнато без сложно лабораторно оборудване, просто като се следват инструкциите, които възнамерявам да разработя, тествам и усъвършенствам, а след това да споделя с некомерсиална цел, за да окажа влияние върху намаляването на вредите, налудничави от тежките несимбиотични елементи, които са страничен продукт на класическите методи за извличане и синтез.
 

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
66
Points
18
Тази тема взе неочакван обрат -_-
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
156
Points
43
Моля, обърнете се към специалист по психично здраве
 

catalyst4232

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 26, 2023
Messages
18
Reaction score
1
Points
3
Бихте ли ми изпратили информацията по електронната поща, моля?
 

catalyst4232

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 26, 2023
Messages
18
Reaction score
1
Points
3
Какво е на разположение? L-pac?
 
View previous replies…

catalyst4232

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 26, 2023
Messages
18
Reaction score
1
Points
3
Това не ми позволява да ви изпратя съобщение. Пишете ми, моля
 
Top