Question Ако някой започва от нулата, къде бихте го насочили?

curiousgeorge

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 7, 2023
Messages
10
Reaction score
5
Points
3
Химията на лекарствата ме интересува безкрайно много. ДЕЙСТВИТЕЛНАТА химия не чак толкова.

Бих искал да седна и да науча някои от основите. Разполагам със свободно време и интернет.

Къде трябва да отида за основите на химията? В Youtube?

Колко време ще ми отнеме да се науча да произвеждам нещо като алпразолам?
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,649
Solutions
2
Reaction score
1,748
Points
113
Deals
666
При тази формулировка на въпроса никой няма да ви даде отговор. Учете, опитвайте, поправяйте грешките, учете отново, опитвайте отново.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
545
Reaction score
298
Points
63
Скъпи ми приятелю, напълно разбирам твоята нагласа, но ако мога, от все сърце ти предлагам да се опиташ да разбереш и основите, а след това за всяка документация, свързана с лекарствата, моля, информирай се за явленията, свързани с процеса на приготвяне. Youtube е добро начало, то и мен ме насочи по правилния път, заедно с практическата органична химия на Vogel (това е голям .pdf файл, не се плашете, ще ви научи на много неща), започнете с разбирането на общите/неорганичните основни понятия, след това преминете към основните лабораторни техники (рекристализация, дестилация, киселинно-основна екстракция и, разбира се, самия синтез и други методи за пречистване - вакуумна филтрация, осоляване, разтворители, реактиви и т.н.), след това трябва да се справите с писането на молекулни структури и номенклатурата (наименуването им). Алпразоламът е мощен и дори да има сравнително нов горещ метод за неговия прост синтез от достъпни прекурсори (2-амино-5-хлоро-бензофенон + 2-бромо-пропионил-хлорид + хидразин + разтворители и оборудване) любезно препоръчвам да се започне с някои практически експерименти, преди да се работи с опасни химикали, а също така първо да се направи диазепам (защото е по-малко мощен и рискът от случайно предозиране е около десет пъти по-малък), също така не е необходимо да се използва хидразин, който е доста експлозивен. Започнете с прости неща като флуоресцеин и си проправете път до амфетамина, като синтезирате свой собствен 2-фенил-нитропропен, а защо не и нитроетан (може да е демотивиращо разочароващо, но това е нещо, което всички конфронтираме), така или иначе, в bitchute.com има потребител на име ChemPlayer... гледайте видеоклиповете му и научете практиката от него и използвайте речника на Вогел като речник за Пихкал, който трябва да бъде вашата библия за изучаване, поне докато започнете да виждате и разбирате моделите и какво означава всяка стъпка (Саша е свършил чудесна работа, като е обяснил всяка причина за извършваните стъпки). Бог да ви дава късмет и да се развихрите!

P.S. Наясно съм, че успокоителните са вашата цел и искрено се надявам, че забогатяването не е вашият план, а увеличаването на стойността ви като човек, за да бъдете достоен потомък на Прометей, GHB е далеч много по-лесен за производство успокоител, но има своите опасности при употреба.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
545
Reaction score
298
Points
63
ВИТРИОЛ! (V.I.T.R.O.L.)
Visita Interiora Terrae Rectificando Invenies Ocultum Lapidem (Посещение на вътрешната част на земята).

Мъдростта е екзистенциалната цел за разбиране на заобикалящия свят и тя идва от размишленията навътре и търсенето дълбоко в себе си. Експериментирането с материята е метафора за намирането на САМОТО себе си.
 

general

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 14, 2023
Messages
40
Solutions
2
Reaction score
18
Points
8
Здравейте. това е наистина труден честен въпрос там. аз също споделям това желание да науча тези неща за много повече от това, че са интересни. получаването на отговори на основни въпроси може да бъде малко трудно тук. без неуважение, този форум е много по-напреднал с различни цели. моите методи досега бяха следните. започнете да ядете, дишате и спите химия.Поставих си за цел да постигна една цел, повече от това в област, която е толкова сложна и разнообразна, просто няма да се случи.Гледайте всеки видеоклип в youtube, който намерите, дори и да не изглежда, че се отнася до вашия intrest.You трябва да се създаде основа на basics.Id кажа, че вземете онлайн курс за gen. chem. и или chem.1/2.Купи си всички апарати и просто ги провери, за да видиш как всичко се съчетава и работи заедно.Ако искаш да направиш нещо, може би си купи всички химикали, за да ги имаш.Проучи по дяволите листовете с данни за безопасност и научи всички основни свойства и реагенти.В общи линии, какво правиш и какво не правиш.Проучете ППЕ, за да видите какво има за безопасни неща и научете за всички тях. проучете условията за съхранение и методите за съхранение на тези химикали, за да не създадете химическа авария... смях... и най-важното, споделете с мен всеки начин, който намерите, по-ефективен от горния. аз също съм малко изгубен... смях.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
545
Reaction score
298
Points
63
Вие сте се произнесли мъдро! Моля, опитайте се да ми изпратите PM Може би ще сметна, че си заслужавате моите лични и персонализирани насоки За да постигнете целта си, като ви посъветвам по въпроса. В зависимост от това къде се намирате аз, може също да ви помогна да си набавите всичко необходимо и да си проправите път към продукта в такъв ред, че да сте разбрали завинаги това, което трябва да знаете. За щастие се появи нов и по-рядък по-малко сложен метод за това, което искате, но ще имате нужда от напътствия стъпка по стъпка, за което предлагам услугите си. Всички мои курсисти са постигнали успех в различни области, а аз съм със страст към седацията, така че съм готов да ви помогна както на място, така и по-желание насаме.
 

erstwhile

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 8, 2023
Messages
25
Reaction score
11
Points
3
Започнете, като научите как да извличате ДМТ. След това научете как да превърнете ДМТ в сок за вейпинг. След като сте усвоили това, можете да научите как да превръщате CBD в активни канабиноиди.

Това би трябвало да ви държи заети за известно време.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
545
Reaction score
298
Points
63
Екстракцията на ДМТ е най-възпитателната и успешна отправна точка, в интернет има много методи и мога да проверя дали избраният от вас е подходящ. Ще ви науча на извличане на алкалоид от растителен материал (най-добре е да се използва кората на корена на Mimosa hostilis), по малко забавен начин този препарат работи по-добре с гето лаборатория и методи (предполагам, че всичко ще бъде обяснено, но моят съвет е, че трябва да използвате органичен разтворител колкото е възможно по-чист и с прилично ниска точка на кипене C6-C8 или иначе казано петролен етер, също така ще трябва да се сдобиете с колкото се може по-голяма спринцовка, тъй като тези, които се използват за почистване на уши 60-150 мл, могат да се намерят в магазин за парамедицински стоки, а не в нормална аптека, освен буркани и други неща, може да ви трябва и кафемелачка (може да се използва за готвене на храна, след като я почистите), не забравяйте голяма фуния (пластмасова е добре, най-добре е полимер тип HDPE) и може би аквариум с потопяем нагревател, така че да поддържате температурата на сместа около 40С (термометърът е полезен), рН хартия е добре да имате, но не е задължително, и не на последно място - пирексова чиния, която да поставите във фризера, и лъжичка и пинсета, за да извадите кристалите, филтърната хартия (тази за кафе е достатъчно добра) е, за да поставите кристалите и да ги оставите да абсорбират течността на повърхността. След като се събере реколтата от кристали от фризера, можете да оставите съда с останалата течност, за да се изпари част от нея (внимателно може да се използва сешоар), преди да го поставите обратно и да получите нова реколта. Що се отнася до химията на CBD, все още не съм я пробвал, но ме привлича и може би някой ден ще го направя... С най-добри пожелания!
 

HULKMAN

Don't buy from me
New Member
Language
🇬🇧
Joined
Oct 21, 2024
Messages
3
Reaction score
1
Points
3
Аз също съм амбициозен и ентусиазиран начинаещ химик, тази тема ми беше много полезна, Благодаря ви,
 
Top