Как да синтезираме 4-метилпропиофенон?

hlebsladky2

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 10, 2022
Messages
12
Reaction score
3
Points
3
Здравейте, хора! Дойдох тук с такъв въпрос, тъй като напоследък се появиха огромни трудности с получаването на 4MP. Не искам да го поръчвам от Китай или нещо подобно. Знам, че синтезът на 4MP не е далеч по-труден от този на Броминацията (4mmc). Така че искам да го направя сам. Наскоро намерих реакцията на Фридел-Крафт, но тя не ми помогна много, тъй като не намерих точна информация. Някой знае ли как да го направи? Мерси!
 

Netflix

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 9, 2022
Messages
54
Reaction score
52
Points
18
Можете да го поръчате от европа също какъв проблем виждате
 

billian1

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 28, 2022
Messages
4
Reaction score
1
Points
3
14,8 g (0,1 mol) 4'-метилпропиофенон се въвеждат в 100 ml хлороформ в присъствието на малко количество фино смлян алуминиев хлорид и разтвор на 15,9 g (0,1 mol; 5 ml) бром, в 20 ml хлороформ се добавя капка по капка, докато се охлажда с ледена баня. Сместа се оставя да реагира за една нощ при стайна температура. След това се филтрира, разтворителят се изпарява от филтрата и кристалният остатък се промива с диетилов етер. Събират се 21,5 g кристали. И ако имате нужда от въпроси за Forder или да поръчате, просто изпратете съобщение до мен, ние работим само с наши клиенти от ЕС.
 

hlebsladky2

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 10, 2022
Messages
12
Reaction score
3
Points
3

Твърде голям риск. Такива пощенски пратки са опасни в моята страна.
 

billian1

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 28, 2022
Messages
4
Reaction score
1
Points
3
Не, не е опасно, когато се отнася за нас, сър, просто изпратете PM и ще ви дам указания как работят нещата дискретно Окей
 
Top