Как се произвежда опиум от маковите растения?

omases

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 5, 2024
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Здравейте на всички, исках да попитам дали някой може да обясни процеса на събиране на полето и производството на опиум. По-специално, след като маковете са гравирани и смолата е събрана, какво трябва да се направи след това, за да има черен опиум за пушене? Имате ли и някакви съвети за отглеждането? Благодаря за отговорите
 

YenaneY

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 8, 2024
Messages
20
Reaction score
8
Points
3
Трябва да добавите разтворител (бих препоръчал етанол, защото той вече ще се изпари при стайна температура) към латекса и след това да го оставите във форма известно време, така че алкалоидът да се разтвори. След това трябва да го филтрирате и след като получите филтрираната течност, трябва да оставите разтворителя да се изпари и алкалоидите да кристализират. Сега можете или да направите допълнителни стъпки за повишаване на чистотата, или вече да ги използвате, като на този етап те трябва да са на прах/кристали.
 

Anarchy Labz

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Apr 9, 2024
Messages
54
Reaction score
43
Points
18
Може ли това да бъде направено със семена?
 

YenaneY

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 8, 2024
Messages
20
Reaction score
8
Points
3
Не мисля, че е така, семената сами по себе си не съдържат алкалоиди, а само латексът.
 

Anarchy Labz

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Apr 9, 2024
Messages
54
Reaction score
43
Points
18
Хората правят чай със семената, така че си помислих, че може да свърши работа.
 

YenaneY

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 8, 2024
Messages
20
Reaction score
8
Points
3
Като че ли има много малко количество, но то в повечето случаи не е достатъчно, за да се извлече ефективно, а и може да е по-трудно да ги разтворим от него, така че добивът ще е сравнително нисък.
 
Top