Question Как да си направим сол без генератор на HCl,.

madafaka

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 13, 2023
Messages
8
Reaction score
0
Points
1
Здравейте, момчета,

Имам всички необходими неща за редукция на p2p с NaBHr4. исках само да задам този въпрос. в края на синтеза остават dcm+фребаза, мога ли просто да се отърва от dcm, като го изпаря (дестилирам), и след това да смеся фребазата с ацетон и да добавя солна киселина?Имам само hcl с вода (солна киселина) и в момента нямам сярна киселина за газовия генератор на hcl.Мога ли просто да го направя, както описах?
 

Heineken

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 8, 2023
Messages
111
Reaction score
55
Points
28
Имате нужда от HCl, защото сте направили амфетамин hcl
 

madafaka

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 13, 2023
Messages
8
Reaction score
0
Points
1
Правя метамфетамин, а не амфетамин. знам, че имам нужда от HCl, но не искам да правя газ, защото искам да го титрувам с 31 перцента солна киселина.
 

googie

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 1, 2023
Messages
45
Reaction score
32
Points
18
Мисля, че в HCl 31% има твърде много вода, ще загубите продукта.
 

Ortist

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
89
Solutions
1
Reaction score
54
Points
18

Да, можете да използвате воден hcl и изопропанол вместо ацетон. Просто добавете киселината на малки порции, разбъркайте добре, изчакайте и след това проверете рН. Това отнема време. Ако разтворите ви са станали розови, това означава, че сте добавили твърде много hcl.

1. Смесете свободната основа с изопропанол и добавете HCL (aq)

2. Изпарявайте до получаване на сироп. Охладете, за да се кристализира.

3. Измийте/рекристализирайте. Най-добрият разтворител за тази стъпка е горещ/врящ етилацетат
 

madafaka

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 13, 2023
Messages
8
Reaction score
0
Points
1
Много ви благодаря, господине, за тази информация. предполагам, че мога да заменя изопропанола с метанол, нали?
 

Ortist

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
89
Solutions
1
Reaction score
54
Points
18
да, можете да използвате всеки алкохол. етанол, метанол или изопропанол. уверете се, че сте изпарили всичко, което ври <100 градуса, включително вода. след това охладете и то ще се втвърди.
 

Heineken

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 8, 2023
Messages
111
Reaction score
55
Points
28
У използвайте сух лед и не е необходимо да чакате цяла нощ
Хвърлете фребазата в същия ацетон 1:1 смесете я и хвърлете киселината HCl или можете да я смесите с ацетон хвърлете в сухия лед за около 20 мин. и хвърлете във фребазата и разбъркайте бързо всичко това е свързано с цвета не се притеснявайте можете да измиете с ацетон и кристалът ще бъде бял
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Някой, който знае за какво говори.
Хвърлянето на сух лед в разтвора понижава самия разтвор. Но сухият лед е толкова студен и рН е различно при ниска температура, например -80, ако добавите достатъчно, така че най-вероятно ще бъде наистина бял

Това е същият принцип, както да взривиш HCl в неполярния си, но точно обратният принцип
 
Top