Колко трудно е да се поръча метиламин

Methylamine

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 30, 2022
Messages
21
Reaction score
18
Points
3
Здравейте на всички
Какъв проблем или неприятност е поръчването на някакъв метиламин Hcl или разтвор онлайн ?
И как се изпраща?
Защото разбирам, че когато метиаминът е течен разтвор, тогава е силно запалим.
И е по-безопасно да поръчам разтвор или хак?
Аз съм новак, така че се опитайте да разберете.
 

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
85
Points
28
Deals
1
Откъде сте? В САЩ или ЕС е голям проблем. Но ако сте в Индия или Китай, проблемът не е голям.
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
160
Points
43
Съгласен съм. От това, което знам, метиламинът не е незаконен за притежаване в ЕС, въпреки че по закон трябва да попълните декларация за краен потребител, за да го поръчате.

Има компании, които така или иначе го продават, но все пак да те хванат с голямо количество метиламин е проблем, независимо дали човек го признава или не. Метиламинът в големи количества се използва предимно в промишлеността, а не в обикновената домашна химия. Така че те ще задават въпроси.

Но от техническа гледна точка не е незаконно да се притежава. Мисля, че дори и да е законно, все пак може да ви бъде повдигнато някакво обвинение за това. Обикновено изглежда, че сега превишават правата, огъвайки законите, така че всичко по отношение на химията да е незаконно. Сигурен съм, че биха могли да измъкнат нещо, ако искат.
 

tajira

Don't buy from me
Resident
Joined
May 7, 2022
Messages
30
Reaction score
15
Points
8
Ако няма да е законно, тогава няма да се продава, но е.
Как мислите, как хората тук се сдобиват с метиламин? Робски влак или нещо подобно?
 

Mind

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 24, 2023
Messages
1
Reaction score
1
Points
3
Защо да поръчвате нещо, в което има малко законна употреба и около което витае такъв огромен облак от подозрения?

Както и да е, това се прави толкова лесно, че чак е умопомрачително... Килограми от това прекрасно красиво нещо (подчертах ли лесно) могат да се синтезират само за няколко часа (без да включваме времето за охлаждане на реакционния съд).

Малко железен хлорид като катализатор, MeOH, NH4Cl и dH2O при висока температура и високо налягане.

За един килограм или по-малко наведнъж открих, че малки фурни за плот работят перфектно с малка модификация, добавяне на SSR и цифров PID контролер (Rex-C100).

А за тези, които биха искали да ме разпитат за подробностите около този лесен синтез на метиламин, в който току-що споменах и/или намекнах...

Бих използвал стоманена тръба с диаметър 2 инча, в която има резба на всеки край, участък от тръбата с дължина 6-10 инча, който се завинтва в тройник с диаметър 2 инча. Другите два отвора на са запушени с тапи с резба, а краят на дължината на тръбата и, който е с резба, има и капачка с резба. При първа употреба не забравяйте да накиснете в HCL, за да отстраните всички или част от покритията.

Не е много технологично, но е доста ефективно, бих поставил Rxn съда под гумата на автомобила и бих използвал много дълъг тръбен ключ, възможно най-големия, за да отворя съда.

И точно тогава бих предложил да се обърна към....to...TFSE (Google или еквивалент)

Що се отнася до температурата и времето, 2 часа при 300С.. и никога не съм забелязал реакцията да е много придирчива по отношение на температурата или времето.

И през всичките тези години, десетилетия по-късно, все още ме учудва, че имам чувството, че съм единственият човек, който е приел и се е влюбил в този конкретен синтез.

Ако само можех да открия или да произведа толкова прост синтез на фенилетиламин с една тенджера, висока температура и високо налягане, колкото този синтез на метиламин.
 
Top