Скрийте данните си на всяко USB устройство

whey?

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
19
Reaction score
10
Points
3
В следващите стъпки ще ви обясня с един много лесен пример как да направите операционната си система, включително всичките си данни, преносима и невидима за нежелани посетители.

Тъй като преобразуването се обяснява от само себе си, то не е документирано картинно.



Стъпка 1:


Вземете USB памет с висока скорост на четене и USB 3.1.

В моя случай това е Samsung MUF-128AB.

С тези размери тя е идеална за тази цел.

IrFBH3qk5h



Трябва само да премахнете отпечатъка върху флашката.

На следващо място създавате буутваща флашка с операционна система като Windows to go / Linux Mint чрез "Rufus".

В Youtube има тонове инструкции.

След като инсталацията приключи, влизате в биос, зареждате флашката и прехвърляте всички съответни данни на новата система.



Стъпка 2:


Поръчайте комплект за поправка на USB чаркове, който изглежда автентичен.



Сега мисля, че всичко трябва да е ясно.

Вземете суперлепило и залепете кабела първо с гнездото от страната на USB C, а след това със самия конектор.

Обърнете внимание на разстоянието от гнездото до конектора и на това, че то е подравнено праволинейно.

Вземете клещи и отрежете пластмасовия корпус на устройството falsh.

Ще видите, че няма разлика от размера до резервната част.

Залепете капака от другата страна и внимателно се опитайте да поставите флашката там.

Не го натискайте прекалено силно, за да не отстраните малко пластмаса от вътрешната страна на капака.

В моя случай стикът беше малко по-голям, така че капакът се напука, поради което стикът стои малко криво в калъфа, както на снимките.

Сега имате отделна операционна система, която е достъпна само ако включите "кабела за зареждане" в компютъра и го стартирате чрез Bios, който няма да бъде намерен и конфискуван в случай на заповед за обиск, защото не е носител на информация.

Q5lIZbWzwF



За да сте сигурни, че нищо няма да се случи, изключвайте го от компютъра след всяка употреба и го включвайте към захранващия адаптер.

Od76y8APoa
TS5pPjWqlB





За хората, които се нуждаят от още по-голяма сигурност като мен, има още една стъпка.



Стъпка 3:



Купете още една USB памет и МАЛЪК USB OTG адаптер.

WUPOvFbu1H



Освен това се сдобих с електрическа цигара OXVA xlim SE.

PHW9Y3xlIk
NyVKcOgjoF



Тя може да се отвори, като се извади щифтът отстрани, както е показано във видеото.


Всичко, което трябва да направите, е да извадите батерията, да отрежете OTG кабела и да го запоите към USB C порта.

FXzYoB37ON



Включете новата USB памет, сглобете я и я свържете към компютъра чрез кабел за данни.

E5sdwoiFCE



Заредете системното си устройство от кабела, криптирайте го и поставете ключа на другото.


Завършете!
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
599
Points
93
Запазено в моята библиотека :) Това е невероятно!
 

whey?

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
19
Reaction score
10
Points
3
Благодаря ви, надявам се, че съм успял да помогна за повишаване на вашата безопасност.
Разбира се, ще бъда благодарен да чуя и за вашите лични идеи. Възможностите са безкрайни, когато се има предвид, че почти всичко може да бъде свързано чрез USB.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
599
Points
93
Определено, нямам време rn да го създам и не е необходимо на 100%, тъй като не съм продавач, но ще го създам, когато настъпи подходящият момент
Всъщност би било доста налудничаво всичко това да се запише на USB C-тип, а не на обикновен, за да отговаря на външния вид на зарядните устройства за Android! Повечето преносими компютри така или иначе имат C-Type портове... Чудя се дали прехвърлянето на данни би било възможно чрез C-тип портове за зареждане в преносимите компютри, но съм сигурен, че това ще бъде най-лесното нещо за реализиране
 

whey?

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
19
Reaction score
10
Points
3
За съжаление, двустранен usb C кабел няма да работи, тъй като все още няма носител на информация в този размер, така че трябва да има на разположение usb A порт за кабел за зареждане.
Ако се притеснявате за самата връзка, разбира се, бихте могли да използвате гореспоменатия ремонтен комплект по предназначение, само че да запоите пръчката отзад.

Или бихте могли да използвате устройство с вход usb C, както е обяснено в стъпка 3, при което носителят на информация се намира в самото устройство, което се вижда само когато е свързано към компютъра чрез OTG кабел.
Например захранване на мобилен телефон.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
599
Points
93
Това, което би било готино, всъщност е слушалки за игри или нещо подобно и да скриете флашката в тях... те обикновено идват с обикновени USB портове
 

whey?

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
19
Reaction score
10
Points
3
Дали и аз съм мислил за това. В този случай типът на връзката не би имал значение, тъй като трябва да се използва адаптер, като този горе на снимката.

Мястото би било достатъчно за този проект.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
599
Points
93
Революцията няма да бъде предавана по телевизията :) Харесва ми вашият подпис :)
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
599
Points
93
Благодаря, че поставихте това на радара ми, пич, скоро ще имам някои неща за изработка, много съм много учуден
 

Mohammed_Lee

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
44
Reaction score
8
Points
8
Имам няколко Usb гнезда в стената си, всички те са за зареждане на устройства. Само едно от тях се манипулира с микро USB на sandisk. изглежда еднакво отвън и мисля, че наистина трябва да сте направили много гадости, за да ви изтръгне попът гнездата.
(също така много добре, тъй като аз съм някакъв мръсник, когато става въпрос за периферии, вече загубих 2 от тези малки стикове).
 

Mohammed_Lee

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
44
Reaction score
8
Points
8
(разбира се, възможно е и с преносими зарядни устройства)Всичко, от което се нуждаете, е малка клечка от вашия коиш и това:
 

Attachments

  • 3NakExlH54.png
    3NakExlH54.png
    192.6 KB · Views: 279

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
599
Points
93
Наистина ми харесва идеята да го скрием във вътрешността на геймърска слушалка или нещо подобно, което все още да може да се използва, въпреки че е манипулирано
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
529
Reaction score
246
Points
43
Това е хитро! Харесва ми! Сбъркахте ли няколко пъти, преди да го направите успешно? Чудя се дали бих могъл да направя това и да го накарам да изглежда нормално (а не като покрита с лепило изкривена маса)
 

Mohammed_Lee

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
44
Reaction score
8
Points
8
Това е лесно. Просто купете 2 евтини, в случай че объркате единия ;-)
 

Mohammed_Lee

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
44
Reaction score
8
Points
8
Ако има повече заинтересовани хора, мога да публикувам ръководство, когато имам време да го направя
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,405
Solutions
4
Reaction score
960
Points
113
Deals
1
Не съм достатъчно технически грамотен, за да реализирам това сега, нито пък имам силна нужда от него днес, но само като се огледам из къщата си, има планини от неща, с които бих могъл да направя това. Bluetooth високоговорителиһттр://....В стената си имам контакти с USB конектори. Имам такива, които се включват към запалките на автомобилите, мултиплексни зарядни устройства и оставят другите 2 USB конектора като зарядни устройства. Контролери за видеоигри. Инструменти за зареждане с USB ( например имам 3 роторни инструмента, които се зареждат с USB.... Има отворен пазар, на който някой може да направи и продаде този шпионски софтуер
 
Top