Въпроси за ДМТ и други триптаминови синтезаториһттр://....моля, помогнете...

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Добре, така че имам два синтеза на n,n-DMT и груба идея за синтез и на DET.
Имам няколко въпроса, на които наистина трябва да получа отговор. Няма да изброявам стъпките или каквото и да било друго, само общата идея за това какво се случва в тях или по какво се различават и защо това ме обърква.
Правил съм екстракцията на MHRB - много пъти преди и именно тя ме накара да се заинтересувам от органичната химия като хоби.
Наясно съм с два синтеза за превръщане на триптаминовата свободна база в n,n-DMT и потенциално в DET, само с лека промяна.
Добре, така че наричам двата различни метода синтез на хамилтоновия луд с три очи балаклава или синтез на Редит.
Виждал съм линкове и към двата на този форум, така че не е като да измислям нещо ново, но се притеснявам за маршрута на лудите момчета на Хамилтън поради това, че чух мърморене за него, че всъщност са направили нещо различно от синтеза, който той дава, но честно казано, той ми изглежда добре - нещото, което наистина не разбирам, е, че в края на видеото на Хамилтън той казва - "след като сместа rxn е седнала до край, използвате PH манипулация anagolous to when you do it from plant matter.
И тъй като се използва STAB, направен на място, точно преди да се пусне rxn, вместо стандартния NaBH4, той вече ще бъде киселинен, предполагам (поради използването на ледена оцетна киселина за направата на STAB), но ако не - трябва ли буквално да използвам същите неща за киселини и основи, които биха се използвали при екстракция на MHRB (5% бял оцет + NaOH)?
Второ, предполагам, че не бихте го извлекли с помощта на нафта, тъй като тя е нискокачествен петролен продукт, за разлика от нещо като хлороформ или DCM? Имам достъп и до диетилов етер, но не съм сигурен дали е с правилната полярност. О, да, още един въпрос относно този синтез - защо трябва да се използва манипулация на PH, за да се "извлече" ДМТ от този РМ, а не казват да се прави това при втория синтез? - Изглежда, че този синтез улеснява х'стализацията в сравнение с втория.
ОПРЕДЕЛЕНО съм чувал за хора, които кристализират от кипящ хексан, както се споменава във втория синтез, който намерих.

Добре, така че за този - да, знам, че е дошъл от Reddit и не е най-добрият източник - казвам, че като повечето от Reddit нещата са реалистични и вероятно ще работят, което, когато се задълбочите в тази тема, някои неща изглежда са написани от хора, които действително разбират темата, а други просто пишат глупости. Това изглежда добре и не е ТОЛКОВА различно от първото, всичко трябва да се извърши при <= 0 градуса c - същото като другото.
Освен това се използват много от същите реагенти; триптамин, формалдехид и натриев борохидрид са трите стандартни молекули, които хората са виждали да използват за получаване на третични триптамини.
Разликата е, че предполагам, че NaBH4 не е толкова "силен" редуктор, колкото STAB, защото трябва да се направят две отделни редукции, като се добави още бор, за да се превърне от NMT в DMT при втория синтез. Той също така не използва манипулация на PH, за да се опита да го кристализира, а вместо това го почиства първо като масло и след това той/тя кристализира от кипящ хексан.
Предполагам, че е трудно за хората да се изкажат, ако не са виждали нито един от двата синта, така че ето линк към този на Хамилтън (отидох в настройките в pootube и го забавих до половин скорост, мисля) Hamiltons way .
След това ви трябва линк към втория синтез от него, който е тук: Начинът на г-н Редит.
Наистина се надявам, че можете да ми помогнете, за да бъда честен, тъй като съм малко обърканһттр://....
А и също така - iv видя, че ако замените формалдехида с ацеталдехид, това по същество ще образува DET... въпреки че съм почти сигурен, че той просто е написал да използва NaBH4 за това - той също така използва само NaBH4 за синтеза си на 5-meo-DMT, което ме кара да мисля, че това е предпочитаният от него химикал за използване пред STAB, но от друга страна, лудият химик казва, че stab е по-добър за карбонилите.
Не ми липсва триптамин ВСИЧКО, като се има предвид, че си почти принуден да купуваш масово от Китай - или да го декарбираш сам от триптофан, но това е ужасен рксн за правене и е по-добре да се работи в инертна атмосфера или под вакуум, за да се понижи температурата на кипене. Както и да е, изоставих този проект - не е идеален за първи път за изпълнение!
Нещото, което ми харесва във втория метод на RXN, е, че не изразходва моите МНОГО ограничени запаси от DCE и ледена оцетна киселина. Очевидно триптаминът е доста тежък като молекула и следователно това означава, че в крайна сметка се използват повече разтворители и киселини - или предполагам, че трябва да кажа, че се използват по-труднодостъпни разтворители и киселини, отколкото при втория метод.
Честно казано, смятам да опитам първо втория метод. Може би ще се върна в "Родий" и ще видя какво казват синтезаторите там, тъй като отдавна не съм проверявал там - със сигурност не съм го правил, откакто имам триптамин.

Ако някой е в състояние да изясни буквално ВСИЧКИ тези въпроси, ще бъда невероятно благодарен. Очаквам утре да ми платят, за да мога да си купя още безводен метанол и най-вероятно ще си купя сух лед (имам много ацетон), който трябва да го държи хубаво и студено.

Просто ми се струва логично, че ще промените PH, за да манипулирате продукта, да го почистите малко и да го оставите да се стабилизира. След това ре-ксһттр://....и вероятно отново ре-кс, като се има предвид, че най-вероятно ще правя или подкожни инжекции, или ако успея да се сдобия с машина за капково/лекарствено вливане, ще мога да се кача на вълните и да изследвам ДМТ-пейзажа малко по-добре и може би ще мога да си спомням малко повечеһттр://....

Също така, знам, че има много в този пост - ако сте извършили този RXN лично, бихте ли могли евентуално да се включите и да ми кажете по кой метод сте го направили? Не търся да доя парична крава тук - това е буквално за моето обучение, както и може би за моя лична употреба. Вчера чух в подкаста на Хамилтън, че в Испания има компания, която ще тества съдържанието на алкалоиди в органичната материя, както и ще прави GCMS на всяка проба, която изпратитеһттр://....предизвикателни неща - вероятно са извън моя бюджет, но ще видим!
Забавно е как триптаминът мирише на ДМТ. Тази миризма на пластмаса - не искам да видя дали вкусът е същият, когато се вдишва!!!
В по-сериозен план - въпреки че може да не го тествам професионално, ще направя TLC, за да се уверя, че RXN е пълен - проблемът е, че моите стъклени плочи са МАСИВНИ. Мога ли да си взема резачка за стъкло и да нарежа напръсканите със силикон пластини от 20 смх10 см на 10 смх5 см. Тогава ще имам 5 много по-малки пластини, които всъщност ще се поберат в чашата, която притежавам, вместо да се налага да купувам огромна чаша, за да правя TLC...
Също така; гледайки синтеза на 5-мео-DMT, който прави в Мексико; забелязах, че използва хартиени TLC по същата причина и неговите парчета хартия са с приблизително същия размер, като този, който бих забил и отбил стъклото. Просто се чудя как може да му се размине да използва хартия за TLC, когато всички останали, с които съм говорил, казват, че трябва да се използват стъклени плочи, напръскани със силикон - просто не съм гледал размера! Имам черна светлина за посочената употреба, но ако мога да се измъкна с използването на някакъв вид хартия за TLC, това ще бъде по-лесно.
Благодаря предварително - съжалявам, че този пост е малко е разпръснат хаос!
Надявам се, че ще можете да помогнете поне с нещо!
RR
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Съжалявам, още нещо, имам гаден тон от нещата (триптамин), които Имаше финансов смисъл да се купуват - като се има предвид, че повечето места, които продават по-малко, са на подобна цена.
Освен това съм запален фотограф/кинематограф и затова, след като получа правилния синтез, съм повече от щастлив да направя видео на ДМТ, а също и на синтеза на ДЕТ, ако това би помогнало на хората в бъдеще.
 

mescalito10

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 8, 2024
Messages
12
Reaction score
12
Points
3
"Г-н Редит", това е тя, Норолинда. Просто го направете точно както го е направила тя и ще успеете. Може би можете да изчакате по-кратко между добавките, да повторите веднага, когато когато температурата спадне достатъчно. Не знам колко ниско е достатъчно. 0С или малко под нея би трябвало да е добре, можеш да опиташ с -5С или -10С и да съобщиш за добивите си. Можете също така да направите 6 или 8 добавяния вместо 4, но с по-малки количества, така че същото общо количество, но на повече части. Но дори и да не променяте нищо, това е добра процедура.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Ах, това е страхотно! Най-накрая някой, който действително е правил синтез от първа ръка!
Трудно ми е или да намеря конкретна информация, защото това е начинът, по който си изкарват прехраната и така НАПЪЛНО ВЪПРЕКИ духа на химията, седят върху знанията си и ще се разделят с тях само срещу пари или ако наистина ги познаваш.
Мога ли да попитам откъде по принцип хората намират своите синтези, защото срамно е, че обикновено се стига до (освен ако не е някъде на този уебсайт) YouTube, патенти или просто търсене в Google и ровене тамһттр://....обикновено без особен успех. О или Reddit! Опитвам се да видя дали няколко души използват един и същ метод (например в YouTube ще се уверя, че няколко души правят едно и също нещо - например наскоро трябваше да направя натриев етилсулфат и имаше страхотно видео там, но трябваше просто да проверя три пъти, че няколко души го използват.
Готино, добре, ще си изработя количествата (в г) от споменатия DMT синтез и ще се захвана за работа... Ще трябва да заменя водната баня с мантия (тя е с температурна сонда, защитена от PTFE) и ротовап с дестилация - вероятно под вакуум, какъвто мога да събера от аспиратора, който скоро ще купя. А и сух лед и хексан - надявам се, че хексанът може да се купи сравнително лесно тук
Предполагам, че това ще е добре, само че повече работа? Предполагам, че бих могъл да направя водна баня, но това ще бъде просто тенджера с вода на котлона... Този отговор е твърде дълъг, съжалявам! Ще докладвам за резултатите си, без съмнение ще го прецакам един или два пъти, но се надявам да не е така - в момента съм по средата на записването и писането на бележките си, опростявам писането и поставям в стъпки колкото е възможно повече. Радвам се обаче, че работи - опитвали ли сте някога първия метод?
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
О, добре, току-що си купих водна баня, защото беше супер евтина от Китай. Това просто означава, че мога да я пусна и да забравя - да, мързелив съм!
 

mescalito10

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 8, 2024
Messages
12
Reaction score
12
Points
3
Не, не съм пробвал пътя STAB, тъй като се предполага, че той не работи с мексамин.

Някои хора са предпочели цианоборохидрид като този човек: https: //www.thevespiary.org/talk/index.php?topic=15189

Ето и най-добрата тема за ДМТ в The Vespiary: https: //www.thevespiary.org/talk/index.php?topic=16470.0

Ето подробности за синтеза на Хамилтън: https: //1lib.sk/book/18611424/2746f...lic-toad-of-the-sonoran-desert-synthesis.html

Има също така някои химични изследвания на триптамини и в руския уебсайт Hyperlab.

Не ви е нужен ротовап, достатъчна е обикновена дестилация. Не се нуждаете от вакуум. Не ви трябва сух лед, достатъчен е обикновен натрошен лед и капка солена вода върху него. Не ви трябва хексан, всъщност не искате хексан, той е невротоксичен по начин, по който например хептанът не е. Можете да използвате хептан, хексан или каквато и да е смес от тях във всякакви пропорции. По желание с добавяне на диетилов етер в съотношение 1:9.

Бих искал да ви помогна повече, но пишете много и не съм сигурен за какво точно питате.

Какъв вид водна баня сте купили и защо?
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
О, това е добре, аз така или иначе имам диетилов етер, така че това е чудесно, чаках да го използвам lol
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Просто една обикновена водна баня с таймер и ПИД нагряване. Беше 40 долара, така че реших защо не - не е задължително да е за това. Ще я изпробвам няколко пъти, докато пристигне, наясно съм с това. Купих си и вакуумен аспиратор, докато бях в него, и още няколко пръчки за разбъркване на бора - ебаси, че винаги звуча толкова непрофесионално, тъй като не мога да си спомня как се наричат простите неща. По-рано имах празен ум, тъй като ми трябваше чаша и продължавах да търся различни колби! Отне ми цяла вечност да разбера, че това, разбира се, е чаша. Просто ми се губят мисли, тъй като се отказвам от двадесетгодишен навик с бензо. Така че главите ми са прецакани и цялата причина, поради която имах увереност да започна това много скъпо начинание, тъй като не искам просто да правя ДМТ. Всъщност всъщност искам да се съсредоточа върху фенетиламините, но в момента нямам връзка за нитрометана и нитрометана, от които се нуждая.
може ли първият да бъде отделен от това RC гориво? Някои хора казват, че да други не
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Препрочитането на това сега е доста интересно.
така че аз съм опитал синтеза. В общи линии получих тъмножълто/тъмнокафяво масло и ми е много трудно да го ре-ксикирам от използването на врящ хептан - просто не се смесва.
Направих го вчера - макар че, признавам, маслото, с което се сдобих по време на синтеза, престоя около седмица, защото нямах хептан и отне повече време, отколкото очаквах.

Имате ли някакъв съвет за финалния ре-кс?

Опитах да замразя утайката след това, защото не се казваше как да се реекспонира от хептан и забелязах, че става мътна, когато се вземе със студена пипета.
Получих срамно малко кристали, но това наистина ми напомни за многото екстракции, които направих от MHRB.
Ще се опитам да добавя малко диетилов етер и ще видя дали ще получа по-добри резултати, а ако не, ще трябва да изпаря хептана.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Възможно е да съм го оставил да се затопли твърде много, тъй като глупаво добавих целия формалдехид (за всяко добавяне) наведнъж, а за да бъда справедлив, можех да забавя и добавянето на NaBH4.
Мисля да опитам отново синтеза, след като вече имам всичко (досадно, но не и вакуумния десикатор).
 

mescalito10

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 8, 2024
Messages
12
Reaction score
12
Points
3
Не се затопля твърде много с добавянето на формалдехида. Грешката е по-рано, просто не сте започнали достатъчно хладно. След това също така се уверете, че имате много добро разбъркване и добавяте борохидрид, така че да добавите на прах борохидрид, а не големи бучки/камъни от него. Поставете го върху хартия върху нещо и го раздробявайте с шпатула, така че да влиза само прах и смесването да е силно. Единствената грешка е, че не е достатъчно студено, преди да добавите формалдехида. Препоръчително е да е -20С. -10С до -5С все още е добре, ако количествата не са големи. Гарантиран добив от 50 % дори и при гадна обработка. Не забравяйте да изпарите колкото се може повече метанол, преди да започнете разработката. Започвам също да мисля, че етиловият ацетат е по-добър за обработка от DCM.
 

mescalito10

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 8, 2024
Messages
12
Reaction score
12
Points
3
Жълто-оранжево-червеникавото масло е добро. Да, тази гадост е трудна за разтваряне, използвайте повече хептан и след това го охладете, няма нужда да се изпарява.
Няма проблем с добавянето на целия формалдехид наведнъж. Просто го направете отново, извлечете веднага, като използвате още хептан, и според мен сте добре.
 

mescalito10

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 8, 2024
Messages
12
Reaction score
12
Points
3
Защото сте го извличали от реакционната смес с помощта на какво? DCM? Хлороформ? Етил ацетат?
 

mescalito10

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 8, 2024
Messages
12
Reaction score
12
Points
3
От DCM маслото се получава малко оранжево след дестилация на DCM.
 

buffalophill

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 28, 2024
Messages
13
Reaction score
10
Points
3
Някой готов ли е вече да направи видеоклип?
 

buffalophill

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 28, 2024
Messages
13
Reaction score
10
Points
3
Синтез от https://www.thevespiary.org/talk/index.php?topic=15189.new#new

Хей, момчета, няколко души бяха любопитни как РП е направил своя синтетичен ДМТ, така че ето ви го. Наслаждавайте се!

Това е за реакция от 50 г, мащабирайте, ако е необходимо.

1) Разтворете 50 г триптамин в около 1 л метанол в колба с кръгло дъно от 2 л и разбъркайте, докато материалът се разтвори. Може да се използва горна бъркалка или бъркалка/щанга. Въздушната бъркалка е по-добрият вариант, но плочата с бъркалка работи също добре. Може да се наложи да разбърквате известно време в зависимост от това колко фин е прахът на вашия триптамин.
2) Поставете фунията върху кръглодънната колба от 2 L и бавно добавете 42 g натриев цианоборохидрид с помощта на шпатула, като разбърквате.
3) Поставете колбата с кръгло дъно в концентрирана солена/ледена водна баня с много лед (определено не искате ледът да се разтопи преждевременно).
4) Бавно добавете 90 ml оцетна киселина (ледена). Добавяйте бавно ръчно или поставете отгоре фуния за добавяне/сепараторна фуния (с пръстеновидна скоба или друго приспособление на Макгивър) за добавяне. Добавянето трябва да отнеме около 10 минути.
5) Сега, като се уверите, че всичко е в разтвор и разтворът е студен и се разбърква много добре (не искам горещи точки), добавете 65 ml метанол към 65 ml 37% формалдехид, разбъркайте, след което добавете към разбъркващия се разтвор на капки. Уверете се, че действате бавно, бавно, бавно. Добавянето трябва да отнеме минимум около час. Това определено трябва да се направи с фуния за добавяне или разделителна фуния. Те са евтини и си заслужават.
a. Това е стъпката, при която ще се появят примеси, ако нещата не са охладени и контролирани.
6) По време на добавянето на формалдехида наблюдавайте ледената баня и когато тя започне да става повече вода и по-малко лед (с прилична разлика), сменете я и я направете отново. Удобно е просто да имате под ръка бутилка от 4 л наситен разтвор на NaCl (вода+сол, докато на дъното седи неразтворена сол)/. Вземете няколко от онези големи солници на Мортън в местния магазин за хранителни стоки за 1 долар всяка.
7) След като добавите целия формалдехид, продължете да разбърквате на ледена баня за още 1 час, след което оставете реакцията да се затопли до стайна температура.
8)
Разбърквайте на стайна температура в продължение на 5 часа.
9) Реакцията ще бъде завършена, сега е време за работа.
10) С помощта на ротаварка или някакъв вид уред за изпаряване тип "Макгайвър" (трябва да бъде под вакуум, при 40С или по-малко, въртящ се е хубаво), изпарете около 600-800 ml метанол. Трябва да усетите тази стъпка, тъй като не искате всичко да се утаи при добавянето на базата, защото в противен случай може да се запуши спирателният кран на разделителната фуния.
11) Пригответе 50% разтвор на калиев карбонат (във вода) и го охладете на ледена баня. Бавно го добавете към разтвора в разделителна фуния (2 л разделителна фуния). Вероятно около 200-400 ml. Добавете 200-300 mL хлороформ (можете да използвате дихлорометан, но рискувате да се стигне до циклизация). Използвайте pH хартия, за да се уверите, че разтворът е основен, ако все още е кисел или неутрален, добавете още разтвор на калиев карбонат.
12) Разклатете, но внимавайте за натрупване на газ, не забравяйте да изпуснете въздуха от разделителната фуния чрез обезвъздушаване. Добавете малко концентрирана солена вода (50 ml), за да ускорите разделянето.
13) Запазете долния слой на органичния слой, хлороформ (продукт), след това екстрахирайте водния (горен слой) отново с още 200-300 ml хлороформ. Добавете към другата порция хлороформ и дръжте отстрани.
14)Повторете отново, за общо около 1 л хлороформ екстракт.
15)Комбинирайте хлороформните екстракти и промийте веднъж с 200 mL концентриран калиев карбонат (охладен на ледена баня преди добавянето).
16) Сега промийте хлороформния екстракт с концентриран разтвор на солена вода 3 пъти.
17) Изпарявайте хлороформа надолу, докато не се изпари нищо повече. Загрейте водната баня до около 60 или 70 градуса, след като почти не се отделя хлороформ, и оставете да престои в пълен вакуум за един или два часа.
18) Извадете колбата с кръгло дъно от ротовапа и оставете да се охлади до стайна температура.
19) На този етап има едно интересно нещо - можете да разбърквате светло кехлибареното масло за около 2-5 минути и то изведнъж ще се превърне в твърдо вещество. Ако го оставите на спокойствие, то бавно ще кристализира самостоятелно, но е забавно да го побутнете и да наблюдавате как всичко кристализира веднага.
20) Пречистване: Съществуват няколко начина за допълнително пречистване на материала - чрез повторна кристализация или чрез колонна хроматография, или и чрез двете. Ако имате достъп до HPLC, проверете материала си за чистота и решете какво искате да направите тук.
21)Това е всичко, приятели. Отидете да го получите!


След като го усвоите, можете да направите цялата реакция от суровината до продукта за около 8 часа, с 5 часа престой. Ако разполагате с HPLC, дори по-бързо, тъй като можете да следите напредъка...
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Добре, върнах се, момчета. Извинявам се, че изчезнах. Всеки, който е разговарял с мен, знае, че преживявам СПАСИТЕЛНО оттегляне!!!
Добре, така че аз се досетих, че крайното жълто масло е добро и веднъж успях да замразя някои кристали от него и дори да изсуша повторно изсушеното прозрачно масло, което в крайна сметка се оказа на дъното, изсушено във вакуумния ексикатор, и то е АКТИВНО! Хаха
Забравих колко интензивен може да бъде ДМТ! Обичам го!
Както и да е, това казано - то преминава от бледо прозрачно масло в бяло, в жълто и сега е като червен цвят или поне части от него. Това е странно.
Сигурно ще го преекспонирам отново с нещо различно, може би с обикновен етанол? или дори ще опитам да го промия със студен разтворител?
Въпросът е, че ако съм направил реекс от хептан, ако направя реекс от хептан, дали същите гадости ще продължат да са там?
Затова си мисля за алкохол...
Или просто едно добро напръскване със студен хептан?
Имам чувството, че е било толкова трудно да се превърне в твърд, не искам да се бъркам с това!!

Мисля, че може би е необходим А/В и дефат.
Веднъж опитах със 7% оцетна киселина, като използвах хексан като дефат, но изглежда дефатът не направи много.

В момента следя една хитра редукционна аминация за MiPT, като използвам ацетон и формалдехид, след което редуцирам с NaBH4, както при синтеза на DMT, и е доста хитро, как правят обработката, солят го направо от финалната ацетонова екстракция след дефатиране с ксилол.
Мисля, че може би просто съм избрал грешен агент за обезводняванеһттр://....

Ще го разбера и научавам изключително много!!
Леко се разсейвам, като си купувам 40 % смес от нитрометан и DCM, за да може да се разделят и да се използват като едните и другите за различни цели.
Не мога да намеря 100% нитрометан, където живея, и от гледна точка на транспортирането му тук, той не може да бъде над 40% нитрометан, но мога да контролирам разтворителя, в който е разтворен, и е напълно логично да използвам DCM!
Знам, че ще ми трябва повече, отколкото съм поръчал в момента, но поне знам, че е само DCM и нитром. Опитах се да отделя това червено нитро гориво и ех. Смърди и не се отделя добре.
Получава се МНОГО 9% нитро/метанол, но почти никакво нитро, ако изобщо има такова, но за щастие намерих поне малко по-добър вариант!
В крайна сметка получих малко 2,5-диметоксибензалдехид, така че да. Не искам да го губя!

Благодаря ви за всички коментари - ще се справя. Знам, че сега не ми е необходим ротационен изпарител, но би било хубаво!!

Мога ли да попитам дали някой има мембранна помпа за ротапар? Колко шумни са те в сравнение с едностепенна помпа за ротационен варел?
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
А и имам опит в създаването на филмиһттр://....

ИСКАМ да го направя, но в същото време - искам да е правилноһттр://....в нещата, които имам, както казах, има всички червени парченца, тъй като са остарели (в продължение на дни, а не на седмици), също така искам да е достъпно - така че да няма ротовап или нещо, което да кристализира при стайна температура...
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
По отношение на този синтез, като се има предвид, че парчета от продукта стават червени, няма ли да е разумно вместо да се премине направо към добавяне на разтвор на KOH към него, да се добави към 5-7% разтвор на оцетна киселина - да се протонира ДМТ, след това да се обезводни с, ами с каквото работи, евентуално с ксилол (хексанът не ми свърши работа) и след това да се изземе това и ТОГАВА да се премине към основата и да се извлече с DCM?
След това направете повторна екстракция от хептан? След това във фризера накрая, като се има предвид, че не мога да работя с отрицателно налягане дълго време, защото е шумно!

Маслото, което се получава СЛЕД повторното разбъркване, е наистина досадно и представлява по-голямата част от продукта.

Или горепосоченото - ИЛИ предполагам, че бих могъл да направя повторна обработка с нещо друго, например алкохол? Не знам, просто ми се струва, че не се прави много при "обработката", за да се отърва от някоя от гадостите, които превръщат ДМТ в червено в продължение на дни и отнемат шибани векове, за да се втвърди една каша, която не иска да се "втвърди" - трябва да има по-лесен начин lol

Сега не съм експерт химик, но имам някои прости принципи lol

Също така имам много триптамин, който трябва да изгоря или да успея, но няма повече по-големи експерименти, докато не мога да го уредя в малък мащаб сега. Безсмислено е... Трябва да разбера колко точно хептан казват хората, когато казват МНОГО. Аз използвам вероятно 20-40 пъти повече хептан, отколкото има масло, от което да се рексикира.

Освен това не съм наясно дали загрявам маслото с хептана от студено или хвърлям врящия хептан върху маслото и след това започвам да загрявам и разбърквам в отделна чаша?
 

mescalito10

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 8, 2024
Messages
12
Reaction score
12
Points
3
Какво представлява дефакто? Няма мазнини, тъй като не е растителна екстракция. Или правите реакцията в мръсна тенджера, в която е останало малко готварско масло?

Казвате, че се зачервява, това е нормално, ако го оставите на открито.

Екстрахирате с DCM, след което изпарявате DCM, доколкото е възможно. След това добавяте към същата колба доста нафта/хептан, всичко се прави с разбъркване, както изпаряването на DCM, така и добавянето на разтворителя за рекристализация.

Сега в горещата нафта има някаква слуз, която не иска да се разтвори, или филтрирате тази гадост, или внимателно изливате нафтата, за да не излеете тази слуз заедно с течността.

След като сте извлекли тази материя и сте я поставили в чаша, след това сте замразили цялото вещество, а на дъното има някакво жълто или бяло масло, можете да използвате хак. Изсипете използваната нафта в чиста бутилка. Вземете вашата чиния, без нафта сега, и я оставете да изсъхне малко. Остържете го и преместете всичко в нова чаша, загрейте тази чаша, като разбърквате, докато започнете да усещате миризма на дмт, по-голямата част от останалия разтворител ще се изпари за това малко време. Тази гореща течност от ДМТ можете да излеете в още един стъклен съд, като се охлади, тя ще се превърне в бял до леко жълт восък, който можете да остържете, след като изстине, и да направите от него фин прах с помощта на остро ножче.

Опаковайте праха в херметически затворен плик, за да не почервенее.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Добре, да, всичко това има смисъл.
Искам да кажа, че съм чувал, че говорят за обезмасляване при обработката от тази реакция - помислих си, че е странно, но в същото време Хамилтън по принцип знае за какво говори - както и гостите му.
Странно е - може би той (самоукият химик, който е бил интервюиран) не е имал предвид дефатиране и е сбъркал термина (това беше самоук химик, но погледнах синтезите, за които говори, и той не беше глупак).

Така или иначе, това е доста гениален хак, за който не бих се сетил! И така, това прозрачно масло, което ми остана на дъното, просто ли е ДМТ със следи от хептан, които не мога да изкарам от него?

Също така, осъзнах - защо, по дяволите, правя това в такъв масивно преоразмерен РБ с много оставено пространство за въздух?... не е идеално, осъзнавам.

Също така НЕ разбрах, че трябва да се разбърква постоянно почти от момента на извличане на жълтата "каша" с DCM - това може да е повлияло на нещата.

И само още нещо - много се радвам, че казахте нафта/хептан, тъй като хептанът е доста скъп в тази страна (не знам дали е заради това, че мога да намеря само n-хептан, или това няма значение), но има много прясна, изсушена нафта. Разбирам, че това не е едно и също нещо - не ме бъркайте, но все пак е успокояващо да знам, че в даден момент все още мога да използвам това.

Добре, значи има върху какво да работя! Благодаря за съветите, сериозно.

Синтезът на MiPT беше неуспешен - е, по-добре казано, разработката беше неуспешна, но аз глупаво се опитах да го направя късно през нощта, докато не мислех ясно, но в същото време знаех, че днес ще дойде водопроводчик хаха
Предполагам, че трябва да се придържаме към едно нещо в даден момент!

Някой друг сблъсква ли се с подобни глупави сценарии? Вероятно това съм само аз и моето лошо планиране и прецакано управление на животаһттр://....
Не ме разбирайте погрешно, НИКОГА не бих позволила на НИКОГО да види стъкленица или нещо, което не мога да сложа при нещата си за рисуване, просто постоянно изнасям, прибирам, изнасям и т.н. и т.н. - скоро ще се преместя на по-голямо място, така че може би дори ще има място за постоянна лаборатория!
Както и да е, само един поглед към глупостта на моя живот! Ето защо се нуждая от ДМТ и други психеделици, защото всеки път, когато съм ги свалял от масата с бензодиазепините и опиатите, които вече са свалени от масата, просто не ми се получава.

Преживял съм някои от най-жестоките абстиненции при спирането на тези бензини и частта от това пътуване, в която съм използвал психеделици, спрямо частта, в която не съм го правил, е драстично различна. Става дума по-скоро за чувството, че сякаш по някакъв начин рестартира мозъка ми - особено при по-дългите пътувания, те сякаш имат много по-дълъг послевкус, но има нещо в ДМТ и световете, в които ме отвежда...

Сигурно са ми останали около 450 г триптамин и ще работя в много по-малък мащаб, докато не успея да го разбера по-добре... така че има много време за подобрение! lol

Всъщност исках да ви попитам нещо за това кога консумирате n,n-DMT. Някой ми каза, о, не намирам пушенето му за толкова голямо и описа как седи с отворени очи.
Винаги, когато пуша ДМТ, лошите пътувания са били, когато съм забравил да затворя очи и просто не виждам или ми се струва, че виждам ръцете си да се превръщат в корени и това е дълбоко обезпокоително, но откривам, че веднага щом затворя очи, е много по-малко объркващо и страшно - за да нямам по-добра дума. Просто се интересувах от опита на всички вас!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Току-що осъзнах, че трябваше да кажа, че не знам на какво мирише ДМТ ха
🤥
Всъщност това беше нещо, което забелязах първо за триптамина - подобна миризма на пластмаса.
Дали 5-мео-т или 5-мео-ДМТ също мирише и има вкус на гадост? Iv пушех 5-МЕО-ДМТ още когато ми беше първият в живота ми продавач на RC (който по принцип продаваше само продукти на Шулгин) от Канада, но това беше вероятно през 2005 г. или нещо подобно? Не мога да си го спомня - не си спомням, че беше безумно визуално като ДМТ, което е 100% сигурно. Това беше преди да знам, че можеш просто да го извлечеш. lol.
 
Top