Помощ за синтез на хлороформ, да дестилирам или да не дестилирам?

AcidBase

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Sep 2, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Здравейте,
Потърсих синтеза на хлороформ и успях да го направя вече 2 пъти, като използвах течна белина и ацетон. Но на някои места се посочва, че трябва да се дестилира и след филтриране, ако ще се използва за хора.
Проблемът ми е, че никой не посочва причината, поради която трябва да се дестилира. Дали за да се отстрани напълно водата от него? Или има някакво друго неприятно вещество, смесено с него в течна форма, което не се филтрира?

Основната ми употреба на хлороформ е за извличане на опиоиди като хероин, когато се прави екстракция с киселина/основа, така че дестилацията само за да се отстрани водата би била безсмислена. Но от друга страна, искам да знам дали в хлороформа има нещо неприятно, което може да замърси хероина дори след изпаряването му и да бъде опасно за употреба, особено ако някой ще използва пречистения хероин интраназално или интравенозно.

Благодаря ви!
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
531
Reaction score
287
Points
63
Трябва да дестилирате, а също и да изсушите разтворителя с безводен MgSO4, Na2SO4 или CaCL2. Обикновено има една обикновена и след това фракционна дестилация, която трябва да се извърши за постигане на чистота.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,402
Solutions
4
Reaction score
960
Points
113
Deals
1
Ако пъхнете суровото вещество в задната част на фризера за 2 дни, ровът на водата ще замръзне и можете просто да излеете хлороформа от леда и да изхвърлите леда. Има няколко странични продукта, които се появяват при този синтез, така че дестилацията е силно препоръчителна. Също така, ако никой не е споменал, трябва да задържите 2 ml ацетон, така че той да е ограничителят на реакцията. Трябва да изразходвате целия ацетон, който сте добавили, защото ацетонът се разтваря във вода и хлороформ, така че ако накрая остане нещо, вашият хлороформ е боклук и няма как да го поправите
 
Top