Метиламин хидрохлорид

mejdubulok

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 21, 2022
Messages
23
Reaction score
25
Points
3
Поздрави, приятели;). Кажете ни как да работим с метиламин хидрохлорид?:unsure: Необходимо ли е да го разтворите или може да се постави директно в реактора. благодаря.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,402
Solutions
4
Reaction score
960
Points
113
Deals
1
Зависи от синтеза, но в много случаи трябва да го неутрализирате до конюгатната основа - метиламин.
 

mejdubulok

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 21, 2022
Messages
23
Reaction score
25
Points
3
Благодаря ви, скъпи приятелю. какъв е методът? ако можете да обясните процеса. благодаря ви.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,402
Solutions
4
Reaction score
960
Points
113
Deals
1
Вие просто базирате разтворителя, в който се намира, за да неутрализирате луисовата киселина (HCl в този случай) често можете просто да добавите разтвор на (например) NaOh по капки към pH....? 3 Предполагам, че ще го потърся, и метиламинът ще се отдели и ще го отделите в сепараторна фуния. Предполагам, че ще го потърся. Помислих, че може да се утаи, но разбрах, че е течност ( газ, разтворен в течност, но не е разтворим в NaOh
 
Last edited:

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,402
Solutions
4
Reaction score
960
Points
113
Deals
1
Струва ми се, че го неутрализирате с NaOh и го пускате в газова пералня или друго подходящо устройство за улавяне на металаминовия газ във вода.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
97
Points
28
Поздрави, приятели;). Кажете ни как да работим с метиламин хидрохлорид?:unsure: Необходимо ли е да го разтворите или може да се постави директно в реактора? благодаря

Има тема от G Patton, как да се генерира и разтваря метиламин база в алкохол. След това използвате алкохолния разтвор за вашия синтез.
 

rubarzan

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 24, 2023
Messages
17
Reaction score
6
Points
3
Ако имате предвид реакцията с фенилацетон. Първо неутрализирайте метиламина с хлорна киселина, след което го загрейте до изпаряване на водата. Съхранявайте в затворен контейнер във фризера до използването му в продължение на 6 месеца. Количеството, което се използва в реакцията, е да се добави една трета от теглото на метиламин хидрохлорид, безводен натриев хидроксид с метанол или етанол към реакцията.
 
View previous replies…

mejdubulok

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 21, 2022
Messages
23
Reaction score
25
Points
3
Ами да кажем така, в някои реакции се използва метиламин 40%. тъй като в някои страни този разтвор е разрешен. и оттук въпросът: ако имам метиламин хидрохлорид, трябва ли да правя допълнителни манипулации с него или мога да го разредя с вода наведнъж? за да получа разтвор. да приготвя 4млн.

Пиша чрез преводач. Съжалявам.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,402
Solutions
4
Reaction score
960
Points
113
Deals
1
Ако не е казано " 40% разтвор на метиламин HCL ", тогава трябва да го неутрализирате до метиламин.
 

mejdubulok

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 21, 2022
Messages
23
Reaction score
25
Points
3
Добре, благодаря ви. но как може да се направи това?
 

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
85
Points
28
Deals
1
Ако реагирате с метиламин хидрохлорид с NaOH, можете да получите метиламин газ.
 

mejdubulok

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 21, 2022
Messages
23
Reaction score
25
Points
3
Благодаря на всички. Намерих решение. 🙏
 

jotoy

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 20, 2023
Messages
12
Reaction score
1
Points
3
Здравейте, можете ли да обясните вашето решение?
 

Yavuz1453

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 15, 2022
Messages
11
Reaction score
18
Points
3
Имам нужда от вашата помощ. Разполагам с голямо количество метиламин солна киселина кристали, суровина, и как мога да я разредя? Благодаря ви. Ще се радвам, ако можете да ми помогнете.
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Как да синтезираме метамфетамин от метиламин хидрохлорид
 

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2024
Messages
84
Reaction score
66
Points
18
@ZMI_AA0B, Това звучи като... как да приготвяме кафе от вода.
Обикновено изходният реагент, от който се синтезира целевото съединение, има най-голямо молекулно тегло или е ограничаващ/най-скъп.
Използвайте търсачката или потърсете подобни теми по-долу, тук има твърде много различни дискусии за целевото съединение според мен.
Също така тук има някои видеоклипове за това.
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Методи за производство на MDMA или метамфетамин.
При други процедури метиламин хидрохлоридът може да се използва директно, както е. Например, когато се използва алуминиево фолио, амалгамирано с живачен хлорид, като редуктор, човек просто добавя метиламин хидрохлорид към алкохолния разтвор. След това се смесва около два пъти теглото му с 50% разтвор на натриев хидроксид, за да се получи свободна основа плюс малко сол и малко излишен натриев хидроксид. Наличието на сол и малко излишен натриев хидроксид в реакционната смес е полезно за процеса
 
Top